🎧 W czym słuchasz podcastów?

Nie musisz mieć premium. Jeśli jesteś zalogowany przez e-mail (nie iCloud), to wchodzisz na stronę overcasta, logujesz się i masz wszystko.

O super można eksportować podcasty z Pocket Casts do Overcasta. Chyba przejdę na jakiś czas po testować te Smart listy, bo muszę jakoś swoje podcasty podzielić, a w PC za bardzo nie ma jak.

1 polubienie

Akurat dzielenie podcastów na listy/filtry jest lepsze w PC moim zdaniem

Możesz się podzielić jak to u Ciebie wygląda?

W PC czy Overcaście?

Tu i tu miałem/mam podcasty podzielone tematycznie lub według innego klucza (lista “DAILY” ma te wszystkie polityczne codzienne audycje) oraz ustawione od najstarszego. Jeden podkast może być w różnych listach. W PC miałem ustawione, żeby ściągało mi 5 odcinków najstarszych po wifi, w Overcaście robię to ręcznie. Wyjątkiem było DAILY gdzie miało się ściągać wszystko. Dodatkowo, część podcastów miało ustawiony auto-download. Odsłuchiwałem to co się ściągnęło. Jak mam jakiś podcast, który chcę szybko nadrobić to wrzucam go na listę BACKLOG a gdy go “wyzeruje” trafia na listę tematyczną. Dodatkowo, mam listę SERIAL gdzie trafiają zamknięte podcasty w postaci serialu (aktualnie “Assasination” od BBC), gdy przesłucham cały to usuwam podcast i wrzucam na listę inny. Mam jeszcze listę UP NEXT, która zastępuje mi kolejkowanie z PC

2 polubienia

Listy, timeline i całe zarządzanie podcastami akurat są tak w Overcast spierd… że z utęsknieniem spoglądam na PocketCast, tyle że tam aplikacja na AW jeszcze bardziej ssie.

To co ‚smart’ playlista robi to po prostu pokazuje jakaś chronologię w odcinkach której bez tego brak

3 polubienia

Zgadzam się w pełni. PC zjada Overcasta w tym temacie.

1 polubienie

To moje playlisty w Overcast. Jak was czytam to mam wrażenie, że robię coś źle i mógłbym robić coś lepiej. A do tego w PC mógłbym robić to jeszcze lepiej. Czy możecie przywołać przykłady dlaczego PC zarządza czymś lepiej? Ja nigdy nie robiłem playlist szczególnie no zawsze jechałem Podcast od początku do końca, a potem po prostu najnowsze odcinki z playlisty najnowsze i tyle. Ale może da się zrobić coś sprytniej?

1 polubienie

W PC możesz tworzyć listę z własnym filtrem (ubogi, ale i tak raczej wystarczy i zjada Overcast), który tworzy naprawdę smartniejsze listy. Natomiast hitem dla mnie jest coś czego naprawdę nie wiem jak może nie być w Overcast, a mianowicie automatyczną listę, która pokazuje wszystkie ‘napoczęte’ przez Ciebie odcinki. So simple, so genius. Nie wiem jak Wy, ale jak np Gruber zacznie pieprzyć i mnie zmęczy to czasem muszę sobie zrobić pauzę, wskakuję na coś innego, a potem zaraz zaraz… gdzie ja to… no właśnie. W PC wszystko jest jak na dłoni.

Poza tym interface PC jest mniej chaotyczny. Odkrywanie nowych podcastów w Overcast to jakiś śmieszny array-loop wymysłu Armenta :slight_smile:

P.S,
W moim wypadku z Overcasta korzystam chyba tylko dlatego - tak teraz myślę, że lubię Armenta. Gość jest spoko, więc z miłą chęcią korzystam z tego, daję feedback i płacę za subskrypcję.

1 polubienie

Czytając was postanowiłem przetestować Podcast Addict (z racji, że jest darmowy i na jedyny właściwy system operacyjny), zobaczymy co z tego wyjdzie :stuck_out_tongue:

W kontekście braku multiplatformowości Overcasta, to pewno ten problem zostanie zażegnany za najbliższe pół roku. Dobrze wiemy, że Marco strzeli aplikację w Marcepanie tak szybko jak się da. Totalnie nie mogę się doczekać, bo tego mi brakuje - możliwości sensownego słuchania podcastów na komputrze. Dlatego tak często spoglądam w stronę PC. Ich aplikacje na komputrze i na webie są całkiem sensowne.

Ale Marcepan nie rozwiąże problemu słuchania na Windowsie hehe. :stuck_out_tongue:

1 polubienie

Oh, Windows… Never change. (No nie rozwiąże, ale trudno ¯\_(ツ)_/¯)

2 polubienia

A! Pocketcasts jest na webie i na windowsie, więc jak ktoś chce to może to robić w ten sposób. Ja naprawdę każdego dnia bije się z myślami, czy nie wbiec do Pocket Casts z pełnią mocy, ale Smart Speed jest TAK dobre…

4 polubienia

PocketCasts jest niestabilny strasznie na iOS. Dlatego przeszedłem do Overcasta. SmartSpeed rzeczywiście jest lepsze. Jak poprawią się ze stabilnością to może wrócę.

1 polubienie

Ktoś używał Overcasta do słuchania książek? Niedawno w podcaście było wspominane, że na Castro fajnie to działa, wrzucamy do folderu na iCloudzie i jazda, tutaj zdaje się że trzeba wgrać pliki na… ich serwery?

Tak, ale to działa i działa bardzo dobrze, więc zachęcam, bo ja tak teraz słucham książek :wink:

Trzeba będzie zatem rzucić w Marco pieniędzmi :smiley: Udało mi się dorwać audiobooka Sillmarillionu, z godzinnymi plikami. Muszę przyznać że słuchanie audiobooków z poziomu aplikacji Music jest tragedią :smiley:

1 polubienie

Ja przerabiałem Overcast i PocketCasts. Skończyło się tak, że kiedyś ta pierwsza aplikacja czymś mnie wkurzyła i przerzuciłem się na natywną aplikację na iOS.
Obecnie niczego więcej do szczęścia mi nie potrzeba. Nooo, może brakuje troszkę możliwości operowania tempem.

Spotify i Google Podcast. Podstawowa funkcjonalność plus informowanie o nowych/niedokończonych odcinkach mi wystarczy.

1 polubienie