🎧 W czym słuchasz podcastów?

Ok, przekonaliście by nie używać spotify :wink: katuje apple podcast (catalina) i na iOS. Jedyny problem jaki mam to jak słucham na laptopie i potem wychodzę i chce dalej słuchać na tel, to na tel pokazuje ostatni słuchany z telefonu, a nie tam gdzie zatrzymałem na laptopie. :thinking:

Potestuje tez betę overcast na macOS bo dla mnie to must have by była to apka (nie web) i właśnie na laptopie i iOS. Co w sumie Apple podcast się tu sprawdza.

1 polubienie

Początkowo korzystałem ze Spotify i pomimo tego, że było to bardzo wygodne, to po przeczytaniu kilku racjonalnych argumentów w tym wątku przestałem z niego korzystać. Na próbę pobrałem Overcast i próbuję się z nim zaprzyjaźnić. Mocno zależy mi na fajnej integracji z Apple Watchem, może macie pomysł na co oprócz Overcast i Apple Podcast mogę zwrócić uwagę?

3 polubienia

Bardzo ładny changelog :smiley:

4 polubienia

Jest już Overcast na MacOS?

Nope. I prędko nie będzie.

Przeczytałem “Smell like puto”, ale nie leżało mi w kontekście :smiley:

Jest niewspierana już beta na githubie, która działa słabo i jest podcastmenu tez na githubie co działa lepiej.

1 polubienie

To nawet nie to, tylko wrapper. Więc…

nie wiem jak https://player.fm/, bo uzywam tylko na mobile. Cos mi sie kojarzy ze jak sie zaplaci to synchronizuje pozycje odtwarzania pomiedzy www i apka na telefon, ale glowy nie dam.

:clap:t2::clap:t2::clap:t2:

10 polubień

Trochę o najnowszym update Overcasta:

https://marco.org/2020/01/31/voiceboost2

2 polubienia

W PocketCasts jest za to nowy bajer w Discover - kolekcje

5 polubień

Bardzo fajne. Trzeba przyznać, że development PocketCasts idzie chyba najlepiej

3 polubienia

Google Podcasts dostało dość podstawową wersję webową: https://podcasts.google.com/

2 polubienia

4 polubienia

Wczoraj zainwestowałem w Pocketcasts, a co się będę. Na rok to można wydać te pięć dych, szczególnie, że lubię sobie posłuchać podcastów i nie być przywiązanym do telefonu. I moje krótkie spostrzeżenia:

  1. Niektórych podcastów nie widzi, albo znajduje dopiero jak po literce zaczynam wpisywać i czekam po każdej aż “zaskoczy” wyszukiwarka. Podcast “przerwa na kawę” próbowało mi znaleźć prawie dziesięć minut zanim odkryło że w ogóle istnieje.

  2. Tworzenie playlist z tego co widzę nie istnieje, a to już słabo, bo nawet darmowy podcast addict miał taką możliwość (nie żebym namiętnie z tego korzystał)

  3. Po wybraniu sobie czarnej ikonki PC nagle mam na telefonie dwie aplikacje obok siebie. Jedna z domyślną ikoną, a druga z czarną, także sadviolin.mp3

  4. Ilość nieprzesłuchanych odcinków podcastów? A po co to komu. Masz białą kropkę i się kurwa ciesz.

  5. Dla każdego podcastu z osobna muszę włączać “dodaj nowy odcinek do następnych”, a opcji globalnej nie ma, bo po co. (podcast addict miał tak, że przytrzymujesz i “dodaj nieprzesłuchane odcinki” i elo, dodawał nawet 60 jak były oznaczone jako nieprzesłuchane.

  6. Pomijanie ciszy? A na co to komu? A Po co to?

  7. Ustawianie osobnej prędkości dla każdego podcastu? Brak.

edit:
8. Proponuje mi tylko podcasty zagraniczne, a to przypał.
Jeżeli coś się da ustawić, a ja jestem idiotą, to proszę mnie uświadomić, bo na razie to nie planuję przedłużania subskrybcji…

4 polubienia

Widzę, że masz Androida, więc niektóre rzeczy mogą być odrobinę inne w iOS.

  1. Tak, czasami to dziwnie działa.
  2. Zamiast playlist są smart filtry i kolejka.
  3. Specyfika Androida, devi PC pisali o tym na reddicie.
  4. Odcinków per podcast? Czy w całej apce? U mnie na iOS wyświetla liczbę.
  5. Racja, tego nie ma, chociaż ja nie używam.
  6. Tzn? Jest w PC opcja Trim Silence jak najbardziej.
  7. Dla każdego podcastu możesz ustawić. Wejdź w opcje podcastu.
  8. Taka specyfika akurat, chociaż możesz zmienić region na Polskę.
1 polubienie

No to w takim razie wersja android, PC jak i web są ubogie bo:

  1. Dobra, jestem debilem. Naprawiłem.
  2. Brak tego, jest bardzo słaby, szczególnie że może nie mam 300 podcastów jak niektórzy, ale 19, mimo to gdy co tydzień wpada kilka odcinków to fajnie by było móc sobie je dodać nie musząc skakać między kolejnymi podcastami.
  3. Albo oślepłem, albo nie posiadam takiej opcji
  4. Teraz już wiem, dziękuję.
  5. Nie mam pojęcia jak zmienić region na polskę, gdzie to znaleźć?
1 polubienie
  1. Robisz smart listę bez żadnych parametrów, sortujesz tylko od najstarszych. Na iOS wystarczy przytrzymać ten górny odcinek i jest opcja “Play all from here”
  2. Jak odtwarzasz coś, to masz taką ikonkę z pokrętłem - “Playback effects”. Tam możesz włączyć Trim Silence.
  3. W zakładce Discover, na samym dole.
  1. Znalazłem, dziękuję.

A co do discover to mam region polski i tylko w jednej tabelce mam polskie podcasty, a reszta i tak jest z zagranicznymi. Widać tak ma być i już.

2 polubienia