🖥 Mój setup

Nie zgodzę się co do blatu z porządnego drewna. Mój tylo poszlachetniał (ponad rok wykorzystywany dzień w dzień), a nawet jakby co, to jest przecież duże, twarde drewno, przeszlifować, zaolejować i jak nowy blat.
To jest ta przewaga szlachetnego drewna nad jakimiś sklejkami + okleina.

6 polubień

no w sumie masz rację… ale dziur nie masz? bo U mnie błąd ze szlachetnego drewna i poobijał się, dziury się porobiły, wgniotki itd… niby to uszlachetnia, ale przy okazji trochę irytuje :slight_smile:

Dziur ani wgnieceń nie mam, to biurko do pracy przy elektronice, nie wbijam tu gwoździ :D, co najwyżej lekko kolor zmieniło, trochę ciemniejsze niż na początku.

3 polubienia

Blat z płyty meblowej wytrzymuje nawet jako kuchenny, więc po taniości taki też daje radę. To jest właśnie fajne w takim biurku że blat można sobie dowolnie zmieniać

1 polubienie

To jest drewniany blat (lite drewno)? Czy coś w stylu IKEA Karlby?

1 polubienie

To jest dokładnie IKEA Karlby na nogach Idasen. Blat po prostu przykręciłem i się dobrze trzyma.

Od razu po zakupie nałożyłem olej i jak na razie od roku nie widać żadnych śladów zużycia na blacie.

Ten standardowy rozmiar 186x63?

Ciekawy efekt uzyskasz tez w blatach drewnianych robionych metoda mikrowczepow. będzie tańsze niż lite drewno, a ciekawy efekt na łączeniach lameli można uzyskać.

3 polubienia

Jeszcze doktoratu ze stolarki mi brakowało :smiley:

Dzięki za poradę, sprawdzam :slight_smile:

2 polubienia

Nie brnij w to, uprzedzam. Stolarka to taaaaki temat

1 polubienie

A powiedzcie w jaki sposób ogarniacie kablologię w biurkach podnoszonych? Podczepiłem sobie dwa przedłużacze od spodu biurka, ale one idą do gniazdek ściennych i te kable „pracują”. Biurko w pozycji dolnej jest na tyle nisko, że te dwa kble od przedłużaczy leżą na podłodze.
Z rozważanych na razie rozwiązań:
-tzw ogon skorpiona (ale trzeba to przytwierdzić do ściany, więc jakiekolwiek przesunięcie biurka będzie mocno utrudnione)
-przerobienie przedłużaczy na takie z kablem-sprężyną (ale tu z kolei utrata gwarancji- przedłużacze z ochroną przeciwprzepięciową, więc gwarancja może się przydać)

Ja to ograłem rzepami na kable. Mniejszymi złączyłem kable w jedną wiązkę. Większym, zachowując luz na pracę biurka, przytwierdziłem je do nogi biura.

5 polubień

To właśnie miałem na myśli pisząc o „ogonie skorpiona”.

3 polubienia

Do uporządkowania jeszcze kable z tyłu. Ciemnica na potrzeby podbicia klimatu. Gdyby ktoś mnie kilka lat temu spytał o podświetlane podkładki to bym go wyśmiał. No ale dobra cebula na tego Prisma XL była. A gdy cebula wzywa moim obowiązkiem jest zakup :smile:

11 polubień

Zaprawdę powiadam: kozak.

Z ciekawości - co to jest toto na ścianie?
I co za mikrofon?

PS: używałem tej samej tapety co na lewym monitorze :wink:

Prezent urodzinowy - lampka z Doty 2

Mikrofon SPC SM950, w tej cenie porządna konstrukcja.

Ta seria tapet świetna jest

2 polubienia

Mały, wielki upgrade.

Herman Miller Mirra 2

Kolor wybrałem taki, żeby się @piotrek69 spodobał

37 polubień

Apetyczny

2 polubienia

Piękny kolor.

6 polubień