Portfel

jej gdzie ty to nosisz i po co Ci to wszystko :smiley:
Ja za cały majątek zakupiłem
https://pl.aliexpress.com/item/33032159826.html?spm=a2g0o.productlist.0.0.1c5a17bdPM3PSV&algo_pvid=1be5e8d9-5107-440c-af3e-fa1f4ac8a218&algo_expid=1be5e8d9-5107-440c-af3e-fa1f4ac8a218-2&btsid=0061650c-426e-4f70-9a9e-9c6d7b841d00&ws_ab_test=searchweb0_0,searchweb201602_10,searchweb201603_55
I polecam serdecznie. Mam już z 2 lata trochę się porysowało więc można by wymienić. Ale za taką cenę to można i wymieniać co pół roku.

Nie no… Połowy się już pozbyłem!
Właściwie to zamiast portfela mogę mieć plecak no ale to już temat na inny wątek.

A jak to wygląda z np. wejściówką do metra/innej komunkacji miejskiej? Masz ją w IPhone?

Nie ma czegoś takiego. W sensie - nie trzeba. Oyster daje takie same ceny jak karta płatnicza, więc… Używam Apple Pay :slight_smile:

1 polubienie

Oto pomysł na wakacyjny portfel - gumka do włosów mojej żony, która mieści dwie karty, dowód i bilet.

7 polubień

tez uzywam TUMI z waszego promo i jest mega wygodny i w koncu nie zajmuje mi calej kieszeni. Nawet pare osob mnie juz pytalo gdzie taki dostac :wink:

1 polubienie

a poleci ktoś coś damskiego spoko jakości? Wiadomo typowy kobiecy portfel. Miliard przegródek na nikomu niepotrzebne duperele noszony w torebce.

taki protip dla autora wątku - dowód rejestracyjny możesz mieć w komórce (mObywatel) - i nie trzeba nosić (w Polsce)

Tylko AFAIR trzeba być właścicielem, więc leasingi, samochody służbowe itp. odpadają.

O ile do swojego samochodu dowodu rejestracyjnego nie wożę, o tyle zdarza się że jeżdżę samochodami pożyczonymi. Wtedy mimo wszystko wolę mieć dowód ze sobą.

Powiedz to autorom aplikacji na iOS :slight_smile:

W ogóle dowodu nie musisz mieć. Dla świętego spokoju (jeśli w razie czego nie chcę wzywać policji do jakiejś ryski na zderzaku) mam zdjęcie w telefonie. To wszystko.
Ostatnio brałem udział w karambolu i brak dowodu czy potwierdzenia ubezpieczenia nie był problemem. Policja ma wszystko w systemie.
Auta wypożyczam regularnie i również nie mam DR. Jeżdżę wtedy za to z umową z wypożyczalnią lub FV za wynajem.

Witam serdecznie,
czy ktoś tu mógłby polecić fajny portfel tylko na karty?

A coś nie skórzanego? Widziałem kiedyś portfel na same karty z dwóch płytek aluminiowych i coś takiego chciałbym właśnie kupić.

Jeśli chodzi o metalowe to ktoś wyżej polecał coś takiego:
https://pl.aliexpress.com/item/33032159826.html?spm=a2g0o.productlist.0.0.1c5a17bdPM3PSV&algo_pvid=1be5e8d9-5107-440c-af3e-fa1f4ac8a218&algo_expid=1be5e8d9-5107-440c-af3e-fa1f4ac8a218-2&btsid=0061650c-426e-4f70-9a9e-9c6d7b841d00&ws_ab_test=searchweb0_0%2Csearchweb201602_10%2Csearchweb201603_55
ja na szybko znalazłem to i wydaje się być całkiem fajne
https://www.amazon.co.uk/Radix-One-Slim-Wallet-Polycarbonate/dp/B00WXPCWY2/ref=sr_1_fkmr0_1?keywords=roco+minimalist+aluminum+slim+wallet+rfid+blocking+money+clip+no+2&qid=1573750837&sr=8-1-fkmr0

1 polubienie

A do mnie wczoraj przyszło takie tycie cudeńko.
Mieści 6 kart i ma kieszeń na banknoty. Materiał jest trochę dziwny, nie sprawia wrażenia ekskluzywnego, ale wydaje się dość wytrzymały. Ale ten rozmiar mnie powala. Poza tym polska firma więc propsy.


3 polubienia

Bardzo podziwiam taki minimalizm. Podoba mi się, że można się ograniczyć do takich rozmiarów. Chciałbym tak umieć ale bałbym się, że będę musiał ograniczyć ilość noszonych kart do minimum przez co nagle, zupełnie niespodziewanie, zabrakłoby mi karty, której nie użyłem od 15 lat ani razu. I co ja wtedy miałbym zrobić?

Gpay/Apple pay. Te karty w portfelu to i tak są na pokaz. Chciałem je mieć w jednym miejscu żeby w telefonie nie szukać numerów itp przy płatnościach w internecie. Wystarczyłby mi dowód i prawko i jedna karta awaryjnie. I tak chodziłem do tej pory. Ten portfel i tak ma za dużo kieszonek jak dla mnie. Głupio mi było jakoś zostawiać je puste, dlatego włożyłem w nie karty.

zdaza mi sie dosc czesto wyjsc z domu bez portfela. Nawet jezdzic autem. Praktycznie wszedzie (poza ryneczkiem) zaplacisz karta, prawko/dowod w komorce. Ale bez komorki nie wychdoze nawet do piwnicy :wink: