Głośniki Sonos i alternatywne rozwiązania

Nadal nie napisałeś: gdzie w oficjalnym kanale o dostanę?

Bo oficjalnie nie dostaniesz. Co nie znaczy, ze nie dostaniesz w nieoficjalnym. Po co taka głupia dyskusja, skoro i Ty, i ja znamy odpowiedz?
Poza tym, jeśli bardzo nie chcesz kupować od prywatnego importera, zawsze możesz poprosić kogoś z DE albo UK, żeby Ci kupił i przywiózł, jak będzie odwiedzał PL.

1 polubienie

Proszę, nawet jest napisane, ze udzielają gwarancji na rok.
Kupujesz, robisz screenshot i nie pytasz o szczegóły. Jak coś się będzie działo, to oni maja problem, a nie Ty. A inna sprawa, ze skoro Ci to sprzedają, to chyba nawet dwa lata możesz się do nich zgłosić, jak coś będzie nie tak, bo Unia.

1 polubienie

W ciągu miesiąca będę w PL i DE, więc mogę Ci kupić :slight_smile:

3 polubienia

Rok gwarancji i dwa lata rękojmi, przy czym zawsze rękojmia jest korzystniejsza dla kupującego :wink:

1 polubienie

@Autheable pisalem poważnie. Daj znać czy chcesz

2 polubienia

No myślę, że kupię te Symfoniski ze 4. W okolicy maja 2020 planuję się wprowadzić do nowego domu i nagłośnienie by się jakies przydało. Cieszę się, że wyszło takie coś. Kojarzycie może czy można sobie posłuchać w Ikei jak to brzmi?

Można. Na ogół jest iPad ze sterowaniem oboma głośnikami.

2 polubienia

Czy wiecie jak ustawić, żebym z poziomu zablokowanego ekranu mógł sterować muzyką w aplikacji Sonos w iOS?

No tak się przecież nie da.

Możesz streamować po AirPlay2 do głośnika i wtedy z poziomu zablokowanego ekranu sterujesz audio (play/pause i jeśli muzyka to next/prev track lub jeśli inny content to dopuszczalne przyciski customowe typu skip for 45sec etc plus sterowanie głośnością)

1 polubienie

Okej, czyli tak jak myślałem. Używasz w ogóle tej aplikacji czy streamujesz po AirPlay2?

A takie głupie pytanie - czy jest możliwość podpięcia tego pod apple music tak by po odpaleniu playlisty sobie głośnik grał bez telefonu?

1 polubienie

U mnie ze Spotify zadziałało.

Dodatkowa fajna rzecz (ogólnie): soft Sonosa pozwala dodać lokalizację sieciową jako źródło muzyki, więc mój zbiór flac na RaspberryPi w 3 minuty już grał na głośniku.

Odkopię ten temat, żeby nie zakładać nowego. Niebawem przerzucę się z „głośników” w TV na soundbara. Tu pytanie - czy warto płacić dwa razy więcej za Arc’a z Atmosem czy Beam będzie wystarczający? :slight_smile:

Posłuchaj i poczytaj tutaj: #364 - Spotkanie akcjonariuszy Apple

a potem tutaj: #365 - Orzech nie wpisał tytułu

Nie za ma co!

Słuchałem, słuchałem. Wychodzicie to, że Beam wypada bardzo dobrze i raczej wystarczająco. Ale ten Atmos… :sweat_smile:

Oh wow. Uznałbym to za prowokację xD

Atmos ma ograniczone użycie, ale są pod to produkcje. Jeno Arc bez dodatków (głównie Sub i satelity) jest ograniczonym sensem.

3 polubienia

Jeśli nie chcesz wydawać 9k PLN na arc + satelity + sub, to weź beam + satelity i żyj szcześliwie. Serio serio!

4 polubienia
3 polubienia

Nie chce zakładać nowego tematu, więc odkopię ten.

Chciałbym głośnik do biura domowego. Odkąd pracuję z domu, to jak najmniej staram się używać słuchawek. Oszczędzam słuch jak mogę, a że pracuję sam (tzn Ananas w firmie jest), to mogę sobie grać muzyczkę z głośnika. Obecnie korzystam z wbudowanych głośników Macbooka Pro zamkniętego obok mnie (opracuje na 1 zew. monitorze) lub podpinam JBL Clip 2. Jest lepiej niż z Maca, ale dalej pudełkowo brzmi.

Szukam czegoś, co mogę połączyć z kompem/sterować streamingiem z kompa, z telefonu, z AirPlay2 koniecznie.

Z research wychodzi na to, że warto kupić:

  • Sonos One - 999 zł
  • Sonon One SL (nie wiem, czy potrzebuje mikrofonu czy nie) - 899 zł
  • Sonos Move (ma bluetooth, ale czy go potrzebuje…?) - 1600 zł
  • 2x HomePod Mini na biurko - 2x500 zł?
  • 1x HomePod normalny (jeśli gdzieś go znajdę…) - ??? zł

Ważna rzecz - mam małe biurko (120cm), więc potrzebuje coś małego lub większego, ale wtedy stawiam to na komodzie. Nie planuje przez niego prowadzić telekonferencji itp.

Brać coś z listy, czy macie jakieś alternatywy? Najbardziej kusi mnie Sonos One, bo to wejście w Sonosa (czaję się dalej na zestaw pod tv…). Najchętniej kupiłbym Move (bo BT i największy), ale najdroższy jest, sporo drożej niż One. Za cenę Move mogę mieć 2xOne SL też.

Help. bo już głupiałem :smiley:

1 polubienie