馃帶 W czym s艂uchasz podcast贸w?

Odwieczna walka - Overcast / Castro / Pocketcasts / Podcast Addict. No to dawajcie, co i dlaczego?

Ja sam pr贸bowa艂em pierwszych trzech, ale ostatecznie zatrzyma艂em si臋 na Overca艣cie (za kt贸rego p艂ac臋). Chyba najbardziej podoba mi si臋 Smart Speed i to, jak szybko dzia艂a sama aplikacja. Chocia偶 wygl膮dem najbardziej podoba mi si臋 Castro. W pocketcasts 艣wietne jest to, 偶e jest aplikacja na maka oraz bardzo dobrze zrobione discovery do szukania nowych podcast贸w.

A jak u Was?

2lajki

Generalnie wi臋kszo艣膰 czasu u偶ywa艂em Podcast od Apple i mi w zupe艂no艣ci wystarcza艂o. Ostatnio si臋 skusi艂em na przetestowanie Overcast i p贸ki co nie widz臋 r贸偶nicy funkcjonalnie np i d藕wi臋k ssie nie wiem czemu鈥

Edit 1. Znalaz艂em gdzie si臋 ustawia smart speed i boicie boost i jest sztos :slight_smile:

5lajk贸w

Aktualnie mocno testuj臋 Downcasta ze wzgl臋du na to, 偶e ma wersj臋 apki na Maca i rozwa偶am zakup 偶eby m贸c si臋 bardziej produktywnie obija膰 w pracy. Ma troch臋 wad, troch臋 zalet ale kiedy wyda艂em na niego 13 polskich pieni臋dzy to okaza艂o si臋, 偶e Overcast umo偶liwi艂 szerowanie fragment贸w podcastu jako video, i teraz jest mi smutno. Czekam na rozw贸j wydarze艅, mo偶e jak Applowe Podcasty trafi膮 na marzipana to jako艣 logiczniej b臋d膮 dzia艂a膰 i wr贸c臋 do natywnej aplikacji. Bo lubi臋 natywne aplikacje.

1lajk

Pocket Casts krul szczeg贸lnie za synchronizacj臋. Zaczynam odcinek w samochodzie, a doko艅czy膰 go mog臋 na komputerze :slight_smile: Niekt贸rym nie pasuje nowy wygl膮d aplikacji ale dla mnie jest jeszcze lepiej ni偶 przed zmianami.
Jedynie co nie dzia艂a jak powinno to rozdzia艂y (podobno YWP ma takowe ale nigdy w Pocket Casts na Android ich nie mia艂em w tym podca艣cie - w innych jak najbardziej)

Wczoraj testowa艂em Overcasta i Castro No i jednak PocketCasts krul. Jedyne co mnie w nim irytuje ostatnio to niestabilno艣膰. Za to ca艂a reszta jest skrojona pode mnie.

Podcast Addict, mimo 偶e jest brzydkie to korzystam z niego od pocz膮tku. Jest darmowy, a posiada ca艂膮 mas臋 funkcji z p艂atnych apek.

Zacz膮艂em od Appleowych Podcast ale porzuci艂em na rzecz Overcasta i ju偶 nie zmieniam. Smart Speed jest super zaoszcz臋dzi艂 mi mn贸stwo czasu

4lajki

Overcast
Bo smart speed, bo prywatno艣膰, bo bardzo szanuje Marco za to, ze tak ci臋偶ko pracuje mimo, ze nie musi.
Wybaczam to, 偶e jest brzydki. Bo jest. Ale przecie偶 tego si臋 s艂ucha, a nie ogl膮da.

A poza tym uwa偶am, ze subskrypcja nagradzam to, ze nie by艂em do niej zmuszony. Praktycznie pe艂na funkcjonalno艣膰 programu jest dost臋pna za darmo.

PS: Ludzie s艂uchaj膮cy nieekskluzywnych podcast贸w w Spotify - nie r贸bcie tego. Serio.

4lajki

U mnie te偶 od samego pocz膮tku Podcast Addict. Niegdy nie potrzebowa艂em synchronizacji mi臋dzy r贸偶nymi urz膮dzeniami, a wszystkie pozosta艂e funkcje spe艂niaj膮 moje oczekiwania. Mimo, 偶e apka darmowa a reklamy nie s膮 bardzo natr臋tne, to kupi艂em wersje p艂atna, 偶eby wesprze膰 autora w dobrej robocie. Jedyny minus dla mnie to wizualna strona aplikacji, ale nie przeszkadza a偶 tak bardzo.

Pr贸bowa艂em kiedy艣 aplikacje do s艂uchania podcast贸w od Google, ale bardzo du偶o funkcji, kt贸rych u偶ywam w niej brakowa艂o i poczekam na to w jakim kierunku si臋 ona rozwinie. Za to graficznie bardzo mi si臋 podoba.

1lajk

Tylko PocketCast ze wzgl臋du na super dzia艂aj膮c膮 wersje android auto. 99% podcast贸w s艂ucham w samochodzie, wi臋c musia艂em sprawdza膰 co za zmiany w aplikacji by艂y bo interfejs samochodowy si臋 nie zmieni艂. :stuck_out_tongue:

1lajk

Podcast Addict. Ma fajne statystyki :slight_smile: Innych nie pr贸bowa艂em.

Overcast, kiedy艣 pocketcasts

Jako niedzielny s艂uchacz podcast贸w korzystam z Podcasty od Google, pobiera, odtwarza, oznacza przes艂uchane ;p wi臋cej mi nie potrzeba. Albo nie wiem, 偶e potrzeba :wink:

3lajki

S艂uchanie na Podcastach od Google wcale nie musi oznaczca膰, 偶e to narz臋dzie dla laik贸w. Robi robot臋 i do tego nie zniech臋ca do s艂uchania, gdy dodajesz podcast i pojawia Ci si臋 milion epizod贸w do przes艂uchania, a nie wszystkie podcasty maj膮 evergreen content. Mo偶e w niedalekiej przysz艂o艣ci zrobie migracje do PocketCasts.

Ostatnio testowa艂em te偶 ShortOrange z uwagi na synchronizacje telefon --> web贸wka, ale by艂o za du偶o niedor贸bek.

PocketCasts kiedy艣 Podcast Addict/Applowe

Dobra, podszed艂em drugi raz do Overcasta i SmartSpeed jest o wiele lepsze ni偶 to co proponuje PocketCasts. Zaczynam migracj臋 i kupuj臋 subskrypcj臋.

4lajki

Jak mi kto艣 naprawi za Armenta lenia Overcasta to zaczn臋 z niego korzysta膰 znowu, a p贸ki co Apple Podcast. Najbardziej reliable App. Prze艂膮czanie mi臋dzy homepodem, iPadem, iPhone i co wa偶ne!!! Apple Watch dzia艂a genialnie.

W jaki spos贸b s艂ucha si臋 podcast贸w z Apple Watcha?

Kiedy telefon nie jest w pobli偶u lub nie chcesz go u偶ywa膰 to wystarczy pod艂膮czy膰 Airpodsy do Apple Watcha i s艂ucha膰 bezpo艣rednio z niego.

3lajki

Spotify. Bo po co si臋 wysila膰.

2lajki