Telewizor 4K 44-55" do 3k PLN

U moich rodziców we flogwym modelu z 2016 czy 2017 łapie zawieszki czasem przy suwaku głośności.

U rodziców po uruchomieniu pojawia się program, a po chwili jebutny napis:

URUCHAMIANIE ANDROIDA

ale nie pamiętam, jaki model mają

1 polubienie

To może powiem jak jest u mnie po prostu:

Model to Samsung Q7F (w skrócie), ale to ten:
https://www.mediaexpert.pl/telewizory/telewizor-samsung-qled-qe55q7fn,id-1136575

Widzę, że wersja 55’’ kosztuje teraz 5K, my za 65’’ daliśmy dużo więcej, więc ceny musiały ładnie spaść. :smiley: Serio - ten jeden kabelek przy podwieszaniu BEZ wiercenia całej ściany, żeby kable schować to jest cudowna rzecz (i z doświadczenia wiem, że przekonuje dyrektorów finansowych do decyzji zakupowych). :slight_smile:

Do tego mamy już leciwy trochę soundbar Samsung K650, który jest stricte głośnikiem telewizorowym (Bluetooth w nim jest do dupy, czasem korzystam z niego jako AirPlay przez Airport Express, ale ostatnio np. mi coś zacząć przycinać i nie wiem dlaczego LOL). Zaletą tego, że mam soundbar podpięty do TV kablem optycznym jest to, że w telewizorze już nawet nie steruję głośnością, bo to ustawienie jest przejęte przez soundbar. I co jest jeszcze ciekawe - pilot do AppleTV 4 potrafi się NAUCZYĆ jak podgłaśniać soundbar przez podczerwień i w ten sposób korzystam już tylko z pilota do AppleTV. ¯_(ツ)_/¯

Sam telewizor jest bardzo przyjemny, ma dużo rozwiązań HDR, Qpixele coś tam coś tam, ale ostatecznie przekłada się to na to, że obraz jest po prostu ładny, a tylko o to mi chodzi. Z wbudowanych smartrzeczy nie korzystam w ogóle, bo nie potrzebuję.

W AppleTV z kolei mam apki do: YouTube (nadal nie potrafi w 4K, ale upscale z fullHD i tak wygląda spoko), Netflix (co ciekawe apka na Apple TV jest 3x lepsza od tej na telewizor - ta na TV non stop buforowała 4K, a ta na AppleTV działa bez zarzutu) i DSVideo do odtwarzania filmów bezpośrednio z DiskStation (działa super, chociaż z niektórymi plikami ma problemy, ale tego już się nie przeskoczy ;)).

EDIT: produktywny dzień w pracy dzisiaj jak widać. xD

2 polubienia

Moj lg sterowany jest spokojnie przez Apple TV 4 głośność,włączenie,wyłączenie to co potrzebne wiec system nie ma nic do prędkości działania. Żeby było śmieszniej mam przez bluetooth moto stream podłączone stare głosniki i laga w dźwięku nie ma

2 polubienia

Dziękuję wszystkim za udział w wątku.

Biorąc pod uwagę, że w przeciągu 2-3 lat przeprowazdamy się do nowego domu, postanowiliśmy nie szaleć teraz z TV, którego pewnie nie będziemy chcieli w nowym domu i zostawimy w mieszkaniu, a liczymy, że OLEDy do tego czasu będą już dużo bardziej przystępne cenowo.

Także padło, jak sądzę, na rozsądny wybór w rozsądnej cenie: Samsung UE49NU8002 .

Podzielę się opinią dla potomnych, jak tylko dojedzie i chwilę go poużywam. :slight_smile:

3 polubienia

To żeby nie zaczynać nowego wątku ja dla odmiany zapytałbym o 55-60 pod Airplay2. Zastanawiam się czy jest sens ładować się teraz w OLEDa LG 2019, bo utrata na wartości jest dramatyczna. Z drugiej strony myśle, czy bardzo mi zależy na HomeKit w TV. W sumie fajnie by go było wyłączyć przez Siri lub sceną…

AirPlay2 z drugiej strony jest w QLED Samsunga, gdzie cena jest rozsądna, a jakość - do 4k z ATV styknąłby.

#Jakzyc?

3 polubienia

Anyone? Ktoś testował już LG 2019?

To ja też zapytam - co prawda mam zamiar kupić go pewno za rok, ale jak teraz go wybiorę, to za rok pewno ceny będą przyjemniejsze.

TV, 55 cali, 4k. Chyba jakiś OLED (amoled? qled? whateveroled?). Do grania w gierki, ale też do oglądania Złotopolskich. Nie potrzeba mi Smart TV ponieważ… mam CHROMECASTA. Co jest rekomendowane? Potem się zastanowię ile wydam :smiley:

1 polubienie

Ta seria, o którą zapytałem z 2019 LG. OLED ponoć urywa dupę + wsparcie Airplay2 oraz HomeKit, ale fajnie by było przeczytać recenzje kogoś kto ma.

Minusem tej serii jest cena.

Sprawdźcie czy LG nadal ma tak cholernie wolne smart tv, bo 2-3 lata temu to był problem o którym opłaceni recenzenci nie wspominali XD

Wolne? Akurat webOS to hula tak, że ja pierdziu w porównaniu do android tv.

Ja mam LG OLED B8 (2018) i zero problemów z systemem, śmiem twierdzić że nie ma lepszego smarta w telewizorach, no i sterowanie pilotem LG (Magic Remote) to bajka w porównaniu do tych innych marek.

2 polubienia

Czerwiec 2022, a ja stoję przed dokładnie takim samym zakupem, jak w tytule. Obecnie faworytem jest Q80A od Samsunga w wersji 55 cale.
Ma ktoś doświadczenie z tym telewizorem albo zna lepsze opcje do 3000 zł / 600 funtów?

Na pepperze znalazłem za 2555 LG 55NANO889PB. Ja mam model 863 kupiony na początku tamtego roku i jesteśmy zadowoleni. AirPlay ma, do HK można wpiąć, ale bieda funkcje (tylko on/OFF i zmiana wejścia) w tej cenie wydaje mi się dobra opcja
Link do okazji na pepperze