Thermomix - opinie uzytkownikow

Na pewno, ale wtedy to inny przepis. Litr kaszy nie wazy kilograma. (Chyba)
Ale spróbuje Twoje proporcje w przyszłym tygodniu i dam znać. Może Twoja będzie lepsza.

A kołdra FTW. Szacun dla mamy.

1 polubienie

Hmmm. Wydaje mi się ze to samo ale jak będziesz testował to chętnie poznam rozwiązanie zagadki.

Google mówi, ze ~700g. Ale ja się nie upieram, sprawdzę następnym razem i dam znać. Ja po prostu wszystko ważę w kuchni, wiec wagowo mi wygodniej.

Ja tam jak gotowałem w garnkach kasze to zawsze na kubek kaszy kubek wody. Sprawdzało się idealnie i łatwo zapamiętać. Gotowanie 10 min na wolnym ogniu pod przykryciem a później kolejne 10 minut pod przykryciem ale bez ognia.

1 polubienie

No tego to się nie spodziewałem po Tobie. Żeby w czasach automatyzacji i rozkminiania shortcutow najmniejszych bawić się z kaszą godzine😆

Dobre rzeczy wymagają czasu i cierpliwości :wink:

2 polubienia

Hah, coś w tym jest ale z drugiej strony również lubię automatyzacje i elektronikę a jakby człowiek widział ile się bawię z ciastem na pizzę (łącznie minimum 24h podzielone na różne etapy) już nie wspominając o fiole na punkcie dobrej mąki (włoska caputo rulez), oliwie, pomidorach itp robi się z tego niezła choroba taka mocno analogowa :wink:

3 polubienia

Moja żona jak robi chleb to też powyżej 24h (nie licząc czasu poświęconego na zrobienie i utrzymanie zakwasu).
A mąka to już inny temat. U mnie nie ma innej niż razowej w domu, przez co wszystkie przepisy się nie nadają do użycia.

Ja jestem profanem w chyba wszystkim.

Ale ja lubię robić jedzenie. Poza kitchenaidem unikam wszelkich kuchennych gadżetów jak ognia :wink: Mówiłem już, że miałem TM i oddałem znajomym, bo to jednak nie moja bajka.
Poza tym to wymaga dosłownie piec minut robienia czegoś. Nie trzeba stać nad garnkiem jak już się woda zagotuje, wiec żadna godzina. Dłużej to mi zajmuje robienie kurczaka na cały tydzień i pakowanie w pudełka. Raz w tygodniu dwie godziny się schodzi :wink:

Wrzucam składniki do maszyny, za 2h chleb gotowy. Aha, thermomix tego nie potrafi

Coś ty. U mniec maszyna wyrabia ciasto, ale żona ma jakiś stary przepis gdzie to ciasto rośnie 24h :rofl:

Niektórym to nie robi różnicy ale należy pamiętać, że jest coś takiego jak siła mąki, w niektórych typach te 24h musi być

3 polubienia

Z solą i pieprzem i jest to moja ulubiona potrawa z dzieciństwa. Co ciekawe moje dzieci uwielbiaja je tak samo jak ja i zawsze jak żonie sie nie chce gotowac czegos “bardziej” to makaron z serem wlatuje na pełnej i wszyscy krzyczą huraaa! Nawet kierowca autobusu wtedy klaszcze!

4 polubienia

1 polubienie

Ale to już było

1 polubienie

Yup, na Allegro są jeszcze jakieś z poprzednich rzutów

Aż z ciekawości, wszedłem do App Store by zobaczyć aplikacje, ostatnia aktualizacja 2 lata temu, słabo, wyglada typowo, wypuścić produkt i odcinać kupony bez większego rozwoju.

3 polubienia

Na Androida ostatnio w grudniu 2018. :face_with_open_eyes_and_hand_over_mouth: