Walka przeglądarek

Nie, żebym miał ochotę zdradzać 1P, ale mam mega ochotę sprawdzić ten Bitwarden. Szczególnie, że jest za darmo na wszystko. I jest opcja rodzinna za niewielki pieniądz. Brzmi interesująco. Z drugiej strony 1P z $30 rocznie nie rozbija banku…

Aha, status na teraz:
Mac - Safari
iOS - Safari

Timeline dla przeglądarek (komp i telefon):

Początek świata - 2008 - IE
2008 - 2018 - Chrome
2019/01/01 - 2019/07/10 - Opera
2019/07/11 i trwa - Firefox

Opera mi bardzo podeszła ale pod górkę coś było mi z pluginem do 1Password. Z innych pluginów na żadnej przeglądarce nigdy nie korzystam więc wymagań nie mam żadnych prawie w tym temacie.

Teraz testuję Firefoxa. Pierwsze spostrzeżenie to wolniejsze renderowanie stron. Jakoś bardziej płynnie mi to szło na Operze.

Czasem używam jeszcze DuckDuckGo ale raczej nie przywiązuję się do niej przesadnie mocno.

1 polubienie

Jakby co to w łatwy sposób wszystko z 1P możesz importować. :wink:

1 polubienie

Bitwarden jest świetny. Korzystam od bety i nie znalazłem jak dotąd lepszego rozwiązania.

Fakt, że jest posiada kod otwarto źródłowy dodaje mu uroku.

Miłosz z MacGadki zwykł mawiać, że “Jeżeli nie jesteś klientem, jesteś towarem”. Pytanie brzmi, w czym tkwi haczyk że jest to “darmowe” :thinking:

1 polubienie

Sęk w tym, że nie jest.

Najzwyczajniej w świecie nie są łasi na kasę. Bardziej chyba chodzi o misję bezpieczeństwa (dlatego też Open Source) niż o bogacenie się.

Google też miało misję. Nie wierzę :smiley:

Dobra, są normalnie płatni :smiley: czyli jest ok, można im zaufać.

1 polubienie

Pod koniec zeszłego roku przeszli też audyt.

https://blog.bitwarden.com/bitwarden-completes-third-party-security-audit-c1cc81b6d33

2 polubienia

Dodałem do 1 posta ankietę, jestem ciekawy wyników.

No to jedziemy dalej.
W dniu 2019/08/08 odpuściłem Firefox. No nie da się. Z telefonu (android) stronki się często w ogóle nie otwierają, przeglądarka czasem nie chce działać z pluginem 1Password.
Na kompie (windows) przeglądarka jest zauważalnie wolniejsza niż Opera i Chrome. Wtyczka do 1Password w ogóle przestała działać ostatnio i haseł mi wcale nie chce wklejać. Zbiegło się to z jakąś aktualizacją samego windowsa więc może to tego wina.
I co teraz robić? Człowiek chce jakoś ograniczyć udział Google w cyfrowym życiu i się nie da.

1 polubienie

Po usunięciu “close other tabs” w ostatniej aktualizacji Chrome’a mam ochotę za każdym razem wyrzucić komputer przez okno. Firefox jest spoko?

Firefox jest bardzo dobry, zachęcam.

Cały czas miałem Safari, ale kurcze - wracam non stop do Brave (szczególnie na Maku): bo wszystko lepiej działa (ja wiem, to Chromium, to dlatego) niż na Safari. Oprócz baterii oczywiście. No i fakt, że płacą mi za korzystanie z przeglądarki… Ostatnim razem dostałem od nich jakieś osiem dolarów. Za to, że robię to co normalnie. No nie wiem, ten Brave mnie mocno przekonuje, chociaż na iOS jest tragiczny :smiley: ale próbuję - wrzuciłem go do docka nawet i zobaczymy jak będzie (chociaż wolałbym nawet w docku mieć firefox focus, bo działa po prostu… lepiej)

Więc Safari/Brave. I tak sobie biegam.

Pytanie do ludzi z Polski używających Brave: Dostajecie jakieś płatne reklamy? Ja przez dobre kilka miesięcy zarobiłem dwa centy xD

Znowu, nie z PL, ale… w ostatnim miesiącu jakiś mega szał na reklamy z Brave mam. Dostaję ich od groma!

Oraz - nawet rozważałem zmianę przeglądarki, ale kurcze, perspektywa tego, że nie muszę instalować dodatkowego adblocka i mogę dostawać kasę za przeglądanie internetu skutecznie mnie z tej myśli wybiła. Brave jest kurde bardzo dobre i pracują nad nim cały czas - teraz aktualizacja na iOS dodała tapety w tle. Wiem, że to brzmi śmiesznie, ale to jest super fajny ficzer, kiedy otwierasz przeglądarkę i widzisz coś ładnego jako tło (a przy okazji zwiększyli rozmiar ikonek z bookmarksów, więc łatwiej się odpala jednym kliknięciem forum).

No ja chyba się spróbuje vpnować testowo przez parę dni gdzieś za granice, żeby zobaczyć czy coś z tego będzie.

A Pihole nie blokuje tych reklam? :thinking:

Nie blokuje cookiesów z tego co wiem.

Dobrze rozumiem że brave wycina reklamy i wstawia swoje? Bardzo etyczne xD

Nope, reklamy od Brave można włączyć i wtedy pojawiają się jako powiadomienia w przeglądarce. Można też je wyłączyć i się ich nie ma :smiley:

1 polubienie