Najciekawsze aplikacje na iOS

W sumie nie ma takiego wątku. Chciałbym tu polecać wspaniałe aplikacje, która są mniej oczywiste i nie pojawiają się regularnie w appstorowych topkach.

Ode mnie 2:

Laundry Lens
Za darmo, bez reklam, przepięknie i matko boska jak to wspaniale działa!
Rozszyfrowywator ikonek na metkach z instrukcjami do prania. No nie można tego nie brać, zwłaszcza jak się ma siusiaka.

ImageDrain
Paskudna aplikacja, z okropnym interfacem, która robi tylko jedna rzecz, ale robi to arcywspaniale - zasysa wszystkie grafiki ze strony (przez share sheet) i pozwala zapisać nawet te „niezapisywalne” zdjęcia, które zaznaczają się na niektórych stronach jak tekst po tap and hold.

14 polubień

OMG nie wymasterowałem jeszcze robienia prania, więc Laundry Lens jest mega :heart_eyes:

2 polubienia

Tak po prawdzie to nie ma co masterować. Wszystko jazda na 30° program bawełna, koszule i pościel na 60°.
Dopóki nie musisz stawić czoła jakiejś wełnie, czy innym wynalazkom, to luzik bluzik :wink:

5 polubień

Program prania ręcznego 30 stopni do wszystkiego poza bielizną, skarpetkami i pościelą. Dzięki temu nic się nie skurczy, nie rozpuści, nie pogniecie. Sortujesz tylko osobno białe, czarne i reszta :smiley:

Ja też podrzucę aplikacjw.

Tot (MacOS - free; iOS, iPadOS - płatne, jedna aplikacja)
Czasem, siedząc na spotkaniu, przychodzi Wam do głowy pomysł lub trzeba coś zapisać. Normalnie bierze się notes albo kartkę, notuje i już. Niektóry jednak w 100% zdigitalizowali swój świat, więc przydałby się taki mobilny notatniczek, co hop-siup zawsze wyskakuje na wierzchu, synchronizuje się między urządzeniami i ma parę kartek na zapas. No to proszę:

Mam ustawiony skrót na cmd+opt+y, zawsze wyskakuje na wierzchu, synchronizuje się pomiędzy iCloud. Można przerzucać “kartki” do notatek skrótem. W sumie to używam tego 100% z klawiatury. Na MacOS działa za darmo i mam go na 2 kompach (służbowy i prywatny). Wersja na iPhone/iPada 80 zł. Niby dużo, ale widzę wartość. Osobiście potrzebuję posiadania wersji na mobilnej na razie. Gdy poczuję, to na pewno nie zawaham się ani chwili.

Vanilla (MacOS - free + opcjonalnie płatna wersja PRO)
Każdy mówi, ze Bartender taki super, tyle możliwości itp… Co ma jednak najważniejsze? Ukrywanie ikon na górnym pasku. Ja używam prostszej aplikacji, za darmo w dodatku.

Jedyna “wada” darmowej wersji - nie uruchamia się sama ze startem systemu. Rozwiązanie - usypiać kompa, zamiast wyłączać system :smiley:

1 polubienie

Do naprawienia tego trzeba jakichś 2 minut i delikatnie tłustych włosów

1 polubienie

Ustawienie aplikacji w preferencjach systemowych nie działa? Nie potrzebuję ostatnio takiego software’u, bo przeszedłem na ścisłą dietę apkową i mam tylko to, z czego faktycznie korzystam i mnie nie rozprasza, w zamian nic nie dając (przynajmniej na komputerze), ale myślę, że opcja na ss powinna zadziałać.
obraz

1 polubienie

Właśnie z tego, co pamiętam (a mam to ustawione), to nie. Nie przeszkadza mi to zbytnio, po prostu pamietam, żeby to uruchomić zanim zrobię cokolwiek, jeśli odpalam kompa od zera

Zamiast Tot wystarczy poczekać na oficjalne wersje ios15/iPadOS15 i macOS Monterey. Quick note robi robotę.

Cześć Wąsy :smiley:
ostatnio zrobiłem listę aplikacji które bardziej lubię na iOS / iPadOS, może komuś coś wpadnie w oko :smiley:

Wybaczcie za angielskie opisy

Truecaller - call spam

NordVPN / Surfshark - VPN

Authy Code Generator for 2FA - 2FA

Dashlane / 1Password - Password Manager

Moovit / JakDojade - Public transport

Telegram - Best Messenger

Signal - Encrypted Messenger

marvis-pro - Apple Music more stable and more flexible player

Fanstastical - Best iOS Calendar

Reddit / Apollo - Reddit client

Revolut - Revolut App

AppRaven - AppStore Discount

Stocard - Membership wallet

Opener - iOS app can open ” as some app ” you choose… like have instagram link open in instagram

iZip - open zip on iOS

chromecast iOS - stream video from website via chromecast

Feedly / Reeder 5 - RSS reader

MakeItBig - Show only Your Word… nothing other weaird UI

2nr - Virtual number for spam verpthing service

AdGuardian - Safari adblock

Shazam - Search song title now playing

AirMail / Canary / Gmail - mail client

Tailor / Picsew - connect screenshot

Stepsapp - Steps app

OverCast - best podcast player

MultiTimer - Pro Timer

MyJD - jDownaloder remote manager

Strava - Sport tracker

Iriun - iPhone / iPad as a webcam for pc and mac

Chuck / Clean-email - best app for clean Your mailbox

Cardhop / Business-card-scanner-pro - Business Card Scanner with optional adding contact to Your phone Contact’s

Annotate - image annouce

Filmic-Pro - video pro camera

Ifttt - Applet’s service

Slidebox - photo manager

Paczka - best parcel tracking app in Poland

Pepper - discount app

Inpost - official inPost app

Etsy - custom creative goods

VLC Mobile / Infuse 7 - mobile media player

Photoscan - old photo scanner

Heart-Reports - Heart Reports with pdf export

Just-6-weeks - workout You can do at house with training plan

Windy - weather

Pager alerts for reddit

V-for-wikipedia best wikipedia iOS/iPadOS app

Songshift / FreeYourMusic - service for transfer music around the streaming service

Geofency-time-tracking - time tracking for place You been / sync with calendar

7 polubień

DeepL Translate

Scan Thing

5 polubień

No spoko, tylko pamiętaj, że skanuje twoją książkę i dodaje twój numer do bazy

Keepassium ma wbudowany xd

Keepassium krul!

1 polubienie

"No spoko, tylko pamiętaj, że skanuje twoją książkę i dodaje twój numer do bazy " - niestety racja :slightly_frowning_face:

Jeśli znasz jakiś servis / aplikacje która działa podobnie ale nie importuje kontaktów z chęcią sprawdze :smiley:

Co do Keepassium, spoko opcja może kiedyś sprawdze :smiley: - narazie u mnie tak jakoś wyszło, że od początku przyzwyczaiłem się do Dashlane, miałem jeszcze kiedyś Bitwarden ale niestety poziom ich aplikacji jest dość mizerny. 1Password też testowałem iii aplikacja pierwsza klasa - jedynie kiedyś cena mnie odstraszyła i tak już zostałem z Dashlanem ( Wiem, na ten moment ceny Dashlane vs 1Password są bardzo zbliżone ale skorzystałem kiedyś z opcji przedłużenia premium przez zaproszenia znajomych :slight_smile:

1Password pozwala na generowanie kodów 2FA :wink:

4 polubienia

można połączyć z tematem Złote Aplikacje i może jakoś bardziej searchfriendly zrobić nazwę?

edit: zdanie ułożyłem…

5 polubień

jestem za :raised_hands::smiley:

dokładam się z prośbą do Dyrektorów @pawelorzech @6ghost9 :raised_hands:

1 polubienie

Połączyłem i zmieniłem nazwę:)

1 polubienie

iiii gytara, dziękujemy :raised_hands::smiley:

Witam wszystkich,

czy znacie aplikacje, która pokazuje na Macu poziom naładowania ipada, apple watcha i airpodsów?

Airbuddy to potrafi
Ale nie polecam bo odpytywanie tych urządzeń o stan baterii sprawia ze poziom ich naładowania spada.

5 polubień

Można by to jakoś skrótami ogarnąć. @pawelorzech chyba mówił o tym w podcaście lub gdzieś na forum. (mailowe powiadomienia?)