🎧 W czym słuchasz podcastów?

Odwieczna walka - Overcast / Castro / Pocketcasts / Podcast Addict. No to dawajcie, co i dlaczego?

Ja sam próbowałem pierwszych trzech, ale ostatecznie zatrzymałem się na Overcaście (za którego płacę). Chyba najbardziej podoba mi się Smart Speed i to, jak szybko działa sama aplikacja. Chociaż wyglądem najbardziej podoba mi się Castro. W pocketcasts świetne jest to, że jest aplikacja na maka oraz bardzo dobrze zrobione discovery do szukania nowych podcastów.

A jak u Was?

2 polubienia

Generalnie większość czasu używałem Podcast od Apple i mi w zupełności wystarczało. Ostatnio się skusiłem na przetestowanie Overcast i póki co nie widzę różnicy funkcjonalnie np i dźwięk ssie nie wiem czemu…

Edit 1. Znalazłem gdzie się ustawia smart speed i boicie boost i jest sztos :slight_smile:

5 polubień

Aktualnie mocno testuję Downcasta ze względu na to, że ma wersję apki na Maca i rozważam zakup żeby móc się bardziej produktywnie obijać w pracy. Ma trochę wad, trochę zalet ale kiedy wydałem na niego 13 polskich pieniędzy to okazało się, że Overcast umożliwił szerowanie fragmentów podcastu jako video, i teraz jest mi smutno. Czekam na rozwój wydarzeń, może jak Applowe Podcasty trafią na marzipana to jakoś logiczniej będą działać i wrócę do natywnej aplikacji. Bo lubię natywne aplikacje.

1 polubienie

Pocket Casts krul szczególnie za synchronizację. Zaczynam odcinek w samochodzie, a dokończyć go mogę na komputerze :slight_smile: Niektórym nie pasuje nowy wygląd aplikacji ale dla mnie jest jeszcze lepiej niż przed zmianami.
Jedynie co nie działa jak powinno to rozdziały (podobno YWP ma takowe ale nigdy w Pocket Casts na Android ich nie miałem w tym podcaście - w innych jak najbardziej)

Wczoraj testowałem Overcasta i Castro No i jednak PocketCasts krul. Jedyne co mnie w nim irytuje ostatnio to niestabilność. Za to cała reszta jest skrojona pode mnie.

Podcast Addict, mimo że jest brzydkie to korzystam z niego od początku. Jest darmowy, a posiada całą masę funkcji z płatnych apek.

Zacząłem od Appleowych Podcast ale porzuciłem na rzecz Overcasta i już nie zmieniam. Smart Speed jest super zaoszczędził mi mnóstwo czasu

4 polubienia

Overcast
Bo smart speed, bo prywatność, bo bardzo szanuje Marco za to, ze tak ciężko pracuje mimo, ze nie musi.
Wybaczam to, że jest brzydki. Bo jest. Ale przecież tego się słucha, a nie ogląda.

A poza tym uważam, ze subskrypcja nagradzam to, ze nie byłem do niej zmuszony. Praktycznie pełna funkcjonalność programu jest dostępna za darmo.

PS: Ludzie słuchający nieekskluzywnych podcastów w Spotify - nie róbcie tego. Serio.

4 polubienia

U mnie też od samego początku Podcast Addict. Niegdy nie potrzebowałem synchronizacji między różnymi urządzeniami, a wszystkie pozostałe funkcje spełniają moje oczekiwania. Mimo, że apka darmowa a reklamy nie są bardzo natrętne, to kupiłem wersje płatna, żeby wesprzeć autora w dobrej robocie. Jedyny minus dla mnie to wizualna strona aplikacji, ale nie przeszkadza aż tak bardzo.

Próbowałem kiedyś aplikacje do słuchania podcastów od Google, ale bardzo dużo funkcji, których używam w niej brakowało i poczekam na to w jakim kierunku się ona rozwinie. Za to graficznie bardzo mi się podoba.

1 polubienie

Tylko PocketCast ze względu na super działającą wersje android auto. 99% podcastów słucham w samochodzie, więc musiałem sprawdzać co za zmiany w aplikacji były bo interfejs samochodowy się nie zmienił. :stuck_out_tongue:

1 polubienie

Podcast Addict. Ma fajne statystyki :slight_smile: Innych nie próbowałem.

Overcast, kiedyś pocketcasts

Jako niedzielny słuchacz podcastów korzystam z Podcasty od Google, pobiera, odtwarza, oznacza przesłuchane ;p więcej mi nie potrzeba. Albo nie wiem, że potrzeba :wink:

3 polubienia

Słuchanie na Podcastach od Google wcale nie musi oznaczcać, że to narzędzie dla laików. Robi robotę i do tego nie zniechęca do słuchania, gdy dodajesz podcast i pojawia Ci się milion epizodów do przesłuchania, a nie wszystkie podcasty mają evergreen content. Może w niedalekiej przyszłości zrobie migracje do PocketCasts.

Ostatnio testowałem też ShortOrange z uwagi na synchronizacje telefon → webówka, ale było za dużo niedoróbek.

Dobra, podszedłem drugi raz do Overcasta i SmartSpeed jest o wiele lepsze niż to co proponuje PocketCasts. Zaczynam migrację i kupuję subskrypcję.

4 polubienia

Jak mi ktoś naprawi za Armenta lenia Overcasta to zacznę z niego korzystać znowu, a póki co Apple Podcast. Najbardziej reliable App. Przełączanie między homepodem, iPadem, iPhone i co ważne!!! Apple Watch działa genialnie.

W jaki sposób słucha się podcastów z Apple Watcha?

Kiedy telefon nie jest w pobliżu lub nie chcesz go używać to wystarczy podłączyć Airpodsy do Apple Watcha i słuchać bezpośrednio z niego.

3 polubienia

Spotify. Bo po co się wysilać.

2 polubienia

Spotify ma opcję zwiększenia prędkości odtwarzania?