True Crime

Z których konkretnie?

Historycznych/opartych na faktach, niekoniecznie kryminalnych.

Sorry za późną odpowiedź ale jakoś mi umknęło, żeby odpisać.

Jeśli chodzi o podcasty historyczne to polecam polskie Salus Rei Publicae, o Sejmie Czteroletnim.

Inne historyczne - znalazłem taką listę na reddicie, jeszcze nie zgłębiałem tematu ale to podobno bardzo dobre podcasty. Każdy znajdzie coś dla siebie:

https://timurpodcast.com/map-of-podcasts/?fbclid=IwAR0cHneKgEsmJuE2gs8wozsN7pD9UAwOk08dMX0cHpRHfEkZt__gP2-gmUU

Do tego jest jeszcze taka lista:

Z rzeczy, które słucham regularnie to głównie True Crime Garage, The Last Podcast on the Left i Salus Rei Publicae.

2 polubienia

Czytam I’ll be Gone in the Dark ale co po tym? Jest jakaś dobra książka o samym ujęciu DeAngelo?

1 polubienie

Nie sadze, bo to chyba za świeża sprawa. Trzeba poczekac na zakończenie wszystkich spraw. W miedzy czasie możesz posłuchać tego:

Znam ten podcast.

Jest jeszcze audiobook na Audible autorstwa Paula Holesa. Słuchałeś?

Nie słucham w ogóle audiobooków. Nie mogę się przekonać. Dziwne, nie? Biorąc pod uwagę, ile słucham podcastów, powinienem uwielbiać. Ale jednak wole czytać.
Czekam na wszystkie wyroki i zamknięcie całej sprawy na amen, dopiero się za to zabiorę, bo chce łyknąć na raz, a nie wracać się i powtarzać, jak będzie jakiś przełom.

1 polubienie

Ja też słucham bardzo mało audiobooków (w sumie ze 4 przesłuchałem w życiu) a dużo podcastów. Jednak jeżeli ten od Audible byłby dobry to bym się przełamał. Chyba zrobię tak jak Ty i poczekam.

BTW, dzięki za True Crime Garage - narabiam ich stare odcinki i dobijam właśnie do 80.

2 polubienia

Ja ich bardzo lubiłem na początku. Teraz tez lubię, ale już nie bardzo. Tylko to nie ich wina. Ilość naprawdę ciekawych spraw w takim tempie szybko się wyczerpuje i niektóre są mocno naciągane.
Dalej słucham i jest miło, ale już nie ma takich zachwytów jak na początku.

1 polubienie

Nic jest świetny, ma fantastyczny głos, potrafi opowiadać i widać w nim pasję.
Cap mnie na początku irytował ale teraz (okolice 80 odc.) się wyrobił. Słabsze są tylko te odcinki z wywiadami z autorami książek (KING OF CLEVELAND JAMES RENNER).

1 polubienie

Zawsze je pomijam.

1 polubienie

Dzięki za polecenie garażu. Stówka pękła

2 polubienia

Ja zaczynam się powoli obrażać na śledcze True Crime. Jako rozrywka super, ale jako osoba siedząca dość gleboko w udzielaniu pomocy niesłusznie skazanym dostaje kurwicy.
Kolejny podcast z rzędu, który na wstępie i zakończeniu opowiada, jak to są bezstronni, ze zależy im tylko na prawdzie i ze każdy jest niewinny dopóki nie zozstaje skazany, a to co oni wyprawiaja to jest po prostu masakra.
Jak się prowadzący uprą, że „o ten tutaj to na pewno zrobił” to rujnują ludziom życie. Jakieś niezapowiedziane nachodzenie w domu, w pracy, śledzenie, grzebanie w przeszłości, wyciąganie rzeczy niemających nic wspólnego ze sprawa, powtarzanie dziesiec razy na odcinek ich imienia i nazwiska i opisu gdzie mieszkają tak, że nawet adresu znać nie trzeba, żeby znaleźć.
Koszmar po prostu. Przyjeżdzają do jakiejś mieściny, odgrażają się, że nie wyjada, dopóki sprawy nie rozwiążą, gowno robią, zadowoleni wyjeżdżają, a tylko rujnują ludziom życie i zmuszają ich do wyprowadzki, bo po takim podcaście nikt im ręki nawet nie poda albo zwyczajnie dostaną wpierdol.
Takie szukanie sensacji czyimś kosztem to jest po prostu masakra i z dziennikarstwem to ma niewiele wspólnego.
A Ci biedni ludzie nie wiedza, co robić. Przecież nie będzie każdy biegał do sądu po restraining i gag order, a innego wyjścia chyba nie maja.
Tylko czekać, aż dzięki któremuś podcastowi w jakiejś zabitej dechami dziurze ludzie dokonają samosądu i chyba dopiero wtedy ktoś wyżej na to wszystko zacznie patrzeć i to kontrolować. Skala samowolki i oczerniania ludzi na dzis jest naprawdę zatrważająca.

2 polubienia

A o którym mówisz?

Ostatnie, które mnie tak wk***ły to hell and gone i culpable.

Przesłuchałem The Thing About Pam [color=orange](Overcast)[/color] i powiem, że całkiem niezłe.
Szybciutko się słucha, zszedł mi cały podcast w pół dnia podczas pakowania walizki.
Bardzo fajna historia, tylko dla kogoś, kto nie oglądał nigdy Dateline sposób narracji może być trochę irytujący na początku. Tak czy siak polecam.

1 polubienie

Świetny temat i komentarze.

Z tego co widzę, to nie było i od siebie polecam Netfliksowe Schody/Stairs:

1 polubienie

Końcówka Schodów już słabsza ale ogolnie bardzo fajny dokument:)

@Mordeusz pewnie nie ma dlatego, bo to temat o podcastach true crime, a nie serialach. Taki klasyk pewnie większość tu widziała :slight_smile:

Nawet o nim wspomniałeś w innym temacie

Jak już odkopujemy temat seriali to dla mnie nadal najlepszym true crime jest The Jinx: The life and deaths of Robert Durst.

@vantroff słuchaj jest temat.
Nie mogę dać takiej gwarancji na 100%, że dalej tez jest tak dobrze, bo udało mi się w ciągu dwóch tygodni przesłuchać ledwie trzech pierwszych odcinków, ale mam Ci do polecenia podcast taki trochę w stylu TCG. Bardzo śmieszkowy i o zabijaniu, wiec idealne połączenie.
I teraz uważaj, bo nadchodzi najbardziej zaskakująca cześć: TO JEST POLSKI PODCAST.
Mam mało czasu teraz na słuchanie, wiec nie mogę obiecać, ze cały jest dobry, ale pierwsze trzy odcinki naprawdę piątka z plusem. Bawiłem się wybornie.

Nie ma za co.

5 polubień