Głośniki Sonos i alternatywne rozwiązania

Może Ikea Symfonisk?

Jeśli Ikea Symfonisk to od razu bym myślał o 2 i sparowaniu ich w stereo-duet.

HomePod Mini myślę, że spełni Twoje wymagania przez niską cenę i dobrą jakość dźwięku w duecie. Cena podobna jak Symfonisk, a jednak tak 1/4 miejsca zajmują :wink: Symfonisk/One to raczej tylko wtedy, gdy planujesz rozbudowę kina domowego i chcesz mieć satelity. Tak bym myślał.

2 polubienia

Zależy czy mówisz o półce, lampce czy obrazie. Lampka jest świetnym zwykłym głośnikiem. Półka faktycznie byłaby dobrą satelitą, lecz jako zwykły ukryty głośnik też sprawuje się świetnie. Nie wiem jak z obrazem, ale jako satelita wyglądałoby jeszcze lepiej niż półka.

1 polubienie

Albo

Mam Sonos One SL (mikrofon niepotrzebny, bo wisi pod sufitem w łazience) i Symfoniska półkę - grają na podobnym poziomie, chociaż One jednak lepiej

ale jeżeli miałbyś miejsce na dwa Symfoniski, to połączenie ich w stereo nie jest złym pomysłem, a cenowo wyjdzie podobnie co One/One SL, natomiast jeżeli brakuje Ci miejsca na dwie półki, to 2x HomePod mini nie jest złym pomysłem jeżeli masz sprzęty z jabłkiem i nie zamierzasz tego przenosić/przesuwać

dodatkowo miniacz posłuży jako bramka homekitowa

Najbardziej przemawia do mnie Sonos One, bo jest wejściem do świata Sonosa. Już widzę kolejny w kuchni, soundbar z basonapieprzaczem w salonie itp. Tylko droga zabawa to jest :smiley:

Jak masz warunki w salonie to lepiej myśleć o zestawie stereo z prawdziwego zdarzenia, a nie audio które się za kilka lat zdezaktualizuje, bo wyjdą nowe protokoły albo appka przestanie wspierać głośniki

Kuchnia to co innego, bo tam audio to dodatek i raczej i tak w mono będzie grał

2 polubienia

^To

Albo głośniki i coś w tym stylu:

A Sonos Roam ?

Maleństwo, podpięty kablem USB C albo na ładowarce bezprzewodowej może być w ciągłym trybie czuwania.
Przy okazji masz możliwość wzięcia go gdzieś ze sobą na beterii.

Dźwięk jest naprawdę super. A w Twojej sytuacji muzyka ma być raczej tłem? Więc spokojnie da radę :slight_smile:

3 polubienia

Chyba pójdę w Sonos One. Najpierw jeden na biureczko, potem drugi do kuchni, a potem się zobaczy. Chyba bardzo chce wejść w świat Sonosa

2 polubienia

Nie mogę znaleźć jednoznacznej odpowiedzi na sieci. Ma ktoś Symfoniski i próbował je dodać do grupy z głośnikami Google?
Zastanawiam się nad lampą, ale jak nie będzie działać w grupie to wolę kupić 2x Nest Audio.

Nie widzę u siebie w aplikacji Home możliwości dodania Symfonisków do istniejącej grupy urządzeń Google, więc chyba się nie da.

1 polubienie

Raczej się nie da, bo Symfoniski nie wspierają Chromecasta. Zresztą nie widzę żadnego głośnika w aplikacji Home.

1 polubienie

Dzięki

Pytanie odnośnie SONOS.
Czy poza brakiem mikrofonu, coś jeszcze odróżnia ONE od ONE SL?
Warto dopłacać do szpiega w mieszkaniu?

SL = po sonosowemu Silent,

więc poza mikrofonem One i One SL to dokładnie ten sam głośnik

image

no chyba, że naprawdę chcesz sterować nim głosowo, ale z aplikacji zrobisz więcej i tak…

Btw dla posiadaczy bramek Tradfri od IKEA - ten pilot można połączyć z Sonosem One, sprawdziłem - działa

2 polubienia

W PL oficjalnie Sonos nie obsługuje asystentów. Więc w pierwszej kolejności lepiej SL, żeby zobaczyć czy ten system jest „strawny”.

Firma stosuje politykę równych cen u autoryzowanych resellerów. Ale od czasu do czasu organizuje oficjalną promocję i można znacznie taniej kupić sprzęty. W tym roku jeszcze chyba jej nie było (a przynajmniej nie potrafię jej znaleźć w mailach). U mnie zaczęło się właśnie od jednego głośnika na próbę, a potem na promocji dokupiłem do każdego pokoju.

1 polubienie

dobrze gada,

oficjalna cena to chyba 869 za One SL, faktycznie w promocjach trafia się za 669 - różnica znaczna

chyba na początku roku (lub pod koniec tamtego, na jakiś Black Friday) była taka cena, bo pamiętam, że ją przegapiłem, a później musiałem kupować w normalnej cenie

Ten pilot można sobie po prostu dokupić i sterować One SL, czy trzeba do tego dokupić coś jeszcze? W ogóle on współpracuje z One SL czy tylko ze zwykłym One (w sensie musi być asystent czy nie)?