Walka przeglądarek

Mi na iOS mase tego pokazuje, ale na Windowsie prawie 0. Nie wiem co jest przyczyna.

1 polubienie

Długo mnie nie było, więc odkopię trochę temat…

Szukam alternatywy dla Safari. Po prostu zmieniam pracę, a tam nie dostanę Macbooka, więc muszę mieć alternatywę współpracująca z Windowsem. Chciałem Brave, ale skoro synchronizacja chwilowo nie działa ¯_(ツ)_/¯

Padło na Operę. Zainstalowałem na Macbooko na testy - piękna, ma Messengera i WhatsApp, są extensiony, w tym z Google Chrome Web Store xD

Pytanie jest o iOS - zainstalowałem Operę Touch. Co prawda nie widzę zakładek (ponoć nie ma dedykowanego widoku), ale pal z tym. Dlaczego nie można ustawić w aplikacjach otwierania lików w Operze? Naprawdę iOS jest taki głupi, że do wyboru jest tylko “Safari” i “In App Browser”? Jak miałem zainstalowanego Brave, to przynajmniej była opcja “Chrome”. No ale ta synchronizacja… ¯_(ツ)_/¯

Przyjmę na klatę inne propozycje przeglądarek. Wymóg: synchronizacja, możliwość korzystania na iOS, Windows, MacOS (dlatego Vivaldi opadł…)

BTW Opera ma Picture in Picture… Dziękuje, sprzedane, jakoś się na iOS przemęczę :smiley:

moze Firefox? ostatnio dodali piaskownice dla Faceboka

Tak, ja też się pod liskiem podpisuję. Opera oczywiście jest bardzo fajna ale firefox jest trochę bardziej prywatny.

2 polubienia

Ja w ramach migracji na self hosted, przeniosłem się na firefox, choć jeszcze nie postawiłem serweru firefoxa u siebie, ponieważ FF na iOS nie ma wsparcia dla tego :confused:
Wcześniej tylko Safari, a w nim denerwowało mnie jedynie (od Cataliny) brak możliwości instalacji rozszerzeń spoza MAS (rip uBlock Origin).

Nastepny glos na Firefox. Wprawdzie nie mam teraz Maca, ale za to dziala bardzo fajnie na Windows, Android, Linux i Chromebook. Wiecej mi nie potrzeba tak naprawde :smiley:

Ja tylko powiem, że Firefox + Figma na Windows niestety nie radzi sobie najlepiej (jakieś dziwne artefakty, cuda wianki), więc siłą rzeczy muszę na Windowsie siedzieć na Chrome, bo inaczej nie popracuję.

Że co proszę? Jakiego serweru? Jak to miało by działać? Mogę prosić o jakieś dodatkowe informacje?

W samej przeglądarce modyfikujesz link po którym przeglądarka łączy się z serwerem synchronizacji na twój własny i tyle

2 polubienia

Jeśli ktoś chce mieć takiego chrome tylko szybszego i lżejszego to polecę Edge. Ale nie tego z “e” w logo. Nowego edge zbudowanego na odchudzonym chromium (silnik chrome). Ja wiem ze od Microsoftu, i że M$ zły. Ale ja jakoś bardziej ufam MSowi niż Google :wink:

1 polubienie

xD

1 polubienie

Ja nie widzę problemu, z Binance mają oficjalny partnership, więc reflink w podpowiedziach jest dla mnie ok.
Takie trochę bicie piany bez powodu.

Edit. Nie zaglądałem do linka i opierałem się na tym, co czytałem rano o tym. Jeśli faktycznie podmieniają reflinki na swoje, tak jak kiedyś Pinterest odjebał, to faktycznie niefajnie.

1 polubienie

Yyyyyy… I znowu nie ma dobrej przeglądarki. Ja chrome bo synchronizacja. Niestety. Szkoda brave

Ja nie uważam, że to jest deal-breaker i dalej będę używał.

Ja uważam że to nie jest super etyczne mimo wszystko. Nie wiem czy korzystając z Chrome jestem w pozycji w ogóle żeby o tym mówić, ale wciąż

to jest super nieetyczne. Zawsze tak będę uważał jeśli uwala się tych na samym końcu. Jestem duży to mogę manipulować. Lubię jeśli zasady są jawne i wiem za co trzeba zapłacić a gdzie płacę danymi. Ale taka manipulacja? Bez pozostawienia wyboru? Przecież to jest takie cwaniactwo… Jeśli działa to tak jak myślę to to jest obrzydliwe okradanie najmniejszych z ich pracy i zasięgów.

2 polubienia

Minęło trochę czasu od ostatnich wypowiedzi, chciałbym Was podpytać jakią przegladarkę polecacie na dzień dzisiejszy? Może coś nowego się pojawiło? Przede wszystkim chodzi o bezpieczeństwo;)

Ja korzystam z Firefox bo nie chcę (nieuniknionego już?) monopolu Chrome/Chromium na rynku przeglądarek

1 polubienie

Mi się nie chce już trochę szukać, bo Chrome śmiga najlepiej. Firefox próbowałem, ale coś tam mnie zawsze uwierało. Safari mimo update extensionów jest dalej dużo słabsze. No i development Chrome’a idzie najszybciej - dodali teraz ostatnio grupy zakładek


I ja bez tego nie chcę już internetować. Wiem - Edge też ma ten ficzer. Ale nie można ich “zwinąć”. Poddaje się więc.

3 polubienia

Jak to zrobić? :open_mouth:

1 polubienie