Thermomix - opinie uzytkownikow

Czekałem miesiąc, bo zamówiłem go chyba 18 maja i przyszedł w środę, ale nie miałem czasu go rozpakować przez wyjazd w długi weekend.

czyli jest szansa że jakoś na dniach mój też przyjdzie :slight_smile:

a zjadł bym już chałkę :thinking:

Ja do tego właśnie używam TM codziennie (ja z tych co jedzą ryż na śniadanie). Nie dość ze wychodzi znacznie lepszy niż gotowany w garnku to jeszcze przez te 20 min zdążę wyprowadzić psy. Win-win-win!

Wiesz, że kiedyś nie było TM a były chałki? ;D

2 polubienia

wiesz że kiedyś nie było samochodów a ludzie się przemieszczali z punktu A do pkt B ? :smiley:

i tak wiem, ciasto mogę sobie sam zrobić z przepisu, poczekać, upiec, albo iść do sklepu i kupić chałkę, tyle że tak to można wiele rzeczy robić i marudzić :wink:

2 polubienia

Pewnie. Choć ja jak mam ochotę na chałkę to idę i kupuję, a nie czekam miesiąc czy dwa na nią :smiley:

Ale ja to truskawki cukrem…

no nie wpadłem na to żeby kupić :thinking:

w sumie to herbatę też powinni robić gotową i sprzedawać w markecie, bo po co robić :thinking:

herbatę, kawę, śniadanie, obiad, kolacje… chyba przejdę na gotowce :thinking:

https://cdn11.bigcommerce.com/s-0evtp/images/stencil/1280x1280/products/147/6763/Lipton_Ice_Tea_Lemon__80929.1505726731.jpg?c=2&imbypass=on

4 polubienia

Do ryżu to bezwzględnie ryżowar :slight_smile:

wolę bez cytryny i na ciepło :wink:

myslalem o tym ale wole miec jedno urzadzenie a nie 2.
TM jest wystarczający. Zależy oczywiście jaki kupię ryż ale już sie nauczyłem mniej więcej co jest OK a co nie. I wbrew pozorom te droższe ryże właśnie wychodzą gorzej bo są niejako dedykowane do ryżowarów.

1 polubienie

opowiedz coś więcej

1 polubienie

Ja też chętnie usłyszę jaki ryż najlepszy, bo dzisiaj mi się trochę “przypalił”. Za mało wody dodałem, mimo że zgodnie z przepisem.

1 polubienie

Nie robisz tego w koszyczku ?

A mam to robić w koszyczku? Przepis mówił, żeby koszyczek położyć na górze zamiast miarki. A zakładałem, że tak jak w ryżowarze woda ma zostać wchłonięta przez ryż, a jakby był w koszyczku to by się robił co najwyżej na parze.

Gdzies słyszałem, że jedyny słuszny ryż robi się w rice cookerze ze słonikiem i melodyjką :wink:
A ja, jak cham, gotuje w garnku.

5 polubień

Nie stać Cię i dorabiasz ideologię :stuck_out_tongue:

1 polubienie

Takiej chałki jak z thermomixa to nie kupisz. Urywa dupe

1 polubienie

A ja jeszcze w woreczku na dodatek!

W garnku i sypki. Nie stać mnie na woreczki i thermomiksy. W dupach się Wam poprzewracało od tego dobrobytu w polskim ładzie xD

My - biedni emeryci musimy oszczędzać :stuck_out_tongue:

7 polubień