Co kupić?

dokładnie bo to jest do świecenia w biurko/klawiaturę/myszkę a nie na monitor:)

2 polubienia

Używa ktoś Xiaomi Light Bar do monitora?

jeśli tak to sprawdza się to dobrze? zadowoleni?

wart ceny 160zł?

Ja mam i spoko. Czasem to pokrętło trzeba dwa razy wcisnąć żeby się włączyło ale poza tym działa świetnie. Uznaję za jeden z lepszych zakupów.

Jeden minus który wkurzał @luke-g to że lampka zapala się sama po zaniku zasilania (więc jeżeli masz częste zaniki zasilania to jest problem. U mnie się nie przytrafiają, więc problemem to nie jest).

3 polubienia

Pokrętło słyszałem że przechodzi w tryb uśpienia i to dlatego :slight_smile:

częste zaniki zasilania mam niestety ale chyba sam monitor wtedy się nie odpala a lampkę mam zamiar podpiąć pod monitor bezpośrednio :thinking:

1 polubienie

ja mam takiego baseusa sam sie nie włącza, zasilanie z monitora bierze. regulacja z prawej strony jest pokrętło i przycisk.

1 polubienie

Xiaomi też może być zasilane z monitora. Ja posiadam od ponad roku i mogę z czystym sumieniem polecić. Jedyna wada takiej lampki na monitor to potencjalny problem z montażem kamerki.

1 polubienie

Też zasilam z monitora, sporadycznie potrafi się wyłączyć na sekundę. Kamerkę też idzie ustawić.

1 polubienie

no chyba to jest jedyny sposob zeby kamerke zamontować - ja mam tak samo:)

3 polubienia

Ja właśnie teraz się przymierzam. Xiaomi vs baseus vs quntis pro vs elesense.
Ale na razie mam licencjat z tematu. Będę się na czasie doktoryzował.

4 polubienia

nie znalazłem lepszych zdjęć jak wygląda jego konstrukcja ale nie przewiduję tutaj żeby były jakieś problemy z montażem :thinking: kamerki nie używam więc to temat akurat zbędny

@Auror jaki baseus? jaki quntis pro? elesense?

Nie jedyny ale zależy od kamerki :slight_smile:

Jak Ci nie przeszkadza że nie jest absolutnie centralnie to można jak u mnie

1 polubienie

Xiaomi
Baseus
Quntis
Elesense / Choetech ?

wszystkie mają jedną dużą ogólną wade - w totalnie złym miejscu umieszczone wejście na zasilanie. powinno być w tym całym chwytaku a nie centralnie w lampce, i prze to trzeba się chrzanić z kamerkami tak jak my wyżej:(
dla mnie też wada jest to zdalne sterowanie - kolejny niepotrzebny grat na biurku, dlatego wziąłem basa bo ma w lampkę wbudowane sterowanie:)

Tak, z tym wejściem to jakiś cyrk. A co do sterowania nie wiem jak to wygląda w ciągu ściemniania się. Chyba chciałbym móc to regulować (noc/wieczór) więc dobrze mieć sterownik pod ręką. Ale może być i tak, że ustawię na jedną pozycję i zostanie tak na amen.

ja mam ustawione na noc i tylko jasnością steruje i włącz/wyłącz. jak jest sterowanie w lampce to się nie zgubi i zawsze pod ręką:)

1 polubienie

ja właśnie patrzę żeby była opcja sterowania nie z lampki, mój monitor sam w sobie ma słabą stabilność, jak miał bym jeszcze tą lampkę tam dotykać za każdym razem to by pewnie wszystko spadało, na biurku i tak ograniczam ilość rzeczy, nie mam dodatkowej klawiatury czy myszki, kubków i szklaneczek, czy kwiatuszkufff, a po zdjęciach widzę że ten od Xiaomi jest taki dość minimalistyczny, zgrabny.

edit: zamówiony Xiaomi

5 polubień

Daj znać jak xiaomi. Coraz bardziej myślę o Quntisie:

FILM 1

FILM 2

Minus jaki w nim widzę to duży pizdryk chywtaka, który widać z przodu monitora i trochę zasłania (ale może da radę ustawić go wyżej)

Działa bez zarzutu, również polecam

1 polubienie

Właśnie odebrałem, paczka ma dziurę ale mam nadzieję że będzie ok, zaraz się w sumie okaże :wink:

2 polubienia

Xiaomi light bar nie ma pamięci po zaniku zasilania? Znaczy co włączenie trzeba ustawić na nowo jeśli odłączy się zasilanie?