👌 Ten pozytywny temat

Ale żeby mieć taki zysk, to trzeba było coś koło 70-100k USD wyłożyć (nie chce mi się dokładnych kursów sprawdzać). W sumie to bardziej gratulacje, że masz takie ‘luźne’ grosze, żeby okazję wykorzystać :slight_smile:

5 polubień

Oj tam oj tam. Po co wchodzić w szczegóły.

4 polubienia

Tak w ogóle to patrzę na to i tak sobie myśle, jakiego ja miałem farta. Nie chodzi o kasę, bo pewnie odbiją, ale co nerwów zaoszczędziłem, to moje :heart:

6 polubień

moim zdaniem super, że poruszasz kwestię tych emocji bo to jest taki aspekt, który niby większość ekspertów zaznacza ale dopóki się tego na własnej skórze nie przeżyje to się nie wie jak to jest (to jak granie w pokera na zapałki - niby ta sama gra ale jednak gówno prawda).

I każdemu polecam spróbować nawet za symboliczny 1000-2000 zł.
Ewentualne późniejsze czytanie mądrych ludzi o inwestowaniu (spekulowaniu) się zupełnie inaczej odbiera.

4 polubienia

moge powiedziec ze tego sie nabywa z wiekiem. Jesli inwestujesz pasywnie/dywidendowo, to pojawia sie w koncu taki mindset “patrz jaka piekna katastrofa”, bo wiesz ze i tak odbije

4 polubienia

hmmmm… Ja właśnie ze względu na to, że chcę ograniczać poziom stresu w życiu to inwestycje w 99% długoterminowo.
Ale jakieś drobne sobie zostawiam na zabawę na parkiecie po to aby się stale upewniać, że to nie dla mnie i żeby przy okazji mieć bodziec do bycia na bieżąco.

I nie wiem czy to jest kwestia wieku czy raczej nabytego doświadczenia. Dlatego propozycja aby każdy świadomie spróbował i zobaczył z czym to się je.

5 polubień

Dziś miałbym o $10k więcej xD, ale nawet mi nie jest jakoś specjalnie żal. Mógłbym z tych emocji umrzeć w międzyczasie, a wtedy to i milion by mi nie robił różnicy. Serce z wiekiem coraz słabsze.

9 polubień

Jak dobrze, że jest Allegro i można kupić naklejki na klawiaturę z wysyłką do Czech :heart::orange_heart::yellow_heart:

Ponoć Allegro planuje wkroczyć do Czech z większym przytupem i zaoferować Smarta przez Mall.cz. :orange_heart::yellow_heart::heart:

No samo dobro.

8 polubień

:thinking: A allegro nie działało już w Czechach (i kilku innych krajach) jako Akuro czy coś takiego?

2 polubienia

Zrobili Aukro, ale Aukro = Allegro z początku lat dwutysięcznych. Prywatne aukcje, mało rzeczy. Potem kupili Mall.cz ale nic nie zmienili. Parę miesięcy temu otworzyli wysyłkę do Czech za 16zł przez DPD ale zależy od sprzedawcy czy doda ofertę.

Czekam na full size invasion jak “Rocco Invades Poland”.

Ciągle jest dla mnie niepojęte że przesyłkę z Allegro mogę mieć w Czechach taniej i szybciej niż wysyłkę z samej Pragi do Pragi.

8 polubień

Wjechał taki cziken tikka masala z chlebkiem naan, że prawie się rozpłakałem ze szczęścia.

15 polubień

Przypomniałeś mi o peshwari naan :smiling_face_with_three_hearts:

1 polubienie

image
Wpadłem na pomysł, że posprzątam swoją pocztę i postaram sie utrzymywać na niej względny porządek, poustawiam filtry powypierdzielam maile sprzed 20 lat i takie tam… codziennie po trochu i dążymy do inbox 0 (teraz jest 2500 maili…)

13 polubień

Ostatnie 5 dni spędzone w tym:

Po blisko 3 latach przerwy spędziłem również 30 godzin z deską zapiętą na nogach i było wspaniale. W ramach trekingu chodziłem z tą deską ~5km dziennie w śniegu po kolana. Utyrałem się jak Łysek z pokładu Idy ale było bosko! Za tydzień jadę znów. Za 2 tygodnie też…

20 polubień

No i hyc! Awans się powiódł, witajcie godziny dla seniorów! :smiley:

16 polubień

PRZYZNAĆ SIĘ KTO MI POLECAŁ NANIEŚĆ PREPARAT HYDROFOBOWY NA SZYBĘ PRYSZNICOWĄ!!!

…bo bardzo chciałem tej osobie podziękować. Co się nawdychałem alkoholu izopropylowego to moje, a do tego działa toto wspaniale!

6 polubień

Jakiś link do konkretnego produktu? Dla żony pytam.

3 polubienia

Ja kupiłem pierwsze z brzegu na Allegro

https://allegro.pl/oferta/nanocape-do-kabin-prysznicowych-efekt-stay-clean-5153331779

3 polubienia

ale ze niby sie nie brudzi czy jak?

Chroni powierzchnie ze szkła, płytek ceramicznych szkliwionych oraz gresu szkliwionego przed pozostawaniem osadów, zacieków, mydlin oraz innych zabrudzeń.

1 polubienie