🖥 Mój setup

Hej Wąsy. Przy okazji zakupu monitora zastanawiam się jak rozwiązać kwestie laptopa. Czy korzysta ktoś z jednego ramienia na monitor i laptop, coś w stylu:
61T+SaXDtFS.AC_SY355

Czy może lepiej ustawić monitor na ramieniu, a laptopa na podstawce w stylu Twelve South curve?

Dodam, że monitor to 34 calowy ultrawide (szerokość 82 cm) więc nie wiem czy jest takie podwójne ramię, które go pomieści. Z drugiej strony biurko mam 120 cm szerokości więc z podstawką Twelve South obok monitora też może być problem.

Cześć :smiley:

niestety osobiście nie miałem nigdy takiego zestawu ale sprawdziłbym

coś takiego

na dluższą mete obawiałbym sie o komfort pracy, jeszcze jak masz mniejsze biurko to zawsze zabiera Ci troche przestrzeni.

1 polubienie

Są takie do monitorów ultrawide z dodatkową podstawką na laptopa, ale rozważ czy nie lepiej kupić dwa osobne ramiona. Jeżeli kupisz jedno wówczas stracisz część mobilności bo oba ramiona będą “wyciągnięte” na boki żeby się pomieścić.
Dodatkowo, dwa ramiona mogą kosztowo wyjść lepiej niż jedno podwójne porządne ramię bo musisz brać pod uwagę wagę monitora. Jeżeli jest poniżej 8kg to jeszcze jakiś wybór jest, ale jak jest powyżej 8kg to już trzeba trochę doinwestować żeby się potem nie wk…wiać, że ramię nie wytrzymuje obciążenia przy pełnym rozłożeniu.

5 polubień

O to jest bardzo dobra podpowiedź. Dzięki! :slight_smile:

1 polubienie

Kupiłem też to światełko na monitor i te diodki przy klawiszach kontroli dają vibe nagrywającej kamery xD

2 polubienia

No i zamówiłem monitor. Padło na LG 27UN83A-W - 27 cali, 4K. Wczoraj przyszedł. Całkiem wielkie bydlę jak na moje biurko.
Ma USB C, więc wpiąłem w niego klawiaturę i myszkę, i teraz przełączenie między służbowym Thinkpadem a prywatnym MBA to moment.
Ramię z laptopem zamieniło strony z ramieniem z poprzednim monitorem, monitor poszedł w pion, a LG jest centralnie.
Jak pisałem w Co Kupić - chciałem wziąć na początku samsunga z podobnymi parametrami, ale przypomniałem sobie jak g******* jest ich serwis. Więc zapłaciłem więcej za LG. :man_shrugging:
Dziś pierwszy dzień pracy w nowej konfiguracji i trochę się gubię :rofl: Ale porządek na biurku mi się zrobił. Jeszcze muszę dokupić dłuższy kabel do pionowego Benq, bo okazał się za krótki, żeby go poprowadzić w maskownicach.

Następne w kolejce - lampka xiaomi a potem może jakaś fajna klawiatura niskoprofilowa.


12 polubień

Co masz na myśli? Jak podłączasz lapka do monitora przez USB C to monitor od razu działa też jako HUB?

tak :slight_smile: czytałem, że nawet dyski działają w ten sposób, ale przepustowość nie najlepsza. Do myszki i klawiatury w sam raz :wink:

Ma 1x USB C, 2x USB, 2x hdmi, 1x DP, 1x mini jack

idealnie by było tego benQ wpiąć do hdmi tego LG i sygnał puszczać jednym USB C, ale tak to nie działa…

1 polubienie

No niestety, przepustowość słaba, z kart 1gb/s podłączonej pod monitor robi się 300mb/s.

Są monitory, które oferują daisy chaining, po Display Port najczęściej lub USB-C ale są drogie zazwyczaj

U mnie też mały update od ostatniego razu :slight_smile:
Ciągle zastanawiam się czy ten monitor zostawić, przydały by się takie nawet 2 na tym biurku w mojej pracy. Jak nawet Apple coś pokaże za połowę ceny obecne XDR to zakup takich dwóch to dalej będzie cena zaporowa dla mnie :slight_smile:

24 polubienia

Będę potrzebował niedługo blatu do biurka. Ktoś coś jest w stanie polecić?
Jeszcze nie wiem czego chce więc przyjmuje wszystkie propozycje :smiley:

Zależy czego oczekujesz od blatu :slight_smile:
Ja polecam wybrać coś od stolarza, dębowy, olejowany gruby blat to jest niesamowita stabilność (+ masa) i do tego wygląd na duży plus

4 polubienia

Potwierdzam. Tańszą opcją w którą ja poszedłem to blat kuchenny z marketu budowlanego (OBI, castorama itp.) na miejscu docinają na długość jaką chcesz. Później samemu zaolejowałem na balkonie. Jestem bardzo zadowolony z tego rozwiązania.

Co to za podkładka pod mysz i klawiaturę? Będę wdzięczny za linka

2 polubienia

Ja przez 2 lata miałem IKEA GERTON i nie powiem złego słowa - czyste drzewo, cieżki jak sto nieszczęść ale każde uszkodzenie nie boli tylko dodaje szlachetności. Zamieniłem tylko dlatego, że w dobrej cenie (znaczy za free) dostałem z żony firmy ‘z demobilu’ wypasione biureczko Steelcase - nie tak ładne i materiał gorszy ale ze stelażem i również megasolidne + regulowane nożki.
Ten blacik IKEA można potrzaktować polerką, lakierem, olejem - co dusza i wyobraźnia zapragnie. Szczerze polecam
EDIT: chyba już nie ma tych blatów :frowning:

Czy ja dobrze widze, że ładowarka pod AirPodsy, Apple Watch i podstawka pod MB to jeden ten sam design? Chetnie przygarne linki :slight_smile:

Dobre oko, łap link do sklepu, sporo tam tego :slight_smile:
Dodam, że to Polska firma z fajnym projektem na sadzenie drzew, jeden produkt to jedno zasadzone drzewo.

5 polubień

Filcowa mata przyleciała z PL i wylądowała na biurku.

Mięciutko :heart:

12 polubień