True Crime

Zakładam temat tylko dla tematyki True Crime. Nie chodzi mi tylko o same podcasty ale raczej wszystko co związane z True Crime i podcastami, których słuchamy.

Ode mnie dwie polecajki:

  1. True Crime Garage - wspominany tutaj w głównym wątku, świetny podcast. Całość na Sticher.
  1. Szerszy temat dotykający jednego z odcinków podcastu The Murder Squad:

http://themurdersquad.com/

Podcast ten prowadzi dziennikarz śledczy Billy Jensen oraz były policjant Paul Holes, który brał udział w śledztwie dotyczącym Golden State Killera.

Moją uwagę zwrócił odc 9 tego podcastu Is There an Active Serial Killer in Chicago?

Tutaj pojawia się temat Murder Accountability Project - organizacja zajmująca się analizą danych dot. morderstw w USA. Natrafiłem na nią czytając ten artykuł:

W skrócie: dziennikarz zbiera dane o morderstwach i analizuje je. Stwierdza, że w pewnym hrabstwie grasuje seryjniak. Dzwoni tam na policję, przedstawia swoje informacje. Oczywiście zostaje zignorowany a kilka lat później policja łapie seryjniaka, który przyznaje się do morderstw wskazanych przez tego dziennikarza.

To jest mega ciekawy temat i właśnie ten 9 odcinek mi o tym przypomniał. Polecam posłuchać bo mówi o swoich ostatnich ustaleniach dot. potencjalnych kilku seryjnych w Chicago.

4 polubienia

To w temacie Golden State Killera/Original Night Stalkera bardzo polecam książkę Michelle McNamary l’ll Be Gone in the Dark. Michelle spędziła pół życia na poszukiwaniu DeAngelo. Niestety nie dożyła ani końca książki, ani złapania go. Zakończenie napisali jej mąż Patton Oswalt i właśnie Haynes i Jensen.
Książka została wydana na dwa miesiące przed aresztowaniem DeAngelo.

2 polubienia

Mam tę książkę na liście to-buy od jakiegoś czasu i chyba czas się za nią zabrać.

1 polubienie

Nie słuchałem, ale rekomendacja z mojej pracy:

1 polubienie

Ahem…

2 polubienia

Bardzo zresztą polecam, bo

trochę spoiler

tak samo jak To Live And Die In LA ten podcast pokazuje, jak współczesna technologia może uprzykrzyć bandziorom życie.

Wiem, że to trochę bezlitosne z mojej strony, ale polecam śledzić. Szykuje się super sprawa. Chociaż raczej szybko będzie rozwiązana.

O tym samym pomyślałem. Oby go szybko zwinęli.

2 polubienia

Zwiną zwiną. To jakaś mała mieścina. Statystycznie gość ja najpewniej znał. A nawet gdyby to był jakiś przejezdny, to w małych miejscowościach ludzie to wyłapują. Pewnie znalazłby się ktoś kto by opisał i typa, i auto, i częściowe tablice.

2 polubienia

Serce boli jak cholera :confused:

1 polubienie

Ty jak jesteś fanem True Crime, to naprawdę powinieneś się wziąć za porządne podcasty. Takie długie, gdzie sprawie poświęcają cały sezon. Niektóre to jest takie złoto, ze po prostu brak słów.

Mam Bear Brook za sobą. Co następne?

In The Dark Sezon 1 albo Missing and Murdered Sezon 2

Zatem In the Dark :slight_smile:

1 polubienie

Missing and Murdered to jest to?

Tak. S2

Tylko w Missing and Murdered jest mniej Crime’u, niż w In The Dark, także lepiej właśnie zacząć od In The Dark.

1 polubienie

Jadę jeszcze z True Crime Garage od samego początku :slight_smile:

1 polubienie

Taka ciekawostka. Wiecie, że okolo 60% procent słuchaczy True Crime to kobiety?

2 polubienia