📟 RaspberryPi

jak ktoś używa google wyszukiwarki to zwykle pierwsze 2-3 linki to adwords które się nie otworzą przez pi-hole :slightly_smiling_face:

Tak to prawda bo to linki AdSense :wink: a te są blokowane przez pi-hole

Witam ponownie, w końcu znalazłem zastosowanie dla mojej malinki. VOLUMIO, ściągasz system, wrzucasz na kartę, uruchamiasz malinke, później łączysz się z nią z dowolnego kompa z sieci lokalnej i grasz.
Strumieniuje bezprzewodowo muzykę w tym AirPlay. Wyjście podłączasz do dowolnego sprzętu audio. Możesz wzbogacić stary analogowy wzmacniacz i dać mu nowe życie. Fajny bajer, gorąco polecam.

2 polubienia

U mnie RaspberryPi służy do napędzania Pi2D2 sterowanego mocą Jedi z headsetem Emotiv który czyta myśli i steruje nimi robotem. Moze takie cuś.

8 polubień

O w mordę.

1 polubienie

To zrobię jeszcze shameless plug z wideo z testów klawiaturą przed hełmem jak chcecie :man_technologist:t2:

1 polubienie

Ciekawe. Może jakoś wykorzystam mój złomek.

1 polubienie

Ja w końcu postawiłem u siebie PiHole na Raspberry Pi Zero W. Dokupiłem mu zewnętrzną kartę ethernet i całkiem spoko działa mimo 100 Mbit.

Poniżej link do skrótu pozwalającego zarządzać i kontrolować stan PiHole z telefonu:
https://www.icloud.com/shortcuts/2f8c8e22eba2438a8a48358a0e9f68de

3 polubienia

Dzisiaj premiera nowego Raspberry 4! Nawet 4GB Ramu i obsługa dwóch monitorów.
https://www.raspberrypi.org/products/raspberry-pi-4-model-b/

2 polubienia

No i ceny też nie najgorsze

https://twitter.com/bfaliszek/status/1143055752980029441

2 polubienia

Dokładnie. Ceny są spoko. Czekam aż się pojawi PoE Hat I kupuję.

Pojawiło się nowe Rapsberry z gigabitowym ethernetem m.in. oraz do 4GB RAM… wreszcie ma to jakiś sens, aby zrobić z niego NASa. Co prawda nie demona szybkości, ale już coś w miarę… tym bardziej, że na pokładzie też jest USB 3, co prawda nie doczytałem jeszcze w jakim konfigu, ale nawet jak Gen 1 to 5Gbit transferu jest.

EDIT: Dupa… USB-C tylko do ładowania

1 polubienie

Ale jako urządzenie do backupu powinno wystarczyć :wink: Sprawdzi się taż pewnie jako serwer do streamowania domowego wideo (Plex, Emby Media, DLNA czy nawet zwykłe SMB)

do streamowania tak, ale nie do transcodingu. Ostatnio ściągnąłem serial, którego ATV4K nichuchu nie chciało łykać. Musiał być transcode.

Film 4K w HDR chyba z tego nie pójdzie. Ale gdyby dawał radę to nawet bym się nad kolejną malinką zastanowił.

To prawda. Do tego się nie nada zupełnie. Choć nic nie stoi na przeszkodzie przekonwertować sobie wideo do jakiegoś “znośniejszego” formatu na PC.
To też zależy od tego na czym odtwarzany nasze super-ultrahigh-4K-dolby-atmos-wideo. Jaki mamy TV, zestaw audio i rzeczony odtwarzacz.

Nie no jasne… to jest komputer za 200 PLN c’mon. Jak na tę cenę to jest mega wypasiony.

W sumie do pihole czy jak to tam się nazywa nadaje się idealnie.

Do tego nawet nada się Pi Zero z dodatkową kartą😀

Ale co to za karta będzie? Po co kombinować jak jest wszystko w jednym? Łącze 500-1000 mbit, a dodatkowa karta też gigabitowa?

Niestety nie. W zero jest USB 2.0 więc tylko 100Mbit uciaga. Ale do PiHole wystarczy. Ja na 4 bym postawił PiHole + PiVPN aby móc poza domem korzystać. Niech tylko przedstawią Poe Hat aby móc jednym kablem wszystko obsługiwać.