馃枼 M贸j setup

Nie znalaz艂em takiego tematu wi臋c poka偶cie mi swoje biurka! A zaczn臋 od siebie.

1. HP Spectre x360 (z dotykowym ekranem, niby mo偶na go odwr贸ci膰 i u偶ywa膰 jak tablet ale b膮d藕my powa偶ni). Jeden z niewielu ultrabook贸w kt贸re:

a) normalnie wygl膮daj膮, bardzo blisko macbooka air

b) maj膮 niez艂e parametry do ceny (za 2000 z艂 kupi艂em u偶ywanego laptopa z i7 na pok艂adzie, 16 gb ram i 256 gb ssd)

c) da si臋 go jakkolwiek otworzy膰 i naprawi膰 (odkr臋casz 艣rubki i mo偶esz podmieni膰 bateri臋, dysk twardy, zmieni膰 past臋). z okazji tego punktu pozdrawiam projektant贸w linii Surface

d) posiada dwa z艂膮cza thunderbolt 3 i jeden klasyczny USB 3.1 (tu pozdrawiam w艂a艣cicieli macbook贸w).

Z wad to dosy膰 mocno si臋 grzeje wi臋c czasami w艂膮cza si臋 wiatraczek. Z drugiej strony - to chyba cecha ka偶dego nowo偶ytnego laptopa kt贸ry jest w tej wadze i wymiarach, fizyki nie oszukasz.

1. 2 monitory LEDowe LG, model e2211. Okropne k膮ty widzenia, nie nadaj膮 si臋 do pracy graficznej (matryce TN) ale do wygodnej pracy biurowej s膮 ok. Zw艂aszcza 偶e u偶ywane kupi艂em po 150 z艂 za sztuk臋.

2. Uchwyt na te monitory. To moim zdaniem bardzo wa偶ny element bo na allegro pe艂no jest chi艅skiego szmelcu. To za艣 porz膮dny krzy偶 bez 偶adnego bujania na boki. Jakby kto艣 chcia艂 to i mo偶na ukrzy偶owa膰 kogo艣 przywi膮zuj膮c r臋ce w miejsce moniotra.

3. Klawiatura i mysz Microsoft Sculpt - drogie dziadostwo ale moje r臋ce dzi臋kuj膮 zawsze gdy wracam do domu. Z wad to b艂yszcz膮ce wyko艅czenie myszki i klawiatury (mi臋dzy klawiszami). Niestety lepszej alternatywy brak.

4. Kran贸wka w butelce po Coca Coli, dla zdrowotno艣ci rzecz jasna.

5. Nad monitorami tania lampka led Youngnovo. Jakby mi si臋 zachcia艂o vlogowa膰 albo wygl膮da膰 dobrze na skajpie.

Reszt臋 pomin臋 ale pozwol臋 sobie doda膰, 偶e maj膮c google pixela jestem wreszcie w miejscu gdzie jestem zadowolony z mojego sprz臋tu. Jedna 艂adowarka do laptopa i telefonu. I nawet gniazdko minijack mam w jednym i drugim (s艂uchawki BT wys艂ane na gwarancj臋 i zostaj臋 z kablem jak d艂ugo b臋dzie si臋 da艂o).

Jo艂!!

edit: a, dla dope艂nienia obrazu - czekam na podstawk臋 z chin, 偶eby by艂 lepszy dop艂yw powietrza od spodu i przej艣ci贸wk臋 Thunderbolt na dwa ekrany. :slight_smile:

7lajk贸w

ok, temat nie chwyci艂 ale mam pytanie, mo偶e s膮 tu magicy od windowsa 10.

kejs. mam laptopa z pod艂膮czonym monitorem zewn臋trznym. chc臋 by po zamkni臋ciu klapy dalej dzia艂al jak stacjonarka. oczywi艣cie rozwi膮zanie jest proste 偶e w ustawieniach daj臋 偶e po zamkni臋ciu klapy/pokrywy 鈥渘ic nie r贸b鈥

ale czy jest jaka艣 kucomagia pozwalaj膮ca na to samo ale tylko gdy monitor jest podpi臋ty do monitora/monitor贸w (a jak nie to niech si臋 u艣pi)

1lajk

W domu nie mam setupu 偶adnego. Tj. siedz臋 przy stole z komputerem - nic wi臋cej. W pracy natomiast wygl膮da to tak. Nie ma szale艅stwa, ale nie potrzebuj臋 wi臋cej i tak mi jest absolutnie wygodnie. Na ekranie na g贸rze mam otwartego Sketcha, na dole zwykle przegl膮darka. I tak leci czas w pracuni.

1lajk

A telegram gdzie? :wink:

Na dolnym ekranie jak korzystam.

1lajk

Panie @pawelorzech ale, 偶e kamerka nie zaklejona? Oko wielkiego brata patrzy鈥

2lajki

Mo偶e jutro dodam sw贸j. B臋dzie motywacja, 偶eby zrobi膰 porz膮dek :wink:

2lajki

No dobrze. Tak to wygl膮da u mnie. Nic wielkiego, bo na codzie艅 nie pracuj臋 na komputerze. Przez jaki艣 czas montowa艂em wideo i st膮d te偶 drugi monitor. Ca艂o艣膰 s艂u偶y g艂ownie do obrabiania zdj臋膰, przegl膮dania internetu itp.

1. Laptop Dell Inspiron 7560 15" | Intel Core i7 2.7 GHz | 16 GB RAM | SSD 250 GB
  2. Monitor Dell S2316H 23" | Full HD
  3. Dysk zewn臋trzny WD My Passport 1TB
  4. Mysz Logitech MX Master
  5. 艁adowarka bezprzewodowa Anker

4lajki

Nie mia艂em nic do naklejenia. Nowy komputer. To dlatego :frowning:

1lajk

Temat zalapal, ale z op贸藕nieniem. Nie bardzo mia艂em kiedy usi膮艣膰 do komputera ostatnio.
Wrzucam jak u mnie w domu wygl膮da :smiley:

3lajki

No to chwalimy si臋 biurkiem w pracy lub w domu.
Ja dzi艣 home office wi臋c monitor贸w mi brak鈥 i klimatyzacji.

IMG_20190626_083339

1lajk

Czy to jest Windows Vista?

Pr臋dzej W7, logo Windowsa w Vi艣cie wystawa艂o ponad pasek zada艅鈥

1lajk

7 bo do IT mi si臋 nie chce i艣膰 na reinstalk臋 systemu.

Lenovo seria T ?

Tak鈥 ten temat idzie nie w t膮 stron臋, w kt贸r膮 powinien. Hahahah!
T440p - u偶ywam od 5 lat i pasi mi to. Do wzi臋cia s膮 nowe, ma艂e, p艂askie, szybsze, mniejszo-ramkowe ale ja lubi臋 ten model. Dzia艂a i co naprawd臋 偶wawo.

T440 to dla mnie ostatni z T, potem by艂y ju偶 te cienkie beznap臋dowce kt贸re sa zbyt 鈥減lastikowe鈥

:shushing_face: wszystko jest w porz膮dku.

12lajk贸w

Ile za takie cudo? Jak z wygod膮 pisania?

Cena
Wszystko zale偶y od tego jak bardzo lubisz lutowa膰 i jaki model ci si臋 podoba. Cena waha si臋 od 600-1000. edit: Oczywi艣cie nie m贸wi臋 tu o jaki艣 mega customowych. Bo tak to cena nie ma ko艅ca. Polecam r/MechanicalKeyboards.

Wygoda
To kr贸licza nora. Zaczynasz od ErgoDoxa i dw贸ch layout贸w. Jednego do grania, drugiego do pracy. Ko艅czysz z MiniDoxem, podk艂adkami na nadgarstki, trzema layoutami. Jeden do pracy, drugi do cyfr i znak贸w specjalnych, trzeci do skr贸t贸w w Alfredzie. Zastanawiaj膮c si臋 czy myszka powinna by膰 po lewej czy w 艣rodku, 偶eby skr贸ci膰 czas dost臋pu. Tracisz dom, rodzin臋 i powa偶anie otoczenia.

16lajk贸w