Thermomix - opinie uzytkownikow

Bo jedyny słuszny robi się w rice cookerze. To nie chodzi oto że w garnku nie da się osiągnąć tego samego rezultatu. Tyle tylko że w garnku trzeba by się mocno napracować. A w rice cookerze wrzucasz i masz. Dodatkowo ryż mogę ugotować na cały dzień (do 12h) bo ryżowar utrzymuje temperaturę (mój 76 stopni) dzięki czemu ryż przez 12h jest bezpieczny do jedzenia i od razu ciepły - i nie, nie jest wysuszony. I tak jedzenie ryżu od rana do wieczora (różne potrawy) nie jest problemem :slight_smile:

Pierogi z mięsem i cukrem :slight_smile: (moja siostra tak jada :P)

1 polubienie

Widziałem, całkiem normalne i częste u ludzi :slight_smile:
Fajnie to widać na hotelowych śniadaniach XD

3 polubienia

Ja tylko tak jem.
Może te dlatego wyglądam jak wyglądam xD

1 polubienie

https://youtube.com/clip/UgkxHCy-qgsjYR9yXTwiQWfceqYRAB--l1Zz

3 polubienia

Pewnie gdybym gotował częściej, to bym się nad tym zastanowił, bo melodyjka wypas, ale kolejny grat w domu, żeby raz-dwa na miesiąc ugotować dwie miski ryżu, to meh.

Poza tym myśl o jedzeniu (prawie każdego) ryżu przez cały dzień zapala w mojej głowie czerwona lampkę: cukrzyca is coming, wiec ja raczej podziękuje :wink:

2 polubienia

jestem ciekaw co dodajecie do makaronu z serem (EDIT: białym serem)

1 polubienie

ja mielone mięso i sos pomidorowy :sweat_smile:

EDIT
jako, że chodziło o biały ser aka twaróg, to tylko truskawki :stuck_out_tongue:
ale moja Żona do makarionu z twarogiem dodaje małe chrupiące kawałki bekonu …fuj

1 polubienie

u mnie akurat nie było to praktykowane ale u mojej żony do tego rozgniecione truskawki :stuck_out_tongue:

2 polubienia

+1

Zazwyczaj zanim wymieszam makaron z białym serem to dodaje mięso mielone i sos pomidorowy a później nie dodaje jednak białego sera.

Różnie rzeczy jadam, wybredny nie jestem. Ale jednym z moich kryptonitów jest makaron/kluski/pierogi w jakiejkolwiek słodkiej formie. Szczególnie z owocami.

3 polubienia

Cukier. Ale nie jadłem tego odkąd skończyłem 12 lat.

Miód i pare orzechow :blush:

Aż mi się skojarzyło z kanapką z rybą i dżemem truskawkowym z pewnego głupiego filmu :wink:

1 polubienie

A ja makaron z serem pieprzę i solę

1 polubienie

A tak swoją drogą to dla ludzi równie leniwych jak ja to polecam osłonę noża 2.0 dzięki której obieranie ziemniaków (można też inne warzywa, ale to ziemniaki zawsze potrzebuję w większej ilości i nie przepadam za obieraniem ich) to czysta przyjemność. Jedyne ograniczenie to 800g na porcję obierania (która zajmuje około 4m). Po obraniu wystarczy opłukać ziemniaki - i to pod bieżącą wodą lub w większej ilości, wylać wodę z misy i ją opłukać (dużo piany się tworzy i resztek obierków które spływają do kanalizacji bo bardzo drobne).

Ja się jakoś nie polubiłem z tym sposobem obierania.
Jedynie co to buraki obieram, co by czyste ręce mieć

W Termomiksie gotujesz?
Podziel się przepisem (ja kaszy bez woreczków nie umiem ugotować tak aby była sypka)

W garnku bez torebek.

Wagowo 2.5 razy więcej wody (room temp), niż kaszy.

Doprowadzam do gotowania na największym możliwym ogniu, potem przenoszę na najmniejszy palnik na najmniejszy ogień i gotuje pod przykryciem 14 minut. Potem w ręcznik i pod kołdrę na 30.

Na żadnym etapie nie mieszam i nie odkrywam pokrywki. Dziurka wystarczy. Nie wykipi.

Gotuje między 200 a 500g kaszy i zawsze wychodzi.

3 polubienia

@piotrek69 ale Ty mi chłopie zaimponowałeś teraz tą kołdrą!!! Ja myślałem, że tylko 10 ludzi na świecie zna takie babcine sposoby. W swoim życiu nie spotkałem nikogo kto poza moją mamą tak gotuje!

:smiling_face_with_three_hearts::smiling_face_with_three_hearts::smiling_face_with_three_hearts:

Więc @Opalinski bierz przepis literka w literkę i będziesz zadowolony. Kasz sypka i puszysta! :slight_smile:
Łatwiej chyba proporcje wytłumaczyć: 1 szklanka kaszy na 2,5 szklanki wody.
Kaszę ofc wcześniej przepłukać zimną wodą.

7 polubień