👌 Ten pozytywny temat

Działa chyba tak samo jak “niewidzialna wycieraczka” na szyby samochodowe - robi się taka warstwa hydrofobowa, dzięki czemu woda dużo sprawniej spływa i nie osadzają się tak te wszystkie osady z mydła etc.

Ten konkretny preparat nie nadaje się chyba do tworzyw sztucznych (są specjalne środki do tego), więc sprawdza się raczej w przypadku szklanych powierzchni.

Nie wiem czy to nie nadaje sie bardziej do gorzkich, ale jesli wszystko dobrze pojdzie, to od marca dolacze do grona kredyciarzy🥲

6 polubień

współczuje:)

2 polubienia

12 polubień

280 000 wpłacone, 319 000 to go! Plan jest, że jednak do końca kwietnia przeniesienie własności :smiling_face_with_three_hearts:

21 polubień

w końcu udało się doprecyzować graty do nowej maszyny do grania i pracy
#fuckyeah #jaramsiejakpochodnia #ilovemylife :slight_smile:

czyli za dwa tygodnie wjeżdża:

  1. samsung 990 pro 1tb
  2. good ram 4tb irdm pro
  3. ASRock Z790 Steel Legend WIFI
  4. Intel Core i9-13900K
  5. G.Skill Trident Z5 RGB, DDR5, 64 GB, 6400MHz, CL32
  6. Fractal Design Meshify 2 Compact Czarna
  7. MSI GeForce RTX 4090 SUPRIM LIQUID X
  8. Arctic Liquid Freezer II ARGB 360
  9. be quiet! DARK POWER 13 PCIe 5.0 1000W 80 Plus Titanium

a wszystko po to, żeby CP2k77 chodziły w Ultra z RT na maxa w UHD zawsze powyżej 60 fps i kilka wirtualek mogło sobie chodzić:)
#problemypierwszegoswiata

18 polubień

Tata miał dwa tygodnie temu operację - endoproteza kolana. Po operacji czuł się bardzo źle, tracił przytomność, był blady jak ściana, nie miał na nic siły. Dzień po operacji, dwa dni po operacji - ok. Też po większych operacjach czułem się źle. Ale tacie stan zdrowia pogarszał się przez 10 dni. Wizyty na SORze, pogotowie i nic.
3 dni temu moja siostra (lekarz) wyeliminowała wreszcie jeden lek z paczki, którą bierze tata i gość jest jak młody bóg teraz. Tata ma blisko 70 lat, w ciągu ostatnich 4 miesięcy zmarła czwórka rodziców moich znajomych. Nawet nie wiecie jaka czuję ulgę i banan z mordy mi nie schodzi.

35 polubień

Przez pełen sezon grzewczy używam termostatów Fibaro. Dostałem rozliczenie ze spółdzielni, okazało się że względem roku 2021 zużyłem o ponad 2 tysięcy jednostek mniej w kaloryferach i przez cały rok zebrało się prawie 500 zł nadpłaty. Nie spodziewałem się takiej różnicy! Liczyłem się raczej z komfortem ciepełka w domu, a nie oszczędności finansowej. Z samej nadpłaty zwróciły się dwa z trzech termostatów.

Ale co z tego skoro z jakiegoś powodu dostawca ciepła zwiększył miesięczną zaliczkę i zamiast płacić 211 zł miesięcznie będę płacił 230 zł nie tłumacząc tego w żaden sposób w rozliczeniu…

2 polubienia

No - zwiększenie kosztów globalnych :slight_smile:

W nocy:

  • postawiłem na nowo social.yeswas.pl (na ten moment dla mnie i Wojta, testowo) po bożemu, bez obawy o to, że zabraknie dysku albo coś
  • przeniosłem wszystkie multimedia z dysku forum na serwer b2 - dokładnie po to, żeby nie bać się, że zabraknie dysku,
  • rozmiar kopii zapasowej zszedł z 20GB na 250mb (bo trzymamy tylko posty, cała reszta, media, są w b2)

Generalnie - bardzo fajnie, dobra robota, nikt z Was niczego nie powinien zauważyć i to największy znak, że generalnie śmiga:)

16 polubień

@pawelorzech
Nie jestem pewny, czy to wszystko poszło jak należy :smiley:

Większość obrazków w starszych postach wyświetla mi się tak:



image
i 404 w logach.

Przykładowy post: 🔦 Chwalimy się: Gadżety NIEELEKTRONICZNE - #1883 by seb.maz

Zresztą, nawet w tym wątku mniej więcej od tego posta:

Nie ma żadnego obrazka

2 polubienia

Nie tylko to. Niektóre tematy nie mają nawet ikony autora

2 polubienia

To ja już wiem skąd się nagle wzięło wolne 19.75 GB xD

7 polubień

Fuck xD

4 polubienia

Sprawdzę to dziś i spróbuję naprawić, bo powinno się dać:) - mam kopie zapasowe wszystkich obrazków na szczęście

2 polubienia

BTW. Ja przywracam teraz te wszystkie obrazki (pewno potrzebują parudziesięciu minut do wrzuty), natomiast - to, że niektóre z obrazków są widoczne, to znak, że discourse coś tam już kmini i próbuje to fixować.

No ale każdy przyszły upload jest już bardzo fajnie na Backblaze. Link do obrazka wyżej → https://forumpliki.s3.us-west-002.backblazeb2.com/original/3X/7/9/797d5790bcf9b4149e479a011629d46aa8b77188.png

:3

1 polubienie

Miniaturki się wywaliły, ale obrazki już powinny wracać:)

6 polubień

Hehe, moja kiełbaska publicznie, hehe

10 polubień

Aż zescrollowalem aby zobaczyć o jakiej kiełbasce mówisz. Uff…

2 polubienia

Chyba lecimy do gorzkich…
Obrazki w starych postach dalej nie banglają.
Dodatkowo licznik nieprzeczytanych postów nie działa, nie zapamiętuje odwiedzin.