🖥 Mój setup

Jak zmienisz na takie, gdzie wystarczy raz nacisnąć i jedzie to zmienisz zdanie. :sunglasses:

I tak, Rodulf (przynajmniej mój) nie był stabilny. Monitory lekko drżały gdy jechały góra/dół, a jak oparłem się o blat dało się odczuć uginanie.

3 polubienia

Tez przymierzam się do stojącego biurka. Chyba kupię RODULF bo podejdzie pod mój blat - KARLBY. Myślę tez o Flexispot Active EQ5.

Edit:

zamowilem Flexispot

https://flexispot.co.uk/standing-desk-e5-pro.html

:+1: to jest dokładnie info którego szukam

@Ptyskju o dokładnie to mi chodziło w moim pytaniu. Byłem nieprecyzyjny. Chodzi mi o ustawienie wysokości żeby samo sobie dojechało po wciśnięciu przycisku (żeby nie trzeba było trzymać)

:heart:

Właśnie miałem pytać :smiley:

Najgorsze jest to, że będę musiał szukać tego wszystkiego lokalnie, a czescy stolarze to temat na osobne “gorzkie żale”.

2 polubienia

Ikea to nie Czesi stolarze, jeżeli działają jak ikea to chce poznać historie.

3 polubienia

W telegraficznym skrócie powiem Ci że po pierwszym uszkodzonym blacie Ikea poszedłem do firmy zajmującej się blatami. Chciałem się dowiedzieć jaki będzie koszt i termin.

Dowiedziałem się, że “Ło panie to z 6m-cy czekania”, cena ikea*2 a na koniec typ mnie zapytał czy w ogóle muszę mieć ten blat 70cm na głębokość, czemu nie 60, bo na 60 byłoby prościej. Dłużej nie słuchałem.

To jest jeden z powodów dla których zdecydowałem się zamówić meble do łazienki w Polsce i dopłacić za przyjazd ekipy tutaj. I tak wyszło taniej niż w Pradze.

8 polubień

Sprawdź sobie jeszcze to. Mam wrażenie że jak ja sprawdzałem jakiś spory czas temu to mieli znacznie więcej opcji i ustawień niż Ikea.

Z góry odrzucam Ikeę skoro nie ma zapamiętywania ustawień.

Zastanawiam się teraz czy wszystkie te fimy nie mają tego samego dostawcy i zmieniają tylko nadruk.

W Czechach, z tego co widzę, każdy sklep ma “własne” ramy; np. Alza

https://www.alza.cz/EN/alzaergo-table-et1-newgen-black-d5647309.htm

myślę, że to jest jeden ch… spokojnie możesz to brać. Rama to rama. Ważne, aby były 2 silniki, a ta ma. W dodatku panel ten sam co u mnie :wink:

1 polubienie

Teraz tylko znaleźć stolarza co nie będzie Czechem z pochodzenia i charakteru :joy::joy::joy:

3 polubienia

Dziś dostałem powiadomienie od DHL, ze maja moja przesyłkę. Myślę, ze do końca tygodnia będzie złożone. Waga paczki to 30kg Mam nadzieje, ze rama będzie stabilna.

1 polubienie

Ikea ma zapamiętywanie ustawień - idasen

1 polubienie

Miałem trochę czasu wczoraj i postanowiłem zrobić najgłupszą rzecz na świecie. Czytać fora o biurkach.

Dziś mogę już pisać doktorat.

12 polubień

Doktorat to nie, ale konspekt chętnie przeczytam :wink:

Czy wiesz już tyle co o latarkach?

Si, głowa mi spuchła.

W ultra telegraficznym skrócie, to co wiem teraz:

Wszystko kurwa zależy

Np. wiadomix, że dwa silniki są lepsze niż jeden. Tyle, że nie do końca. Bo można mieć dwa gówniane silniki Boscha i one w ogóle nawet nie będą miały startu do pojedynczego Linaka.
Znaczenie mają użyte komponenty.
Stabilność to pojęcie względne: jeden rabin powie, że biurko jest stabilne jak skała, drugi powie, że kompletnie niestabilne gunwo toto jest.

Poszczególni producenci nie podają na jakich komponentach są ich biurka. Taki np. Ergosolid SR21 niby jest polecany przez wielu, ale jednocześnie wszyscy którzy natrafili na jakiekolwiek problemy - narzekają bo komponenty są chińskie, problemy z wymianą itd. itd (swoją drogą, te same komponenty ponoć są używane w Ergotrona a tej firmy bym nie posądzał o fuszerę).

Póki co, na dzień 23 sierpnia 2022, godzinę 11:24, moja wiedza mówi, że najlepsze komponenty/stelaże dostępne w EU robi firma LINAK.
Na komponentach Linak stoją biurka IKEA Idasen oraz np. Flyingdesk. No i oczywiście sam Linak.

Tyle wiem na teraz. Tyle, że zanim dojdzie do zakupu biurka, moja wiedza może się diametralnie zmienić.

Tu masz chyba najbardziej pomocny artykuł który wczoraj przeczytałem. Forumy to zło.

5 polubień

A na koniec dorzucę, że ja pierdolę nie sądziłem, że blaty z litego drewna są takie kurwa drogie.

Wychodzi na to, że najdroższym elementem biurka może być blat.

5 polubień

No duży dębowy blat i słusznej grubości kosztował mnie więcej jak stelaż :slight_smile:

1 polubienie

@Tadek Ikea chyba czyta to, co ja

1 polubienie

Tak w ogóle to czapki z głów za SEO bo pierwszy artykuł po wpisaniu “idasen opinie” to tekst naszego kolegi @Voland :wink:

6 polubień

Kurwa @Tadek to tylko rama do biurka :smiley: Serio… codziennie używam to co Ci pokazałem od ponad 2 lat. Codziennie ze 3x zmieniam pozycję i działa. Zero myślenia o tym. Po co sobie zaprzątać głowę tym tematem. Zero doktoryzowania. Co do blatu… to jeszcze jedna rzecz - jak będziesz pracował przy biurku regularnie to naturalne jest, że zacznie się niszczyć. Moje już jest poobijane i coś czuję, że za max rok blat będę zmieniał… także plusem nóg jest to, że blaty zmieniasz ‘jak rękawiczki’.

Poza tym nie zalecam posiadania blatu drewnianego bo bardzo się niszczy. Biurko to biurko zaraz Ci czarnieje i będzie lipa.

6 polubień