Złote Aplikacje

W sumie nie ma takiego wątku. Chciałbym tu polecać wspaniałe aplikacje, która są mniej oczywiste i nie pojawiają się regularnie w appstorowych topkach.

Ode mnie 2:

Laundry Lens
Za darmo, bez reklam, przepięknie i matko boska jak to wspaniale działa!
Rozszyfrowywator ikonek na metkach z instrukcjami do prania. No nie można tego nie brać, zwłaszcza jak się ma siusiaka.

ImageDrain
Paskudna aplikacja, z okropnym interfacem, która robi tylko jedna rzecz, ale robi to arcywspaniale - zasysa wszystkie grafiki ze strony (przez share sheet) i pozwala zapisać nawet te „niezapisywalne” zdjęcia, które zaznaczają się na niektórych stronach jak tekst po tap and hold.

14 polubień

OMG nie wymasterowałem jeszcze robienia prania, więc Laundry Lens jest mega :heart_eyes:

2 polubienia

Tak po prawdzie to nie ma co masterować. Wszystko jazda na 30° program bawełna, koszule i pościel na 60°.
Dopóki nie musisz stawić czoła jakiejś wełnie, czy innym wynalazkom, to luzik bluzik :wink:

5 polubień

Program prania ręcznego 30 stopni do wszystkiego poza bielizną, skarpetkami i pościelą. Dzięki temu nic się nie skurczy, nie rozpuści, nie pogniecie. Sortujesz tylko osobno białe, czarne i reszta :smiley:

Ja też podrzucę aplikacjw.

Tot (MacOS - free; iOS, iPadOS - płatne, jedna aplikacja)
Czasem, siedząc na spotkaniu, przychodzi Wam do głowy pomysł lub trzeba coś zapisać. Normalnie bierze się notes albo kartkę, notuje i już. Niektóry jednak w 100% zdigitalizowali swój świat, więc przydałby się taki mobilny notatniczek, co hop-siup zawsze wyskakuje na wierzchu, synchronizuje się między urządzeniami i ma parę kartek na zapas. No to proszę:

Mam ustawiony skrót na cmd+opt+y, zawsze wyskakuje na wierzchu, synchronizuje się pomiędzy iCloud. Można przerzucać “kartki” do notatek skrótem. W sumie to używam tego 100% z klawiatury. Na MacOS działa za darmo i mam go na 2 kompach (służbowy i prywatny). Wersja na iPhone/iPada 80 zł. Niby dużo, ale widzę wartość. Osobiście potrzebuję posiadania wersji na mobilnej na razie. Gdy poczuję, to na pewno nie zawaham się ani chwili.

Vanilla (MacOS - free + opcjonalnie płatna wersja PRO)
Każdy mówi, ze Bartender taki super, tyle możliwości itp… Co ma jednak najważniejsze? Ukrywanie ikon na górnym pasku. Ja używam prostszej aplikacji, za darmo w dodatku.

https://matthewpalmer.net/vanilla/

Jedyna “wada” darmowej wersji - nie uruchamia się sama ze startem systemu. Rozwiązanie - usypiać kompa, zamiast wyłączać system :smiley:

1 polubienie

Do naprawienia tego trzeba jakichś 2 minut i delikatnie tłustych włosów

1 polubienie

Ustawienie aplikacji w preferencjach systemowych nie działa? Nie potrzebuję ostatnio takiego software’u, bo przeszedłem na ścisłą dietę apkową i mam tylko to, z czego faktycznie korzystam i mnie nie rozprasza, w zamian nic nie dając (przynajmniej na komputerze), ale myślę, że opcja na ss powinna zadziałać.
obraz

1 polubienie

Właśnie z tego, co pamiętam (a mam to ustawione), to nie. Nie przeszkadza mi to zbytnio, po prostu pamietam, żeby to uruchomić zanim zrobię cokolwiek, jeśli odpalam kompa od zera

Zamiast Tot wystarczy poczekać na oficjalne wersje ios15/iPadOS15 i macOS Monterey. Quick note robi robotę.