Co kupić?

Po wznowieniu zasilania włącza się w takiej jasności w jakiej stracił zasilanie.

2 polubienia

no więc tak, pierwsze wrażenia :thinking: co do Xiaomi light bar

nie mam doświadczenia w używaniu takich lampek, nie mam doświadczenia w używaniu zew monitora bo korzystam z niego bardzo krótko i jest to mój pierwszy zew. monitor, biurko/stół jest tymczasowy też i lampka jak dla mnie wystarczająca, dużo tutaj nie oczekuję i może to przez to, nie mam też porównania z innymi bo nawet nie widziałem na żywo konkurencji, ale świecić świeci :slight_smile:, do wyboru ciepła barwa a jak ktoś potrzebuje to zimna również, można sobie ustawić jak kto lubi, mi lampka chyba nie odbija od ekranu, więc tutaj nie zauważam problemu, uchwyt w moim przypadku nie nachodzi na sam ekran, sama ramka jest nieco grubsza więc nie ma efektu notcha, jedynie co to trochę drażni mnie to że widzę te pojedyncze ledy ale to może przez to że to dla mnie nowość i zwracam uwagę teraz na to, sam uchwyt/ciężarek moim zdaniem słaby, mam tu na myśli stabilność, jeśli była by sytuacja że lampka jest bez pilota i muszę do niej sięgać to bardzo by mnie wkurzało poprawianie jej ciągle, pilot jest spoko, łatwy w użyciu, wyglada minimalistycznie i tego się spodziewałem, jedynie w moim przypadku jest taki problem że stół jest lakierowany/mat i niby przycisk ma gumowy spód to jest on mało gumowy i jak by trochę za lekki mi się wydaje, spodziewałem się że będzie cięższy, przez co teraz jak kręcę pilotem to jego podstawa też trochę się kręci razem z resztą przycisku, myślę że zakup jakiejś maty typu filcowa załatwi tu sprawę.

za tą cenę myślę że warto, ale zobaczymy czy będę z niej korzystać cały czas :slight_smile:



2 polubienia

Dzięki za recenzję!

Musisz to sobie tak ustawić żeby w ogóle ledów nie widzieć. Ma Ci nie świecić w oczy

3 polubienia

tak jak przedmówca pisze - ledy nie mogą świecić po gałach trzeba tą lampka tak kręcić żeby nie dawała po oczach.

1 polubienie

tak tak, wiem o tym, ale monitor mam 32’ więc jest dość wysoki, stoi też na podwyższeniu bo inaczej miał bym go za monitorem laptopa a przez to moja pozycja jest sporo niżej niż lampka i w momencie kiedy pochylam się bardziej nad laptop widać je dużo bardziej i nie ma jak już mocniej tego przestawić bo wydaje mi się że wtedy zaczyna świecić w ekran

w momencie kiedy pochylam się nad biurkiem (jasne, można się nie garbić i problem z głowy ale powiedz to moim plecom)

kiedy jestem wyprostowany jak bym miał kij w dupie

1 polubienie

może troche z dupy podpowiedz - rok indywidualnych zajęć tango + jive - dwa razy w tygodniu 1,5h rozwiązało moje wszystkie problemy z postawą przy chodzeniu, przy kompie, w samochodzie:)
czasami Karolina mówi ze wyglądam jakbym miał kij do pleców i głowy i dupy przywiązany:)

2 polubienia

nie ma szans :laughing: nienawidzę tańczyć, to podstawowy argument, do tego nie mam czasu na to (tak wiem, jak chcesz to wygospodarujesz chwilę) ale budowa domu, praca i zbliżające się narodziny drugiego dziecka zabierają cały mój wolny czas :slight_smile:

ale cieszę się że Tobie pomogło i jeśli jeszcze sprawia Ci to frajdę to tym bardziej :slight_smile:

5 polubień

Też mam 32", powieszony wysoko, lapka jest na stałe maksymalnie pochylona w stronę monitora. Nie świeci w monitor.

mogę ją ustawić na max odwróconą do ekranu, widzę wtedy z mojej pozycji to tak jak na zdjęciu ewentualnie jak jestem pochylony to jakieś 2mm światła które nie przeszkadza, tylko teraz w dzień nie mam zbytnio jak sprawdzić czy aby nie świeci po matrycy, widzę że światło odbija się na plastikowej ramce tej takiej 2-3mm, wyraźnie widać na niej światło.

to kwestia testów przez kilka dni, ustawienia tego optymalnie, dlatego nie wyobrażam sobie nie mieć pilota do niej bo dotykanie codziennie tej lampki przestawiało by ją ciągle, no i jest to nowość więc też zwracam na to uwagę bardziej, ale daję znać dla potomnych bo może są to rzeczy które inne lampki tego typu nie mają albo dla kogoś może to być nie do zaakceptowania.

1 polubienie

Brzmi jakbyś miał maksymalnie nieergonomiczne miejsce pracy, które jeszcze bardziej będzie potęgowało problemy z plecami.
Góra monitora powinna być na wysokości wzroku
IMG_7237
Laptop jako drugi ekran- tylko na podwyższeniu obok, nigdy poniżej żeby się do niego pochylać. Jesli nie ma opcji żeby go postawić obok, to lepiej zrezygnować z drugiego ekranu, niż potem po latach latać na rehabilitację.
I tak jak pisze @sivy - jakaś ogólnorozwojowa aktywność fizyczna wzmacniająca mięśnie pleców i brzucha.
Niestety dopiero po 40 ludzie dochodzą do wniosku że takie gadanie starych pryków ma sens :wink:

8 polubień

po 30 też jak Cie połowa ciała nap… naprawdę boli :wink:

1 polubienie

No dobra, to dorzucam coś od siebie w temacie lampki. Swego czasu kupiłem (na szopi… jasny chuj…) lampkę Blitzwolf BW-CML2 Pro. I poza tym, że jest paskudna

to jestem z niej bardzo zadowolony. Jest sterowana z panelu na lampce i z pilota. Ma nawet kolorowe LEDy, których czasem używałem jak miałem ochotę. Niestety szopi zlikwidowali, kolorowe LEDy przestały działać i nie ma gdzie reklamować.
System mocowania całkiem wygodny i stabilny, kamerkę przymocowałem na lampce.

Całkiem dobrze się to sprawdza mimo iż zasłania część przycisków. Ale zasłania akurat te, które są od kolorowych LEDów więc… jebać.
Co do pilota to przydaje mi się bo jak leżę sobie na sofie i pragnę mieć trochę światła to pstryk! I nie muszę wstawać (no chyba, że wstawać po pilota).
Tak naprawdę kupiłem to a nie Xiaomi no akurat to było w promce a Xiaomi nie.

tak jest obecnie, możesz to zobaczyć tutaj 🖥 Mój setup - #602 przez Damien

jak się wyprostuję to prawie mam taki efekt :wink: mój wzrok jest wtedy na poziomie między górą a środkiem monitora

nie ma szans, nie uznaję zewnętrznych klawiatur, myszek, pracuję z laptopem i moim dodatkowym ekranem jest zew monitor, nigdy odwrotnie, w sytuacji kiedy nie mam monitora i pracuję tylko na laptopie nie martwię się tym że nie mam gdzie myszki używać albo że jej nie zabrałem ze sobą, albo że klawiatura ma inny skok czy rozmiar, biorę laptop i mogę dalej pracować tak jak zawsze, monitor jedynie daje mi większe pole robocze i to że mam od razu ładowanie też, więc nie wchodzi w grę żadne stawianie laptopa na podwyższeniu czy z boku i korzystaniu z zew klawiatur, myszy, trackpadów itp :slight_smile:

mam teraz taką :laughing: nazywa się budowa domu, a do 40 jest mi bliżej niż się wydaje :slight_smile:

zastanów się nad zewnętrzna klawiatura i myszką + hub do tego ja mam w tej chwili 3 setupy i nie ma problemu z przesiadaniem się i są to totalnie inne setupy - stacjonarka, macbook i ipad z klawiatura. mózg po kilku przesiadkach przełącza się automatycznie.
jak spojrzałem na twój setup to faktycznie wygląda jak droga do garba i pleco/karczycho bólu.

jak mawiał pewien wiedźmin “I jeśli jedna osoba ci mówi, że pierdolisz to może się mylić. Ale jeśli kilka osób mówi, że pierdolisz, to znaczy, że pierdolisz.”
:slight_smile:

4 polubienia

ja się totalnie zgadzam z twierdzeniem że to droga do garba :smiley: ale są rzeczy ważne i ważniejsze i ważniejsze to akurat nie jest nowe biurko czy krzesło na tą chwilę :slight_smile:

zewnętrzna klawiatura i myszka odpada, nie potrafię na tym pracować, idealna klawiatura dla mnie to ta w moim MacBooku którą mam zawsze ze sobą, a idealna myszka to ten duży trackpad pod nią, nie ma szans że zamienię to na zewnętrzne peryferia :slight_smile:

nie potrafił bym chyba też korzystać z macbooka i jednocześnie ze stacjonarki, nawet przy tym że pliki się synchronizują, że mogę mieć te same aplikacje itd, to nie jest jednak 1 do 1 zawsze :slight_smile:

problemy pierwszego świata :slight_smile:

ale to se pracuj na tym macu kto ci broni - tylko spróbuj jak siadasz do biurka podpiąć go do huba/switcha do którego masz klawe/myszkę/minetor podpięte - ale zrób rewolucje, żeby było inaczej. potestuj przez tydzień jak nie podejdzie to oddasz i tyle.

1 polubienie

ale takie rozwiązanie to nie jest praca na tym macu, tylko na innej klawiaturze, na innym trackpadzie, myszce, tu nie chodzi o kwestie co mam zainstalowane bo to zostanie, tylko właśnie te peryferia :man_shrugging:

próbowałem już kiedyś z klawiaturą od apple i ich myszką magic, później z trackpadem, ale układ mi nie pasuje, tu w MacBooku mam wszystko ergonomicznie pod moje ręce, niby mogę ustawić przecież tak samo klawiaturę i trackpad, jasne, ale to nie jest to samo, nadgarstki inaczej leżą i jeszcze zaskoczę tu pewnie 99% osób, mój MacBook ma Touch Bar i ja z niego korzystam :exploding_head: przy zew klawiaturze i myszce tego nie będę miał.

:grin::laughing::joy::rofl:

3 polubienia

czyli z wszystkim co najgorsze jeśli chodzi o ergonomie - no może oprócz trackpada.
jak pisałem zewnętrzna klawiatura to miałem na myśli coś innego niż applowe rozwiązanie które jest tylko ładne:)

klawiatura w mac’ach jest super jak na laptopa i to wszystko:)

mini cooper jest super samochodem w porównaniu z kaszlem ale w jak chcesz go porównać z czymś z segmentu meiczysława s klasy to raczej słabo może wypaść:)