📟 RaspberryPi

no, ale wycinasz sobie łącze, więc jaki to sens jest? Teraz mam symetryczne 500, ale 1000 czy 2000 to już nie jest fanaberia.

Przy takim łączu owszem. Ja mam jedynie asymetryka 500

Próbowałeś odtwarzać w Infuse?

Tak czytam dokładnie ten temat z pozycji totalnego laika, i mam pytanie. Na jednym RaspberryPi (planuje kupić 4 z 2gb) postawię homebridge i pihole bez problemu prawda?

prawda :slightly_smiling_face:

No i fajnie :wink: dzięki!

Raspi to komputer, wszystko postawisz co chcesz :slight_smile: Jedynie co, to zasoby czasem mogą nie pozwolić na wykonanie wszystkich zadań na raz w efekcie czego - tak jak w kompie - musisz poczekać chwilę dłużej. Problem wydajności jak występuje to na jakimś Raspi zero, które jest wielkości (prawie) pendrive’a.

W dodatku jak jesteś majsterkowiczem to możesz się pobawić w masę czujników dołączanych przez port GPIO.

Jak już drążę temat to podpytam jeszcze :wink: bo mam okazję kupić piB+ od dobrego kolegi za 100zł. Czy stawiając pihole na piB+ która ma port 300Mb/s a w domu mam internet 500Mb/s to czy mój internet zwolni do tych 300?

Absolutnie NIE!
PiHole zajmuje się jedynie zapytaniami DNS, a nie całym ruchem sieciowym. Prędkość przeglądania stron powinna być nawet lepsza ze względu na to ile danych i zapytań PiHole wycina z ruchu.

W sumie to zależy - jeśli ma być tylko do DNS to masz rację, wtedy nie spadnie. Jeśli ma przepuszczać cały ruch - to tak.
Tak się kończy pisanie zanim się dobrze pomyśli :stuck_out_tongue:

@Martin_Fox
W jakich sytuacjach można przepuścić cały ruch sieciowy przez PiHole? Masz na myśli PiVPN, kiedy jesteś poza siecią lokalną?

@Milan
Jak pisałem - tak się kończy pisanie zanim się pomyśli :smiley:

:upside_down_face:

Jedyne co mam na swoje usprawiedliwienie to fakt, że siedzę w pokoju sam od rana w pracy i jestem już tak odmóżdżony że ledwo wiem jak się nazywam :stuck_out_tongue:
Przydałoby się coś do roboty żeby mózg rozruszać, ale nie zapowiada się więc wracam do trybu oszczędzania energii :stuck_out_tongue:

I to jest fantastyczna informacja, dzięki! :slight_smile: No to teraz kolejny problem. Mam internet od UPC z ich conect boxem, który podobno nie ma opcji wyboru dns więc podejrzewam, że dochodzi mi jeszcze kupno routera. Czy ktoś posiadający pihole i internet Upc może to potwierdzić, bo może istnieje inne rozwiązanie o którym nie wiem a internet tak naprawdę milczy na ten temat :confused:

@Majkiszon
Możesz podać model routera (UPC) i specyfikacje? Masz dostęp do panelu admina?

Możesz na każdym urządzeniu ustawić ręcznie DNS na adres PiHole.

2 polubienia

@karol.morawski
Niestety niektóre firmy (na przykład BT w UK) zaczynają wprowadzać limity na tym polu. Słyszałem o podobnych sytuacjach w osiedlowych kablówkach w Polsce.

U mnie w UPC się to sprawdza i jak na razie działa.

Mam dostęp do admina, natomiast nie ma opcji DNS. To jest dokładnie ten model po lewej stronie: UPC - Pomoc i Obsługa Klienta - Connect Box

W sumie opcja zmiany DNS na urządzeniach jak wspomniał @karol.morawski też jest spoko rozwiązaniem.