Telewizor 4K 44-55" do 3k PLN

:tv::tv::tv: Telewizorowe świry! :tv::tv::tv:

Jestem (w końcu) zainteresowany kupnem TV.

Nigdy z żoną nie mieliśmy telewizora. Nie gramy obecnie w nic na TV; miałby służyć wyłącznie do streamingu seriali i filmów, trochę yt i projekcja slideshowów z fotami.
Nasza przestrzeń nie jest duża, więc raczej chcemy niewielki 49" ekran. Na ogół nie jesteśmy nałogowymi oglądaczami, a kiedy już jesteśmy, to małe otwarte okienko podczas pracy na kompie nas zaspokaja. Stąd pewnie z naszej perspektywy nie warto inwestować nie wiadomo ile w TV.

Kilka kluczowych pytań:

  • W jaki system operacyjny pójść (i jakiego producenta)? - AndroidOS, WebOS czy Tizen, czy co tam jeszcze jest?
  • Czy warto przejmować się 120Hz odświeżania? Na przykład, jest taki tańszy model Samsunga UE49NU8002. Wariant tego TV w 55" ma już 120Hz odświeżania. Warto rozważyć?
  • Czy da się zamknąć w 3k PLN za coś spoko?

Jak przeglądam oferty, to rozważam tylko: Sony, Samsung, LG i Philips. Nie patrzyłem na innych producentów, nawet nie wiem czy warto.

Najważniejsze pytanie: Jakie modele możecie polecić? (Do 3k, chyba, że coś nieznacznie przekracza ten budżet, ale uważacie, że warto dopłacić - I mean, nie uważam, że za OLED warto aż tyle dopłacać obecnie. :P)

(Naprawdę nie zależy mi na tak dużym TV i wolałbym tego uniknąć. Wydaje mi się, że 49" w naszej przestrzeni będzie ok.)

Dzięki from mountain za wszelkie uwagi i rekomendacje

  • Andrzej
2 polubienia

(Zdaję sobie sprawę, że 55" do 3k już ciężko, ale te same modele 49" powinny się mieścić raczej do 3k… Nie?)

Jeśli chodzi o systemy to stanowczo odradzam Tizena. Ogólnie te wszystkie systemy telewizyjne są marne i lepiej po prostu podłączyć Apple Tv czy inny Chromecast.

4 polubienia

Apple TV będzie zakupione (i tak potrzebuję do aplikacji, którą tworzę), a Chromecast miałbym Out-of-the-Box z AndroidOS.
Czemu nie Tizen? Co z nim nie tak? Czy Samsung ma tylko Tizena, czy jeszcze jakiś inny system? Czy to oznacza, że powinienem odrzucić Samsunga w ogóle?

1 polubienie

Tak samo myślę. TV nie-Smart i dostawkę. TV może posłużyć Ci kilka lat, ale jak mu zablokują aktualizacje, albo okaże się podatny na coś, to masz problem. Przystawkę kupisz 20x taniej, a taki Chromecast (pewnie AppleTV też) się aktualizuje bez problemu.

Tizen zamula przeraźliwie, korzystałem z 3.0 teraz mam 4.0 i to jest tragedia. Apki działają tragicznie, całe menu lubi się zamyslic. Do tego wbudkwane karty sieciowe w te telewizory są rzenująco słabe, więc ogladanie czegoś w 4k w apce wbudowanej w tv jest praktycznie niemożliwe przy podłączeniu wifi 5GHz.
Samsungi mają tylko tizeny, a te bardzo słabo dogadują się chociażby z asystentami.

Jak powyżej - smart TV jest do d…
Lepiej przystawka, jedyne co warto to miracast żeby był a najlepiej airplay :smiley:

Mam 55nu8002. Byly ostatnio przeceny w okolicach 3k PLN. Ciezko o lepszy wybor w tej kwocie.
Warto doplacic wzgledem 49”. A jak jest miejsce to nawet 65”.

Są nie-SmartTV z 4K? Nie widziałem żadnego takiego modelu, tbh. Takie rozwiązanie by mi najbardziej odpowiadało, skoro i tak byłoby to spięte z Apple TV na stałe. Raczej nie rozważamy kablówki.

Ja mam FullHD od… 7 lat? I nie jest Smart. Od tamtego czasu nie interesowałem się nowym odbiornikiem. I Chromecasta od niedawna (6miesięcy). Współdziałanie jest niesamowite :wink:

1 polubienie

Niby są, ale za to że nie będziesz miał starta musisz dopłacić :smiley:
Bardziej chodzi o to że nie ma co patrzeć jaki system, bo i tak nie warto się do niego przywiązywać.

Ja tez pod koniec tamtego roku zebrałem sie do wymiany 14letniego telewizora 42 calowego philipsa głównie używamy z żona do netflixa i HBO oraz ipli padło na Lg https://www.lg.com/pl/telewizory/lg-55UK6400PLF?cmpid=PL_HE_2019_PaidSearch_Target%20Link_Other_CPC_TV_on-going-_Google_TG1_Familiarity_COMMON%20BUDGET&gclid=CjwKCAjwq-TmBRBdEiwAaO1en1ZIxlXCGrDNGK15TCaTonGaeQd8-bov3JO6XTZS8pm7-zr_Q3lnHBoCY5IQAvD_BwE Lg 55 cale.

  1. Proponuje dobrać tv pod wielkość pomieszczenia bo kupisz 49 cali okaże sie ze ginie na ścianie i trzeba by było większy.
  2. Smart tv na początku zachwyciłem sie webos który działa spoko nawet już myślałem żeby sprzedać Apple TV 4 ale sie powstrzymałem i dobrze zrobiłem niestety ale w smart tv właśnie jak pisali przedmówcy potrafi stracić wsparcie albo obsługa aplikacji jest do bani
  3. My poszliśmy w miarę budżetowa opcje tv jesteśmy zadowoleni do telewizji na żadanie spokojnie wystarcza. Mam plan żeby koncik filmowy z projektorem zrobić na poddaszu
2 polubienia

Zobacz Sony. Bez androida, TV jest szybszy. Sony ma wbudowane chromecast, ale nie wiem czy we wszystkich modelach. Jest tam kilka sensownych modeli, tyle że ceną zbliżysz się pewnie do tego Samsunga, który ma dobrą matrycę.
Więc pytanie, czy nie lepiej wybrać coś co ma bardzo dobry obraz, a Smart pominąć… Najwyżej nie używać.

1 polubienie

@venedie dziś wpadło Apple TV i Airplay 2 do Samsunga, więc wybór masz prostszy :thinking::stuck_out_tongue_winking_eye:

1 polubienie

Nawet nie wiecie jak trudno jest teraz znaleźć TV bez przedrostka Smart… :sob:

Widziałem newsa, ale nie widziałem nigdzie listy TV, które zostaną tym objęte. Zakładam, że tylko najnowsze modele Samsunga dostaną Apple TV i wsparcie AirPlay 2… :confused:

Większość od 2018, od serii 6 w góre.

Nie musisz szukać koniecznie telewizora BEZ Smart. Po prostu olej kwestię systemu i smart-opcji skoro nie będziesz z nich docelowo korzystał w ogóle.

Skup się na jakości obrazu, głębi czerni, NIE zagiętym ekranie (moim zdaniem lepiej wygląda, szczególnie zawieszony na ścianie) i decyduj budżetem czy wchodzić w wyższe Mhz. A to, czy to będzie Android, Tizen czy inne coś - nie ma znaczenia, skoro podłączysz do tego AppleTV. :wink:

Ja tak korzystam ze swojego Samsunga (bardzo jestem zadowolony z tego, że ma jedną żyłkę cieniutką, którą idą zarówno podłączenia wszystkie jak i zasilanie). Natomiast kosztował znacznie więcej niż Twój budżet. :confused: Tak czy inaczej - Sony, albo Samsung - jeżeli to możliwe matowa matryca (chociaż takich już prawie nie robią) i jazda.

1 polubienie

Podaj mnie model, to i może budżet znajdę! (…i może przekonam żonkę:D)

A jedno co powiedziałeś nie daje mi spokoju:

Czy mimo wszystko system może jakoś wpływać na lagi w “zwyczajnym” trybie używania? - Włączanie, przełączanie kanałów czy kontrola głośności. Słyszałem nie raz narzekania, choć zakładam, że w 2019 to raczej już nie powinno mieć miejsca.