📝 Programy do notowania

yeswas.edu.pl zadziałało lol

BTW. Zanim ktoś mnie nakrzyczy: ja mam konto studenckie oficjalnie ze swojej starej uczelni, więc to tylko ZABAWA

9 polubień

O rzesz ku…
zadziałało :slight_smile:

to teraz kazdy patron powinien dostac maila z domena edu :smiley:
wtedy lepiej sie bedzie oplacac byc patronem niz placic za notion :smiley:

Polak cebulak :smiley:

5 polubień

Jak zobaczą w Notion nagły przypływ userow z uczelni YesWas, to ręcznie zablokują :wink:

3 polubienia

To będziemy się umawiać i raz na dwa tygodnie ktoś się będzie rejestrować :crazy_face:

Po prostu - nowy semestr się zaczął :smiley:

6 polubień

Mam prośbę o radę czy wg Was jakąś konkretnie aplikacja do notowania nada się do mojego zastosowania lepiej niż inne. Case jest taki, że chcę przygotować kampanię RPG. Robię to po raz pierwszy, więc prawdopodobnie przejmuję się tym bardziej niż powinienem, ale też potrzebuję więcej researchu bo się słabo na tym znam. Potrzebuję więc appkę gdzie będę mógł wrzucać tekst, zdjęcia, screenshoty, tabele, wykresy itp, robiąc pomiędzy nimi hiperłącza (np pisze jakiś fragment kampanii i od razu mam linki do innych notatek w których mam zdjęcia tych potworów, miejsc, przedmiotów, albo tabele ze statsami). Albo może jeszcze inaczej i w formie graficznej, ale to jest mniej przydatne może, bo jeden odnośnik może być mi potrzebny w różnych miejscach więc po co powielać.
Casus jest podobny chyba do prowadzenia researchu przy pisaniu książki. Chcę mieć wszystko w jednym miejscu w taki sposób żeby móc wszystko łatwo znaleźć.
Może być tylko iOS a raczej iPadOS bo będę to prawdopodobnie robił wszystko na iPadzie a nie na telefonie z androidem czy komputerze z Windowsem (crossplatformowosc to dodatek, musi być dobrze na iPadzie)

A może Scrivener?

Coś jak mindmap? MindNode?

Może trochę, chyba o coś takiego mi chodzi, ale nigdy nie tworzyłem nawet na papierze mapy myśli.
W głowie mam trochę obraz tablicy i kolorowych nitek jak z filmów kryminalnych, albo segregatora z kolorowymi zakładkami i kolorami w tekście kierującymi do tych zakładek albo wręcz odnośniki z nr konkretnych stron w segregatorze.

Jeszcze Notion może tak linkować.

Scrivener wygląda mega obiecująco. Patrząc na opis w appstore to to jest dokładnie to o co mi chodziło. W sensie narzędzie stworzone właśnie w tym celu, o którym pisałem.
Notion było moim pierwotnym pomysłem, ale chciałem zaciągnąć waszej opinii.
Cały pomysł przyszedł mi teraz do głowy, więc napisałem, a potem nie miałem czasu wygooglować innych gotowych rozwiązań (app ipad dla pisarzy, notatki) czy coś w tym stylu.
@avatar25
Mapa myśli to jednak nie (przejrzałem na szybko o co w tym chodzi, bo naprawdę nie korzystałem i nie miałem z tym do czynienia) , może do pojedynczych elementów, ale przy całym scenariuszu bym się chyba w tym zagubił. Ale mindmap może być jednym z elementów zawartych jako odnośnik.
EDIT znalazłem jeszcze taki program „Realm Works”, wygląda super, ale ma jeden olbrzymi minus (w życiu bym tak nie pomyślał zanim nie kupiłem iPada), działa tylko na Windows. :frowning:

1 polubienie

Notion jest super, ale appka na iOS jest fatalna… FATALNA. Sam szukam czegoś podobnego na iPada - póki co z mizernym efektem.

Scrivener jest spoko, choć na iOS ma mniejsze możliwości niż na komputerze. I mnie osobiście strasznie wkurza synchronizacja materiałów przez Dropboxa. Każde zamknięcie i otwarcie app’ki to pasek postępu, który trwa i trwa i trwa i trwa…

Może Evernote? Pomimo różnych opinii na jej temat w tym wątku i nie rewelacyjnej app’ce dla iOS (od roku szykują nową, oby szybko nadeszła!) u mnie się sprawdza. Można np. linkować notatki oraz przechowywać różne rodzaje treści.

1 polubienie

Ja już kupiłem Scrivener, chociaż wewnętrzny żyd płaczę na wydane 100zł. Czytam sobie tutorial i coraz bardziej przekonuję się, że jest to nawet trochę więcej niż potrzebuję, ale w moim przypadku nie wygląda żebym miał natrafić na jakiekolwiek ograniczenie. Na iPadzie działa to chyba bardzo podobnie jak na komputerze, bo ekran może byc horyzontalnie. Nawet jest kilka rzeczy, które są na iPadzie a nie ma ich na komputerze.
Wygląda na to, że znalazłem appkę idealną dla moich potrzeb, która jeszcze zostawią trochę miejsca, gdybym potrzebował czegoś mocniejszego.

3 polubienia

Myślę że trzeba było poczekać trochę na 13.4 jak wprowadza zmianę z kupowaniem na wszystkie platformy

Może, ale jest mi to potrzebne od teraz. Kupiłbym ewentualnie tylko na Windows. A prawda jest taka, że przy stacjonarnym komputerze od kiedy mam dzieci i pracuję ile pracuję mogę i spędzam może 5 godzin miesięcznie. Od jakiegoś czasu jestem w zasadzie iPad only. Przy komputerze czaaaaasami sobie gram albo raz w miesiącu drukuję faktury bo nie mam drukarki wifi.

4 polubienia

Notion ogólnie ma fatalne aplikacje. Możemy długo poczekać, bo poprawę wyszukiwania dali do zrobienia jednej osobie, przez co dość długo to trwało. No i przez to, że aplikacje mobilne są w Reactcie, to nie liczyłbym na znaczą poprawę (nawet nie szukali kogokolwiek do pracy jako native dev). Może sytuacja się poprawi w momencie wystawienia przez nich API, bo wysypią się wtedy aplikacje jak grzyby po deszczu (całe community jest sfrustrowane).

A tymczasem sam sobie uciekłem na google keep z okazjonalnym wpisywaniem bardziej skomplikowanych rzeczy do Notion, bo tak jest łatwiej, szybciej i mniej nerwów na to marnuję (ile bym dał za takie Draftsy, ale na androida i linuxa/web)

2 polubienia

Trzymam kciuki bo teraz nawet nie można Notion brać pod uwagę przez to jak aplikacje są do kitu. Ale odpowiadając jeszcze na drugą część Twojej wiadomości - może Evernote?

Próbowałem go, ale jakoś niespecjalnie do mnie przemawia. Spróbuję jeszcze raz może

Polecam jeszcze założenie konta w Evernote, stworzenie tam dwóch notatek i zrobienie importu tych notatek do Notion. Za import z Evernote do Notion dają chyba 6$ :slight_smile:

1 polubienie