📝 To-do appki

(Trochę zarzucam ten plan, a trochę chcę spróbować, bo z jednej strony myślę, że to może być udany eksperyment, a z drugiej - poświęciłem DUŻO czasu na zrobienie wszystkiego w Things bardzo dokładnie, więc nie chcę z tego rezygnować, bo działa bardzo dobrze…)

1 polubienie

Ja ciagle mam bol dupy o brak wspracia markdown w Things. Kolejna sytuacja gdzie chetnie wybralbym rozwiazania z dwoch programow. :frowning:

Może popatrz na Agendę? Bo oni robią rzeczy dobrze i mają chyba wsparcie dla makrdown.

A czy ma wsparcie dla Apple Script?

Nie mam pojęcia niestety

Orzechu opisywałeś gdzieś wyżej swój thingsowy workflow? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Hmmm… Chyba nie, ale ja nie mam za dużego workflow. Mam po prostu BARDZO dużo zadań powracających i staram się wpisywać WSZYSTKO co przyjdzie mi do głowy w Inboxie, a raz na parę dni - przerzucam wtedy do odpowiednich kategorii (nie mam ich dużo, praca, dom, zakupy, mijesca w PL, miejsca w UK, a w środku są po prostu listy z segregacją na konkretne miejsca) i tyle. Pamiętam, żeby każda rzecz miała datę i do mnie wróciła. Ale poza tym - nie ma jakiegoś szczególnego flow.

Odwaliło mi wczoraj i przeniosłem kalendarz, przypominajki i notatki z iosowych appek do kalendarza google, todoista (od razu premium wjechało) i notion (student here więc za friko) i jak na razie bardzo mi się to wszystko podoba, oby tak pozostało. Najwiekszą zmianą jest chyba kalendarz bo w porównaniu do iosowego to ten od google jest przepiękny i milion razy bardziej funkcjonalny (+ live sync z todoistem)

Fuuuuj

1 polubienie

Co Ci nie pasuje? :stuck_out_tongue:

Zobacz inne moje posty na forum :slight_smile:
Po prostu, nie lubie korporacji zarabiających na moich danych. Wolę zapłacić za sprzęt czy usługę gotówką a nie danymi.

Ja w kalendarzu prywatnym zapisuję takie rzeczy jak fryzjer albo urodziny mamy ¯_(ツ)_/¯ zresztą i tak korzystam z gmaila więc liczę się z wątpliwa polityką Googla

Skoro nie lubisz to uciekaj z Apple Garden :nerd_face:

Pokaż mi gdzie Apple handluje moimi danymi? :smiley:

To tak dwa artykuły co z brzegu leżały.

Po skorzystaniu z PiHole i analizy logów dawno temu zapomniałem o wspaniałej wizji Apple odnośnie prywatności. Ta wizja nie istnieje.

PS. Zauważyłeś jak w ustawieniach systemu można znaleść ograniczenie śledzenia przez firmy reklamowe? Ograniczyć, nie wyłączyć.

1 polubienie


Hyh… :confused:

Za to z artykułu z theatlantic wynika, że Apple dopuszcza inne firmy do dystrybuowania swoich aplikacji - no dobra, ale nikt Ci nie każe wybierać rozwiązania od gugla, fejsbuka czy innych podobnych - robisz to sam. Tak samo jak domyślną wyszukiwarką może być duckduck :slight_smile:

Owszem, wiadomo - pośrednio zarabiają na tym, że używasz aplikacji “darmowych” - ale nie zmusząją Cię do tego, możesz używać ich odpowiedników. Twój wybór.

@Milan sorki, dodałem komentarz a dopiero później zobaczyłem, że dodałeś już nową wiadomość :slight_smile:

Nie wiem czy nie zauważyłem wcześniej czy to się teraz stało ale właśnie odkryłem spadek ceny Things3. iPhone z 50PLN na 33PLN, iPad z ponad 90PLN na 65PLN, Mac z 260PLN jakoś do ok 165PLN. Łapcie.

4 polubienia

dziś widzę cenę 240zł