Telewizor z 4k, 55-65" do 3500 PLN

Ja posiadam ten i mocno polecam

https://mediamarkt.pl/rtv-i-telewizory/telewizor-qled-samsung-qe55q60rat?utm_source=samsung&utm_medium=partner&utm_term=samsung&utm_campaign=samsung

A może jednak Philips

:wink:

Nie do końca na temat, ale związane z ambientem:
Będę róbił taki ambient do monitora, na potrzeby gier, bo przesiadka na mały ekran, totalnie wybija z immersji. Philips ma zestaw, który to umożliwia z każdym wyświetlaczem i jest duuużo mocniejszy od taśm LEDowych. Można tym zrobić bardzo mocny ambient w każdym TV, niezależnie od marki. Nazywa się to Philips Hue Play. Niestety w przypadku TV, a nie komputera, trzeba mieć też dodatkową skrzynkę, która będzie odczytywała dane z HDMI i komunikowała mostkowi, jakie kolory, gdzie ma wyświetlić, a to ustrojstwo jest bardzo drogie - kosztuje ponad tysiaka. W PC ten koszt odpada, bo wystarczy program. No i sam mostek też jest potrzebny, więc jeśli ktoś go jeszcze nie ma, to dodatkowy wydatek. W każdym razie polecam się zainteresować Philips Hue, jak ktoś chce ambient w komputerze. Właściwie to można użyć czegokolwiek z Hue i spiąć to z aplikacją, ale Play wydaje się dobrą opcją ze względu na podłużny kształt.

Trzymajcie się z dala od telewizorów z Android TV. Postawiłem na Sony XF9005 i bardzo żałuję, że nie poczekałem chwilę i nie kupiłem LG z OLED. Problemem nie jest obraz bo ten bardzo cenię w tym TV. Problemem jest Android Tv, który mega laguje a po ostatniej aktualizacji do Oreo uruchamia ponownie telewizor przy każdym wybudzeniu go z uśpienia. Jeśli reset do ustawień fabrycznych nie pomoże to będę musiał zgłosić telewizor do serwisu. Cóż z tego że mam masę możliwości, typu Kodi skoro i ja i żona dostajemy białej gorączki przy próbie wywołania menu bo trwa to parę sekund. W sypialni mam Samsunga 50" który kupiłem za ponad połowę mniej kasy. System smiga, że aż miło, ma AppleTV+ i Airplay2. Dźwięk też jest dużo lepszy. W salonie mam od tego Sonos Beam i dwa One, więc na to nie narzekam. Podsumowując @pawelorzech bierz coś od Samsunga lub LG, co zmieści się w budżecie i będziesz zadowolony. To tak jak z iPhone 11 i 11 Pro. Nie zobaczysz różnic dopóki nie będziesz miał dwóch w ręce.

2 polubienia

U mnie w A1E wspomniane powyżej problemy nie występują wcale. Ale moj tv ma wyłączone CEC, jest odcięty od sieci i jedynym źródłem sygnału jest ATV4K.

Także „u mnie działa”.

Skoro nie używasz SmartTV to te problemy Cię nie dotyczą. Powoli dojrzewam do decyzji o zakupie TV 4K, żeby pozbawić się powodów do nerwów.

Ha. To by było zbyt piękne. Jak przestaniesz się użerać z systemem operacyjnym tv, to zaczniesz z pilotem do ATV.

Mam starszy model TV więc wiem co masz na myśli. Nie da rady używać pilota od TV do obsługi przystawki Apple? Używałem jej kiedyś przy starym telewizorze, który nie miał możliwości obsługi innych urządzeń i posiłkowałem się Logitech Harmony do obsługi wszystkiego, dlatego nie wiem.

Kupno 4k to dopiero kolejne dylematy. Jaki plan Netflix kupić? Jaki kabel HDMI prześle 4k? Jak przystawka do tv? Czy karta grafiki w kompie uciagnie 4k? Czy moje łącze internetowe to uciagnie? Ile streamów jednocześnie w 4k nagram z tunera? Ile będzie trwać rendering materiału 4k? Jaki kodek użyć? Skąd wziąć tyle miejsca na filmy 4k? Jak to backupowac?

1 polubienie

Hej Paweł. Co do kabli to nie ma co sie przejmowac bo praktycznie od kilku lat raczej kazdy ma kable high speed poczatkowo planowane pod HDMI v1.4 i dodawane np do pierwszych PS4 i XOne czy nawet Nintendo Wii czy Switch i tym kablom niczego nie brakuje aby przeslac sygnal 4K w 60Hz czy nawet 120HZ (sprawdzalem w menu XOne, moge sprawdzic w PC na zyczenie na GTX 1660 Super)

Sam telewizor. Kupilem ponad pol roku temu OLEDA od LG. Wahalem sie dwa lata. Poczatkowo cena mnie skutecznie blokowala. Ponad 8tys za 55". Teraz kupilem za jakies 4100 zl w promocji i nie zaluje. Tzn juz wczesniej mialem plazme i bardzo uwazalem aby mi sie nic nie wypalilo bo jednak czasowe powidoki sie pojawialy. Przy OLED jestem zaskoczony - udalo mi sie zapomniec i sostawic TV z stalymi elementami na chyba 2 godziny i nic sie nie stalo (seria B8 - w 7kach chyba bylo z tym o wiele gorzej). Tak wiec od jakiegos czasu nie przejmuje sie ile gram w gry i jak mocno swieca elementy huda. Oczywiscie co jakis czas jak robie przerwe to nie zostawiam TV na pauzie w grze tylko np zmieniam kanal na cos ruchomego.

Jakosc obrazu. Jakosc jest obledna. Juz nie tylko PS4 Pro i XOne X czy PC ale nawet gry na Switchu wygladaja o wiele lepiej na OLEDzie. Na Plazmie czy moim rok temu kupionym monitorze z bardzo dobra zgodnoscia barw nie mam w polowie tak dobrego obrazu. Kolory ale i tez sama jakosc - jest chyba w LG jakis bardzo porzadny upscaler. Nie wnikalem w to - ciesze sie z obrazu i nie ma przy tym input laga - wszystko jest robione przez TV w realtime a WebOS jest ponoc najlepszym systemem dla TV - choc sam z aplikacji malo korzystam poza YouTube czy odtwarzaniem filmow 4K z pendrive (choc ostatnio juz puszczam z PC bo mi wygodniej)

4 polubienia

@Przemek_ck brzmi jakby rozwiązaniem Twojego problemu był chromecast :woman_shrugging:

Hmm… myślę, że chromecast jest fajną opcją po prostu jako dodatek do domu o czym pomyślę przy najbliższej wypłacie :smiley: zawsze chciałem łatwo wyświetlać zdjęcia czy wideo z wakacji na TV i zawsze musiałem robić to przez laptopa z Windowsem. Dzięki za przypomnienie tego gadżetu :wink:

@Przemek_ck Mozna tez najpierw poszukac jakie technologie bezprzewodowej lacznosci obsluguje dany TV a jakie telefon i zainstalowac odpowiednia apke. Zazwyczaj sa okrojone wersje tych platnych . Sasiadowi kiedys instalowalem cos do miracast na huyaweiu a u siebie cos na iPhone ale juz nie pamietam co to bylo. Do ogladania zdjec i filmikow bylo ok - do grania czy zdalnego pulpitu juz mniej choc platna opcja pamietam to umozliwiala z jakims w miare rozsadnym lagiem

1 polubienie

Też jestem na etapie szukania nowego TV i póki co faworytem jest LG OLED55C9PLA/MLB - głównie ze względu na OLED, HDMI 2.1 i Airplay 2. I właśnie co do tego ostatniego mam pytanie. Jest opcja połączenia TV z głośnikiem Sonosa, który też Airplaya obsługuje?

Chcialem tylko zapytac co szanowni forumowicze mysla na temat oleda od Philipsa ? Ewentualnie model LED - PHILIPS 70PUS8555 ?

mam phila 65 oled bodajże 804 model - jest ok, andek dziala stabilnie kodi jest, je tylko dołożyłem soundbara bo dźwięk z samego tv jest mega gowniany i nie da sie słuchać mam yamahe ysp 2700 i działa w tv idealnie.

2 polubienia

Nie lubię za bardzo telewizorów kupować bo uważam to za zbędne, ale cóż… sam stoję teraz przed zakupem czegoś. Polecicie? 55-cali. 65-cali to już za dużo, bo będzie to na fajnie zagospodarowanej ścianie ceglanej.

Obecnie jest trochę promocji, ja ze swojej strony polecam LG C9, tylko nie wiem czy budżet jest taki jak w temacie, wtedy odpada. :wink: Ale masz też inne w linku poniżej, z dodatkowym opisem i jakie mają mocne strony.

patrzyłem na LG CX / GX przez chwilę, ale nie wiem jeszcze czy OLED jest już na tyle dojrzały, aby mu zaufać i się nie denerwować :slight_smile:

Jeżeli nie będzie wyświetlany różnorodny content, a przez wiele godzin dzień w dzień będzie obraz z tymi samymi statycznymi (i co najgorzej jasnymi) elementami to w dłuższej perspektywie może wystąpić efekt wypalenia. Dlatego jak ktoś korzysta z tv, aby mieć włączony na okrągło np. TVN24 czy codziennie gra godzinami na konsoli wyłącznie w FIFA to się OLEDa nie bierze.