Wwdc 2019

no ja aż taki pro nie jestem, więc pewnie maca pro oleję, a przynajmniej teraz. Nie zwróci mi się ta cena - około $15k z monitorem. $7000 bez monitora - bardzo dużo. Natomiast komputer piękny i wierzę, że naprawdę ma on sens.

Dla mnie miniak nabiera teraz większego sensu. Nawet ostatnio widziałem w akcji mini z eGPU blackmagica (wybrałbym coś innego), ale zaskoczyło mnie to jakie to jest ciche. Pracował z 2x 4K, więc setup jaki by mnie interesował. Mogę tam wsadzić 64GB, więc dla mnie idealnie.

Może… jak zostanę popularnym youtuberem :smiley: to zainteresuję się maciem pro :smiley: na razie starczy mi mini, skłoni mnie to mam nadzieję do zakupu MB 12 po update lub jakiegoś MB Air, coby mieć macOS na sofie.

1 polubienie

No nie wiem. Mini z eGPU… to nie lepiej już iMaka Pro? Mam takie przeczucie, ze na jesieni razem z Makiem Pro do iMaka Pro wyjdą nowe bebechy.

Wydaje mi się, ze różnica w mocy między iMakiem a mini z eGPU będzie dużo większa, niż różnica w cenie. O to mi chodzi.

zastanawiałem się nad tym, ale przeszkadza mi trochę ten brak możliwości wymiany RAMu. Apple nie dam kilka tys $ za więcej GB, a znowu rozklejanie komputera jakoś mnie zniechęca. Inna sprawa - wiem, może banalna - ale używam iMaca 5K i trochę mi się ten design opatrzył. Wkurzają mnie te ramki i niegramotność.

Jeszcze decyzji nie podjąłem, ale plusem mini jest mega dobra cena. To co by mnie interesowało jestem w stanie zbudować za 1/3 iMaca Pro. Kasa może nie jest problemem, ale zawsze lepiej wydać mniej niż więcej :smiley: Kierując się tą logiką lepiej kupić nowy komputer za 2 lata niż planować iMaca pro np na 4 lata :slight_smile: ja jestem wiercidupa i na pewno jakby dodali procesory ARM to bym chciał kupować nowego kompa :smiley:

1 polubienie

przekonałaby mnie jedna rzecz i tego nie da się wyczytać w internecie - stabilność i nazawodność.

Jak taki mini np łapałby jakieś restarty, crashe itd ze względu na to, że np podłączony byłby z eGPU to wtedy dyskwalifikacja. Ma być 100% reliable 24/7 i tyle RAMu żebym nie musiał widzieć żółtego koloru w memory pressure :smiley: (przy 16GB w MBP 15 widzę czerwony kolor bardzo często)

Ciężko z tym ramem będzie, bo macOS tak nim zarządza, ze ile byś nie miał to czasem będzie swapowac. Mnie martwi trochę jak miniacz sobie poradzi termalnie z eGPU, dwoma monitorami i dużym obciążeniem. Musisz to jakoś sprawdzić przed zakupem.

Ciężko mi tu jakieś konkrety napisać, bo oczami gadam z Tobą, a uszami słucham ATP, wiec nie oczekuj dyskusji na poziomie :smiley:

1 polubienie

To już sprawdziłem. Potrafi być skurwol gorący, ale jest stabilny i nie ma dużego throttlingu. Generalnie nie mam workflowu, który wymaga ciągłej pracy CPU. To są raczej bursty, więc nie boli mnie to mocno. Wazne, że jest mega cichy. Jedyne co mnie martwi to właśnie niezawodność eGPU, natomiast znowu - do mojego workflow RX580 w zupełności wystarczy, więc to nie będzie karta monstrum.

Z ciekawości wyłączyłem na MBP całkowicie discrete GPU i pracowałem na tym śmiesznym intelku w Sketch w ogromnym projekcie, który ma jakieś 4000 mockupów, mnóstwo stron, symboli etc. I z racji tego, że to grafika wektorowa to działa idealnie. Wiem, że Sketch może użyć zewnętrzną kartę, ale to oznacza, że ona raczej tam się nie poci, stąd eGPU będzie tylko po to, aby mission command / expose klatkujące mnie nie wkurzały :smiley:

1 polubienie

Jak tak, to się nie masz nad czym zastanawiać. Łap miniacza i oszczędź tysiące.

Jaki ten iMac Pro jest malutki! :smiley:

1 polubienie

Apple nie urwało takimi rzeczami jakimi urwało Google - AI etc., ale zrobili całkiem dobre rzeczy, z których faktycznie będzie się korzystało. Super funkcją jest to słuchanie na dwóch parach AirPods z jednego telefonu. To jest rzecz, która mnie mega cieszy, bo często tak oglądamy z Dyrektorem Finansowym filmy.

Jeśli mogę coś zarekomendować, to żeby pierwszej bety nie instalować. Lepiej faktycznie poczekać na publiczną betę w lipcu, bo te developerskie naprawdę grzeją telefon itd. Mam też takie wrażenie, że po zainstalowaniu bety, nic nie jest już takie samo i telefon non stop będzie się grzał czy wpadać w jakieś loopy. Zawsze tak było, chociaż to może jakieś tylko moje wrażenie…

1 polubienie

Log with Apple… dla mnie to jest super
A nowy OS dla iPada… no cóż, wiem że w tym miesiącu wydam kasę na iPad Air 3 :stuck_out_tongue:

1 polubienie

Log with Apple jest REWELACYJNE. Dobrze, że to wymuszą. Jak będzie taka opcja, ja NIGDY nie skorzystam z innego logowania. Rewelacyjny pomysł.

4 polubienia

Ja już się przygotowałem mentalnie na walkę, która mam zamiar stoczyć - bojkot każdego pozaappstorowego serwisu, który mi tego nie zaoferuje i fuck you formatka w mailu, że jak nie ma Sign In with Apple, to złamanego szekla ode mnie nie dostaną.

1 polubienie

Ja się waham czy instalować betę :smiley: Natomiast Xcode daje dużo frajdy :slight_smile: pobrany już jest i czeka. Cataliny nie instaluję bo chwilowo nie mam na czym, a na podstawowym komputerze to byłby suicide :smiley:

Co do AI @pawelorzech to wiesz trzeba dać temu nowemu headowi się rozkręcić. Już jest wiele improvementów. Myslę, że za rok Apple pokaże spory revamp na tym polu. Na razie skupili się na nadrabianiu tyłów. Wreszcie indywidualne rekomendacje dla różnych użytkowników w Apple TV czy HomePod rozumiejący dwa głosy etc czy improvement w zdjęciach. Za dużo mieli do nadrobienia, aby teraz porywać się naprawdę z grubymi zmianami. Plus nie zapomnijmy o jednej rzeczy… wszystko tutaj się dzieje on-device w odróżnieniu od Google (wiem, że teraz mają asystenta on device, ale zanim to nastąpiło to mieli na czym ćwiczyć).

BTW Apple też otworzyło sobie chyba własnie furtkę do wyjścia z computingiem do clouda - pokazali to przy Sing with Apple. Randomowo tworzone hashe, które pozwalają zachować prywatność.

Zobaczymy jak to będzie wyglądało dalej. WWDC uważam za otwarty zacnie. Czekam na kolejne sesje.

2 polubienia

Zajebista sprawa. No i uwiązanie użyszkodników jeszcze mocniej - nie odejdziesz na adroida jeśli wszędzie będziesz miał konto uwierzytelniane w apple :smiley:

1 polubienie

Trzeba pokasować gównokonta w całym internecie i pozakładać nowe za pomocą Log with Apple :smiley:

1 polubienie

No sorry, stand do monitora za 1k$? Za tyle to można poskładać komputer odpowiadający MacBookowi PRO za 6k$…

3 polubienia

I to jest fajne - nie zmuszają cię do kupienia go - wolisz inny, kupisz sobie inny, np Cotytech Long Reach LCD Monitor Arm za jedyne 1400$ :smiley:

2 polubienia

Bardzo fajny filmik porównujący hardware wszystkich producentów z OS’em Appla.

Tak naprawdę to nie, tak naprawdę jest to zdebilały filmik z dupy :smiley:

Cytując klasyka: “To jest inna bajka, inna książka, inny kurła gatunek literacki”.

Tak dopiero po chwili sobie uświadomiłem - faktycznie świetny pomysł wkleić do tego filmiku technologię z Galaxy Folda :smiley:

2 polubienia

Powiem tak: Jarek, pier***isz, nie było Cię tam.
Cena standa wyglada złe, ale historyjki o komputerze za $1000 to na tym forum nie przystoją. To nie SpidersWeb.

MKBHD ma racje. Powinni wycenić ten monitor na $6K i dać zniżkę jak ktoś zamawia bez nogi i byłoby po kłopocie. Nie byłoby tematu. Spieprzyli to marketingowo, tyle.

2 polubienia