Telewizor z 4k, 55-65" do 3500 PLN

W sumie dawno nie patrzyłem na ceny a widzę że seria 8x potaniała :grinning:
https://www.euro.com.pl/telewizory-led-lcd-plazmowe/lg-55sm8600-tv-nanocell-uhd-4k.bhtml
Chyba wiem co sam sobie sprawię. :joy::sweat_smile::smiley::rofl:

Wait, what?

Popraw mnie jeśli się mylę, ale kojarzy mi się, że LG się chwaliło tym, że zamiast homepod będziesz miał ich TV. Chyba, że to jakiś dystrybutor coś nadinterpretował?

No co Ty.

1 polubienie

No :stuck_out_tongue: też mnie to trochę zdziwiło, ale i zachwyciło :smiley:
Teraz już sobie nie przypomnę gdzie, ale dosłownie w PL to słyszałem w którymś sklepie z TV.

To jest tak, że masz wsparcie dla Apple HomeKit, więc z poziomu aplikacji Home możesz starować telewizorem. Telewizor nie będzie hubem.

wazne jest tez to gdzie bedziesz ogladal
jakie masz pomieszczenie

jesli jest bardzo jasne z duza iloscia slonca to troche mozna sie meczyc z oledm
sam mam lg b8 i jak sie przesiadlem z lcd to sie meczylem troche w sloncu ale mozna sie przyzwyczaic
inna sprawa ze nie ma co szalec z tv one tak szybko sie zmieniaja ze jesli nie jestes jakims maniakiem i nie planujesz kalibrowac to trzymaj sie swojego budzetu

1 polubienie

Ile byś nie szukał tak po roku/dwóch będzie coś co mogłeś dokupić, a przycebuliłeś :smiley: kupiłem fajny TV Samsunga, menu chodzi bez lagów, są wszystkie apki, Spoti, Netflix, HBO, ale już wyszukiwanie czegokolwiek to tragedia. Brak kursora (takiego jak w LG co kolega @Martin_Fox mówi), brak sterowania głosowego (czasami by się przydało). To co mnie zaczęło irytować to brak AirPlay. Każdorazowo muszę włączać aplikację Spoti na TV, żeby coś grało, zamiast od razu z telefonu puścić (nie wiem jak działa YouTube, ale nawet jak mam wyłączony TV to potrafi go obudzić i odpalić apkę i grać :open_mouth:) Nawet pralkę bym inna teraz kupił bo nie ma nic bardziej irytującego jak to, że nie masz info za ile minut skończy Ci się pranie, a czas podany w instrukcji obsługi był podany “tak mniej więcej” xD

Dlatego LG :smiley:
W LG system + pilot robi robotę. Aplikacje są, przeglądarka działa naprawdę dobrze !! a obsługa głosowa po polsku jest zajebista super :smiley:

2 polubienia
  1. Idź do sklepu i obejrzyj za nim kupisz - wszystko jedno co wybierzesz.

  2. Wszystko zależy na ile chcesz kupić ten TV. Jeśli mówimy o roku lub dwóch to bierz Samsunga. Jeśli różnica w obrazie (oraz przede wszystkim efekty HDR) nie mają dla Ciebie znaczenia to rzeczywiście nie warto dopłacać. Jeśli jednak myślisz o dłuższym okresie czasu to jednak zmodyfikował bym budżet i poszedł w LG 55 B9 które już zeszły do około 4600 zł.

1 polubienie

W zeszłym tygodniu kupiłem go w wersji 55 cali.
Głównie do Netflixa. Jestem totally satisfied :wink:

Jest to dla mnie bardzo dobra informacja!

Jeżeli w jednym pomieszczeniu korzystasz/będziesz korzystać z macbook pro/lub laptopa z matryca min 100% sRGB, nie polecam nic poniżej DCI P3 = 100%, jasność min 500 nitów, czemu ?
Bo zobaczysz to:

Rozmiar nie będzie już miał znaczenia ani inne bajery, nie zam sie na TV, ale mam oczy i wiem że to boli.

Bullshit to tak nigdy nie wyglada. Będą inne odcienie i najwyżej prześwietlenia na niebie. Producenci potrafią manipulować takimi obrazkami. Nie zmienia to faktu, że brałbym tez coś z P3, ale nie wiem czy telewizory to mają

1 polubienie

Co mają ? Kolory ? :joy:
DCI P3 to gama kolorów, albo masz 50% tyle co w śmietnikach po lewej stronie albo sie pniesz do 100%. Są większe palety od DCI P3

Zajmuje się grafika zawodowo więc wiem czym jest DCIP3 i jak wyglada obraz o szerokim gamutcie na normalnym ekranie. 99% populacji nie ma nawet sRGB pełnego. Producenci mocno dramatyzują na tych porównaniach.

2 polubienia

Zajmuje się zawodowo strzyżeniem owiec :ram: :sheep: :ram: :sheep: :grin: i wiem, że “99% populacji nie ma nawet sRGB pełnego…”, dlatego napisałem “Jeżeli w jednym pomieszczeniu korzystasz/będziesz korzystać z macbook pro…” bo wiem, że Paweł ma taką możliwość.
:handshake:

Lol nie. To jest tak fatalnie spreparowana grafia, że szkoda klawiatury na to. Zieleń między sRGB, a DCI P3 nawet w 1/3 się tak nie różni, a jakby faktycznie tak miał wyglądać obraz, jak po prawej stronie, to wszyscy by się od tego trzymali z dala. I te budynki :rofl:. Zresztą na macu zawsze polecam porównywać sobie gamuty we wbudowanym ColorSyncu, gdzie są trójwymiarowe bryły a nie ich 2-wymiarowe wizualizacje i zarówno sRGB jak i P3 są w systemie. No i płynne kolorowe gradienty jak na grafice, to żadne wyzwanie na jakimkolwiek TV. Z czerni w bieli to już trochę inny temat, ale niezależny od gamutu. Fajnie mieć szerszy gamut, no ale bez przesady, są ważniejsze rzeczy. A że rozmiar nie ma znaczenia, jak jest średnio-jasne DCI-P3 - nie poznałem jeszcze ani jednej osoby, która po zobaczeniu wielkiego ekranu, stwierdziła by, że wielkość nie ma znaczenia. To jest kłamstwo, niezależnie od kontekstu ¯_(ツ)_/¯. Tutaj oba rozważane ekrany są małe, więc tym bardziej lepiej większy.

6 polubień

image

4 polubienia

To jest kłamstwo, niezależnie od kontekstu ¯_(ツ)_/¯.
Czyżby ? :smirk:
https://twitter.com/FunnymanPage/status/1234823848924569600?s=20
Zdjęcie znalezione na szybko, które najbardziej obrazowało co chcę przekazać. Resztę podtrzymuje :stuck_out_tongue: