Co kupić?

Temat zbiorczy w celu poszukiwania godnych polecenia rzeczy do zakupu bez zakładania nowych tematów.

Zacznę od uchwytu na monitor. Jakieś rady zakupowe lub konkretne modele godne polecenia? vesa 100x100 monitor 34 cale 8kg.

Chyba już mamy taki temat

Co do ramienia to jak masz na to worek siana to Ergotron. A jak budżet jest ciasny to parę osób + YouTube mi polecało Amazon Basic.

1 polubienie

Mój problem chyba tu pasuje.
Muszę kupić prezent dla chrześniaka lvl 4. Szukam inspiracji i pomysłów. Najlepiej żeby pomysły były na stronach co.uk bo musze zamówić coś z wysyłką do UK.
Dziękuję za pomoc

Lego?

3 polubienia

A ja szukam rozdielacza(?), listwy lub przedłużacza zwał jak zwał…
Wpadło mi coś takiego w oko. Może używacie cos podobnego?
TESSAN

No lego zawsze spoko. Mas jakieś konkretne zestawy na myśli?

Młoda uwielbia bawić się tym zestawem.

1 polubienie

Polecam to Duplo. Sam bawiłem się wyśmienicie jak kupiłem bratankowi! Tysz lvl 4 naówczas

1 polubienie

Pociągami z Duplo ja się bardzo długo bawiłem, mimo posiadania Piko. Są super!

1 polubienie

AirPods 2 czy 3, dla zony. Nie potrzebuje dontreningow, tylko zwykle słuchawki.

Hej, może ktoś podpowie:
szukam monitora do domowego biura. Nie mam miejsca na taką wielką płachtę jak @pawelorzech

  • 4k UHD
  • IPS
  • 25-27"
  • USB C, HDMI, hub usb
  • budżet do 1500 PLN

co kupić, żeby być zadowolonym?
Ostatnio na twitterze wpadło mi coś takiego: https://www.amazon.pl/dp/B08XNLH11N

Ale wolałbym nie kupować samsunga (mam bardzo złe doświadczenia z samsungiem, a zwłaszcza z ich serwisem, a zwłaszcza pogwarancyjnym)

1 polubienie

Na co dzień pracuje w domu na LG 27UL600-W 4K HDR - Monitory LED 27" (26,5"-28,4") - Sklep komputerowy - x-kom.pl bardzo fajny monitor, brak tylko USB-C i HUB’a :slight_smile: ale mogę polecić go z czystym sumieniem.
Z wymaganiami jakie stawiasz bardziej nastawiałbym się na monitor w okoli 24".

1 polubienie

Tak tylko zostawię tutaj a propos serwisu Samsunga gwarancyjnego.

Reklamację na monitor złożyłem 28.10.2021r.
Do tej pory sprawa nie jest rozwiązana mimo uznania reklamacji.

Przysłali mi “dokument akceptacji wymiany” z którym mogłem udać się do sprzedawcy i wymienić monitor. Problem w tym, ze sprzedawca żadnego monitora który by mnie interesował nie posiadał. Co w takim przypadku? Trzeba zgłosić się znów do samsunga, opisać jak wygląda sytuacja i czekać :slight_smile:
3 tygodnie czekam aż przyślą kuriera po odbiór tego dokumentu.
Procedury tej nie można było pominąć pomimo, że zanim ten dokument dostałem zgłosiłem że sklep monitora na wymianę nie posiada.

Dla kontrastu - Iiyama, zgłosiłem reklamację, dwa dni później przyjechał kurier odebrać monitor. Po 4 dniach roboczych przysłali fabrycznie nową sztukę :wink:

3 polubienia

Dobrze wiedzieć, że “pech Samsunga” dotyka nie tylko mnie. Omijam wszystkie produkty szerokim łukiem, na wszelki wypadek.

5 polubień

Też używam, już ponad rok i też polecam.

Z minusów dla mnie:

  • brak automatycznego przełączania między źródłami. Obok stoi połowę tańszy HP i to potrafi.
  • jak wyżej pisałeś: brak huba
  • ekran mógłby być jaśniejszy

Co kupić? Kartę graficzną! Już mówię o co chodzi. Chodzi o to, że chciałbym przymierzyć się do poskładania komputera stacjonarnego ale rozbiłem się o ceny kart graficznych. Ta fortuna, którą trzeba zapłacić za 3080 lub 3080 Ti jest po prostu nieracjonalna. Nawet cena 3060 / 3060 Ti mi nie leży.
I pytanie - kiedy to stanieje? Czy stanieje? Czy jest na co czekać? Może ktoś zapoznawał się z jakimiś analizami i przewidywaniami ewolucji tego rynku / dostępności / cen?

1 polubienie

Polecacie jakiegoś producenta pościeli? :grinning:

1 polubienie

Ikea
Choć mogę być nieobiektywny, bo prawie wszystko w domu jest z ikei… tylko ciuchy mam z Decathlonu…

1 polubienie

Jest cały świat pościeli poza Ikeą :wink:

Jedyne nad czym polecam się zastanowić kupując to to, że producenci specjalnie produkują kołdry i poduszki w różnych rozmiarach żeby wprowadzić częściowy “vendor-lock”.

Kołdry z IKEA występują w rozmiarach 150x200 i 200x200. Kołdry u innych producentów potafią być np. 135x200, 160x220, 140x200, 200x220 itd itd.

Ja świetnie się wysypiam pod jakąś całoroczną kołdrą z Ikei, na lato wymieniam na coś zwiewnego również stamtąd. Ale moja dziewczyna musi mieć ciepłą i ciężką “pierzynę” i tu następuje problem. Bo IKEA takich nie ma. Więc jak znajdujemy coś co by jej pasowało to nie pasuje do poszewek z domu. A jak będziemy chcieli wymienić poszewki to nagle musimy wymienić i moją kołdrę itd itd.
A poszewki z Ikei w ogóle nie pasują mojej dziewczynie więc i tak trzeba będzie wymienić.

I zaczyna się już trochę robić jak w tej copypaście z forum o latarkach. Bo poszewki to już w ogóle temat rzeka. Jak chcesz coś lepszego (lepsza gramatura, lepszy splot) to trzeba się naszukać i najeździć po sklepach bo trzeba dotknąć. Itd. itd.

Polecam przejść się do sklepu z pościelą, pomacać, położyć się, przykryć itd.

W Czechach poleciłbym SCANquilt, w PL niestety nie mam rozeznania.

3 polubienia

Lepiej późno niż wcale :smiley: Mogę z czystym sumieniem polecić Bella Storia. Zaleta jest taka, że to polski produkt i można te pościele prać w 60 stopniach (serio ciężko znaleźć bawełnianą pościel możliwą do prania w wysokiej temperaturze). Ikea ma te swoje dziwne wielkości kołder i poduszek, a właśnie od nich mam cały zestaw. Zamówiłem rozmiar 160x200, poprosiłem o przycięcie do 150x200 i przyszło przycięte jak trzeba.