WIFI Mesh - co polecacie?

no ja mam tego Velopa, więc polecam, ale chciałbym 1 node’a więcej.

Zamówiłem. Mimo, że kupiłem tydzień temu Velop z Xcom, ale tego wolniejszego. Na szczęście nie rozpakowalem jeszcze i nie minęło 15 dni, więc zrobię zwrot towaru, bo jak dołożę 150zł to mam tę lepszą wersję.

Mi też przydał by się jeszcze jeden, więc jeśli znajdzie się trzeci chętny to możemy kupić na spółkę.

idealnie… no to Guys orient! Może @6ghost9 bo chyba też ma Velopa, hm? Node’dzika jednego Panu? :smiley:

Nie no mam trzy to już za dużo jak na mój metraż, ale za tysiaka to jest MEGA oferta! :smiley:

Ja idę w kimę. Jakby się znalazł trzeci to kupcie.

Pochwalę się drukarką 3D. Jeden węzeł Velopa musi stać na podłodze w korytarzu. Jako, że jest tam niewykorzystane już gniazdko telefoniczne, wydłubałem je, 20 minut projektowania, 2 godziny drukowania i cyk, jest półeczka na Velopa :smile:

12 polubień

Dla takich rzeczy marzy mi się drukarka 3D. Piękny drobiazg.

1 polubienie

Pieknie. Tak zupełnie szczerze to pierwszy raz, kiedy widzę sensowne wykorzystanie drukarki 3D. Bo zazwyczaj to jest takie „mógłbym kupić to samo w sklepie za 20pln, ale sobie wydrukuje, bo czemu nie?”
Rzucam jeszcze pomysł dodrukowania jakiegoś pudełeczka na kabel podczepionego pod stojak, żeby tak nie dyndał.
Ale ogólnie to bardzo fajny pomysł.

3 polubienia

Ja w zasadzie cały czas wykorzystuję drukarkę w ten sposób, czyli tworzę rzeczy, których nie da się kupić, bo przeważnie kupione jest albo tańsze, albo ładniej wykończone albo bardziej trwałe, albo wszystkie te rzeczy na raz. Moc drukarki 3D tkwi w tym, że możesz wykonać rzeczy indywidualne pod konkretne zastosowanie. Żona chce powiesić świąteczną kurtynę świetlną na oknie z roletą? Pyk, drukują się uchwyty, dzięki którym kurtyna jest odsunięta od okna i nie utrudnia opuszczania rolety. Pachnidła w toalecie nie ma gdzie postawić? Pyk, jest półeczka montowana na rurce na zapasowy papier toaletowy. Uszkodził się wirnik pompy do deszczówki, a nie ma części zamiennych? Cyk, zaprojektowany, wydrukowany, pompa śmiga jak nowa. Mam takich rzeczy wydrukowanych już dziesiątki i cały czas wpada jakiś nowy pomysł :-). A pudełeczka na kabel nie będzie, bo kabel się zmieści w wolnej przestrzeni w samym urządzeniu, poza tym zakłócało by minimalistyczną formę ;-).

EDIT: Poprawiłem :slight_smile:

13 polubień

Misie za waszymi namowami zdecydowałem się na velopa.
Mam tylko jedno pytanko.
Ile urządzeń po kablu mogę podłączyć z jednej wieżyczki?

Bodaj dwa, poza pierwszą wieżyczką, którą łączysz jednym gniazdem z modemem.

Super duper.
Zamawiam :slight_smile:
Pewnie odezwę się znowu jak pokona mnie konfiguracja :stuck_out_tongue:

Wątpię żeby pokonała. Chyba, że będziesz bardzo skomplikowane rzeczy próbował zrobić. Zasadniczo aplikacja prowadzi za rączkę od początku do końca.

Faktycznie poszło totalnie bez żadnych problemów.
I jak się okazało zakup 3 wieżyczek był trochę aż nad moje potrzeby.
Siła sygnału z jednej jest o WIELE mocniejsza niż z routera dostarczonego przez BT.
Teraz mam pytanko.
Czy da się jakoś zmusić urządzenia (np ipad) do szybszego zmieniania nodow?
Bo zauważyłem ze będąc w sypialni (2 piętro) ciagle jestem podłączony do salonowego noda(parter)
Na iPadzie ciagle wskazńik zasięgu pokazuje Full, a w aplikacji linksysa jedna kreseczka.
Nie miałem jak jeszcze przetestować jak to się ma do szybkości internetu, bo dopiero dziś powinni mi aktywować linie.

I jeszcze takie pytanko jeżeli postawie sobie Pi-Hole na malince to mogę zmienić dnsy dla całej sieci tylko w velopie? I wtedy każde urządzenie podpięte do velopa będzie filtrowane przez malinę ?

2 polubienia

jak zaczniesz robić coś co potrzebuje więcej bandwidth to uzgodni sobie urządzenie nowego node’a. Generalnie tak działa mesh. Zauważysz to na speedteście, że czasem musi się rozkręcić. Ja jak przenoszę komputer to czasem mam 20 mbits w pierwszych 3 sekundach testu bo trzyma mi zasięg z oddalonego node’a, ale po chwili przełącza się i leci 500.

1 polubienie

Dzięki. Faktycznie tak jest. I powiem wam ze to jeden z lepszych zakupów ostatnim czasy.
W 3 poziomowy domu nie mam żadnej dziury w zasięgu sieci a i nawet w ogrodzie o garażu jeszcze łapie :slight_smile:
W porównaniu do zwykłego urządzenia od dostawcy internetu l, który nie radził sobie na 2bed flat to jest kosmos :slight_smile: tylko ping troszkę wysoki bo około 30 ms ale muszę sprawdzić to jeszcze dokładniej zbadać.

1 polubienie

ping na speedteście czy np iperf sprawdzasz? Jak na speedteście to zrób retest po rozkręceniu bandwith - powinien być dużo niższy.

pytanie mam vs Velopa do tych co mają @zefir77 @6ghost9 @luke-g (nie wiem kto jeszcze).

Czy Velop AC 6600 normalnie sparuje się również z tymi “wolniejszymi” noodami? Potrzebuję dokupić sobie jeszcze ze 2 stacje ale nie chcę znowu płacić 1200 zł - potrzebuję do zwiększenia zasięgu w rogach domu + stabilniejsze połączenie pomiędzy samymi noodami (teraz jest OK ale chce trochę przestawić bo stoją tam gdzie muszą a nie tam gdzie ja chce). I pytanie czy to zadziała.

W ogóle to kupiłem te droższe ale ja mam internet 100 mbps więc chyba przegiąłem - nie potrzebuję tych 2200 - wystarczyłyby mi chyba te 1300.

tak, nie będzie problemu.

Ja natomiast zrobiłem na szybko wczoraj taką rzecz bo też potrzebowałem poszerzyć Wi-Fi i kupiłem WiFi extender TPlinka za jakieś małe pieniądze typu 130 PLN. Daje mi to czego potrzebuję - mam Wifi przed domem do kamerki i jednocześnie przedłużenie zasięgu na podjeździe dla telefonu (transfer ok 50 mbit przy zamkniętej bramie garażowej co mi tam w zupełności styka)

1 polubienie