🖥 Mój setup

6 polubień

Sa jakieś miejsca gdzie można taki fotel wypróbować? Bo mi na 90% foteli złe się siedzi niezależnie od ceny.

Showroom albo dealer

Where to Buy - Herman Miller

1 polubienie

ja w wawie ograniaialem tutaj

3 polubienia

Odkopuję temat. Rozglądam się za biurkiem. A dokładnie za stelażem.
Znalazłem to:

Myślę o tym SPE-243b ac. Ktoś ma doświadczenie? Czy jednak Linak i basta?
Blat pewnie będzie dorabiany - 140 cm na 70 z lekkim wcięciemz przodu.

1 polubienie

Mam podobny model od dwóch lat + do tego blat dębowy i działa bez zarzutu.

I u mnie będzie podobnie prawdopodobnie :slight_smile: dziękuję za odpowiedź

Mam takie oto cudo:


Brennenstuhl PRIMERA LINE. Wymiary jakieś 44x13 ale biorąc pod uwagę ładowarki, zwłaszcza biała z maca to wysokość idzie do 17cm. I teraz jak to zamontować pod blatem? Uchwyt, siatka, wkręcić w blat? I jak pociągnąć kabel od zasilania w regulowanym biurku? Prowadnica kablowa dla (w sumie) jednego kabla?

Edit:

Może coś takiego?

Może w tych tematach znajdziesz coś, co Ci pomoże:

1 polubienie

Dzięki za tematy. To będzie prawdopodobnie najlepsze rozwiązanie

1 polubienie

i jak to się skończyło?

u mnie kabel zasilajacy od listwy jest owinięty wokół nogi regulowanego biurka, w taki sposób, że jak się podnosi i opuszcza, to się bzproblemowo rozwija i zwija wokół tej nogi (jest okrągła w przekroju)

In progress. Nadal rozbijam :poop: na atomy :wink:

2 polubienia

Chyba zostanę przy czymś takim. Oczywiście kabel będzie zmioniony na biały. Wszystkie przewody mam mocowane za pomocą kombo uchwyt na opaski, opaska i opaska na rzep. Czyli jak chcę odczepić kable to rozwijam rzep i ściągam kabel, a nie odcinam “trytytki”.

20230930_212727

I nawet to działa w przypadku kabla zasilającego.

Od strony środka pomieszczenia mało co widać.

3 polubienia

Możesz proszę podrzucić nazwe maty którą masz na biurku?

wrzucam swoje miejsce pracy, to początek i na chwilę obecną mam taki ulep z różnych rzeczy aby było chociaż jak usiąść na trochę.

wspomagam się stołem i krzesłem bo w jadalni jest nowy i z tym coś trzeba było zrobić a chwilowo brak środków na biurko i krzesło, lampa też chwilowa bo nie ma dla niej lepszego miejsca obecnie, koszyk na pierdoły też chwilowy bo nie mam innego miejsca, żadnej szafki itp.

Monitor, MacBook, ładowarka do tel i głośnik zostaną po późniejszych zmianach, ta podstawka pod monitor możliwe że też bo czegoś tu potrzeba z uwagi na to że monitor nie ma regulacji a jest wtedy za nisko.

  • MacBook Pro M1 13’
  • Samsung M7 32’
  • głośnik bose
  • podstawka Ikea Elloven
  • ładowarka indukcyjna Anker

jestem w trakcie wykańczania domu więc tu zajdą jeszcze zmiany, ściana za monitorem będzie czarna, mam w planie kupić lampkę na monitor Xiaomi Light bar, może jakąś matę filcową, nie używam i nie korzystam z myszek ani zew klawiatur, biurko kiedyś będzie wymienione na podnoszone, mam nadzieję że z blatem od stolarza, krzesło też jakieś bardziej wygodne, potrzebuję też jakąś stojącą szafkę na duperele :thinking:, kable, dyski itp. jeśli ktoś ma jakieś polecajki to chętnie przygarnę :slight_smile: przejrzałem cały temat i widziałem kilka dodatków które może z czasem dojdą u mnie.

5 polubień

Jeżeli dużo pracujesz zdalnie to krzesło powinno być Twoim priorytetem z całej tej listy rzeczy do zdobycia :slight_smile:

Powodzenia!

3 polubienia

Tak, krzesło jest pierwsze bo plecy nie wytrzymują, tylko upatrzyłem sobie takie nie najtańsze :stuck_out_tongue_closed_eyes: i nie łatwo przekonać mi kierownika finansowego.

1 polubienie

To jest generalnie 100% prawdy, natomiast ja mam tak, że od siedzenie na krześle ergonomicznym przy biurku cały dzień precy mnie napieprzają, a jak sobie misuję siedzenie na kanapie z laptopem + siedzenie przy stole kuchennym na zwykłym krześle + w międzyczasie wychodze z psami na spacer to jest git. Możliwe, że mam już tak zryte plecy, że nie wytrzymują utrzymywania ergonomicznej pozycji.

3 polubienia

Tu kluczowe może być “+w międzyczasie wychodzę z psami”. :slight_smile:

2 polubienia

Być może wina krzesła. Mnie krzesło ergonomiczne wyleczyło z bólu pleców.

3 polubienia