#364 - Spotkanie akcjonariuszy Apple

Originally published at: #364 – Spotkanie akcjonariuszy Apple – YesWas | Podcast

Ten odcinek jest we współpracy z firmą Surfshark! Skorzystaj z 83% zniżki i 3 miesięcy gratis przy zakupie planu na dwa lata! Surfshark.deals/yeswas

  • O muzyce i sprzęcie audio.

To był Paweł i Wojtek z YesWas. Dostawaj powiadomienia o najnowszych odcinkach na: Twitterze, Facebooku lub dołącz do naszego forum albo grupy na Telegramie.

Identyfikacja wizualna: Antoni Kwiatkowski
Intro: Breakmaster Cylinder

Do usłyszenia za tydzień!

4 polubienia

Trójka dyrektorów jest w tym!

5 polubień

Dla mnie ogromnym plusem Sonosa jest ich system. Można fajnie zintegrować różne źródła muzyki, łącznie z lokalnym dyskiem sieciowym. Mam dwa Symfoniski ale jakbym rozbudowywał system to raczej pójdę w Sonosy.

3 polubienia

Z jednej strony tak, z drugiej strony jak słyszę ile taki set przytelewizorowy Sonosa kosztuje, to wiem, że można za tyle złożyć pełen zestaw stereo (wzmacniacz z DAC, funkcjami sieciowymi, HDMI ARC i AirPlay 2) + małe kolumny i do takiego zestawu na kilkanaście m2 spokojnie nie będzie potrzebny subwoofer…

Ale to ja. Ja wierzę tylko w stereo, żadne 5.1 i inne Atmosy - dźwięk przestrzenny powinien zostać domeną kin, ewentualnie kin domowych, ale jak ktoś głównie gra i/bądź słucha muzyki, to zbędna funkcja…

EDIT sam mam Sonosa Symfonisk Bookshelf i Sonos One SL, ale jeden z sypialni, drugi w łazience. Niezłe sprzęty, ale do muzyki wypadają słabo w kategorii Bang for the buck, nadrabiając użytecznością (Airplay, Spotify/Tidal connect itp)

Ja po prostu byłem za mało precyzyjny :wink:

Hifi stereo musi być tak czy inaczej. Sonos w kontekście:

  • kino domowe
  • pojedyńcze głośniki w różnych miejscach domu do radia/podcastów/casualowego słuchania

Nie mam kina (chociaż pewnie kiedyś kupię) ale mam CD + wzmacniacz + duże kolumny. Do tego jeden Symfonisk w salonie, jeden w gabinecie. Chciałem jeszcze dokupić jednego do kuchni, łazienki, pokoju córek itp.

1 polubienie

A co wg Ciebie wypada lepiej w kategorii bang for buck?

1 polubienie

Jeszcze tego Arca nie kupiłem (ale dzieli mnie od tego przycisk), natomiast chętnie posłucham o alternatywach.

Z takich kompaktowych głośników - prawdopodobnie nic, bo każdy jest mniej lub bardziej przepłacony, a uzasadnienie ich zakupu jest tylko ze względu na wygodę aka użyteczność aka klikam i gra, nie muszę więcej myśleć.
Dlatego tylko stereo do salonu, bo tu w budżetowych kwotach można wycisnąć napraaawdę dużo, poza tym wzmacniacz i głośniki stereo nie zestarzeją się tak szybko jak nowe technologie typu Sonos, a jak dałem na przykładzie wyżej, można mieć coś co to połączy (a jak padnie wifi, lub się Airplay czy inne technologie zestarzeją, to wzmacniacz i głośniki wciąż będą użyteczne…)

U mnie sprawa salonowa była jasna. Mam mało przestrzeni, niechęć do kabli i wielkich głośników, które dominuj pokój. Już telewizor wystarczy, że zżera tyle przestrzeni. Dlatego opcje wzmacniacze i kolumny były u mnie nie brane pod uwagę, a tylko soundbar.

1 polubienie

Żeby nie było, ja wiele takich soundbarów widziałem, słuchałem, macałem. Niektóre potrafią zagrać bardzo przyjemnie (psychoakustyka, bitch!), więc jeżeli dla kogoś jest to ewidentne go-to, to ja to szanuję.

Prawdopodobnie na każdy metraż da się dobrać niezapychający przestrzeni set 2.0 ze wzmacniaczem, aczkolwiek jeżeli dla kogoś sama jakość audio nie stanowi pierwszorzędnego kryterium, a do tego ma uczulenie na kable - to tak owszem, jest na to recepta. Sounbar i/lub Sonos.
Dziękuję, następny pacjent.

PS @pawelorzech a może zamiast na standach, lepiej byłoby te One SL powiesić ?

1 polubienie

Nikt nie pytał, ale tak wyglądają u mnie te zamontowane półki.

8 polubień

Niby wszystko spoko, ale kurde… te korytka zaburzają moje poczucie estetyki :smiley:

Bez tych korytek doznawałem zawałów. A kucie w ścianie pod tunel na kable to nie dla mnie.

1 polubienie

a takie coś (zawsze to nie plastik), tylko białe?

albo takie coś, tylko nie 25m? :wink:

I’m good but thank you :slight_smile:

zwisających kabli bym nie zdzierżył:)

1 polubienie

Zwisające kable wyglądały okrutnie.

źle sie wyraziłem - widocznych kabli powinno być

Na żywości to wygląda bdb u Andrzejka, jakoś tysiąc razy lepiej niż u mnie cokolwiek

2 polubienia

A może coś od Yamahy? Ich system MusicCast też działa super.