Portfel

dobrze znan marka
https://www.samsonite.ie/outline-2-slg-021---b-s-4cc-vfl-c-2c--black-lime-green/108666-2606.html

Secrid, taki najprostszy. Mieści z 5-6 kart. Banknoty trzymam owijając je na zewnątrz i przytrzymuję gumką (i tak noszę ich z 2-3 max). Bilon wrzucam do skarbonki.

3 polubienia

Cześć wszystkim! Witam się tutaj, żeby zainaugurować swój pierwszy post. Do rzeczy.

Sam stałem przed podobnym problemem, dlatego teraz mam parę portfeli i mogę coś o tym powiedzieć.

  1. Manumi - drogie to i ekskluzywne, ale hajs z urodzin posypany, to trzeba było jakoś dobrze go spożytkować. Mam wersję Daily + portmonetka, jasny brąz (bo był najtańszy). Plusy: mieści się dowód rejestracyjny (tylko, że teraz nie trzeba go nosić), dużo kart, jest płaski, świetnie wykonany i ta materiałowa wszywka w środku jest super. Minus: drogi jest. IMO jeśli ktoś chce coś eleganckiego to warto
  2. Portfel na karty Prazzio z RFID z allegro, za całe 40 zł. Całkiem fajna sprawa, jeśli chcemy czegoś małego, na miasto, do biura itp. Problem jest taki, że jak wsadzi się do niego nie-kartę (np 1-3 wizytówki), to już się tak ładnie nie rozkłada, tzn mechanizm do wysuwania trochę “haczy”
  3. Porfel wakacyjny za całe 15 zł: AQUAWAVE Portfel EWARD BLUE/NAVY - Ceny i opinie - Ceneo.pl Aquawave Wallet, wyhaczyłem z kosza na promce w Martesie. Tani, dobry, mieści wszystko. Na wakacje jak znalazł

Chciałem sobie tak naprawdę kupić Fantom Wallet https://fantomwallet.com , wersje z opcją na monety, ale pożydziłem :frowning: A potem już wjechał Manumi i tak jakoś nigdy go nie kupiłem, chociaż dalej uważam, że jest super. Hint: za zapisanie do newslettera dają 10 czy 15 % albo euro zniżki.

2 polubienia

Gdyby ktoś chciał portfel w stylu Millera - bez podszewki, to mogę mu uszyć :slight_smile: oczywiście w 100% ręcznie :slight_smile:
W wolnych chwilach bawię się trochę skórą. Prosty portfel, pokrowiec na komputer czy pasek do zegarka… da się zrobić :smiley:

7 polubień

Już 6 albo 7 rok mi podstawowy Secrid służy. Dokupilem jedynie tę ich gumkę do trzymania kilku banknotów. Ideał.

Ja od 2015 używam Bellroy Card Pocket: Card Pocket: Slim Leather Card Holder Wallet & Case | Bellroy
To jest jedna z najlepszych rzeczy jakic kiedykolwiek używałem. Mieści absolutnie wszystko, czego mi potrzeba.

4 polubienia

Interesujące!
Muszę to sobie na żywo gdzieś obejrzeć.

Pół roku temu byłem w TK MAXX i urzekł mnie ten minimalistyczny portfel za ~60zl

A tu na drobne XD

2 polubienia

O, nie wiedziałem, że Miller zrobił rebranding… :smiley: Natomiast dorzucę się do głosów, że ja też korzystam z Millera od lat wielu (aż sprawdziłem specjalnie w mailu i zamówienie zrobiłem dokładnie 25.12.2014, więc w styczniu stuknie mi jakieś 5 lat korzystania!) i po pierwsze - świetnie się trzyma, a po drugie - przez te lata mogłem na płasko nosić dowód rejestracyjny i chociaż dzisiaj nie trzeba wozić ze sobą - nadal go tam trzymam. :slight_smile: Wtedy zapłaciłem 179 zeta i Po 5 latach pewnie kupiłbym taki sam (albo mniejszy na same karty). Dobra skóra to jednak dobra skóra. :slight_smile:

Ja kupiłem sobie niedawno taki. Dla mnie super. Mieszczą się wszystkie karty, banknoty i jeszcze troche drobiazgów, a mieści mi się w przedniej kieszeni. Mam nadzieję, że będzie w miarę solidny.

Dużo osób polecam portfele firmy Bellroy. Są podobno bardzo wytrzymałe i dobrze wykonane. Przy okazji dobrze wyglądają i dostępna jest cała gama rozmiarów.

1 polubienie

Ewidentnie inspirowali się marką Secrid :wink: no chyba że było odwrotnie :man_shrugging:

Miałem to samo skojarzenie, ale naprawdę nie wiem co było pierwsze. Na aliexpress też jest mnóstwo portfeli tego typu tylko noname.

Ważne że wszyscy zadowoleni… :wink: ja nie wrócę do normalnego rozmiaru.

1 polubienie

Ja od siebie mogę polecić portfele i nie tylko firmy Hugbag. Też polska produkcja ale trochę inne podejście. Są znacznie mniejsze od Millera i skóra jest znacznie przyjemniejsza. Millerowa jest błyszcząca i twarda, tutaj mamy matową i miękką. Bardzo ładnie się układa w spodniach. I dobrze się starzeje. Wszystkie rysy itd tylko dodają jej charakteru a nie szpecą (serio jest taki efekt).
Mi wchodzi w niego: PJ i DO, wizytówki oraz 3 karty płatnicze. Ponadto “na płasko” wchodzą wszystkie banknoty do 50 zł a powyżej tej wartości złożone na pół.
Bilon też można nosić ale ja tego nie robię. Nie cierpię mieć przy sobie monet. Trzymam je albo w aucie albo od razu lądują w domu w skarbonce.

Zdjęcie portfela z 5 letnim przebiegiem. Skóra jasny brąz moim zdaniem jest jeszcze ładniejsza.

Czy mieści się DR? Nie. Ale nie musisz go wozić - wystarczy zdjęcie w komórce w razie czego :slight_smile:

2 polubienia

Od dwóch miesięcy jestem posiadaczem Trove Swift. Jak zobaczyłem ten portfel i MKBHD zakup był tylko kwestią czasu.


Co prawda nie ma w nim miejsca na monety, ale wydaje mi się, że dzisiaj posiadanie monet cały czas przy sobie nie jest niezbędne, w ekstremalnych przypadkach noszę ze sobą w plecaku małą portmonetkę.

1 polubienie

To ten TUMI od Curve. Jest spoko. Ale nie używam praktycznie portfela. Noszę go ze sobą głęboko schowanego, ale nie korzystam z niego praktycznie wcale.

3 polubienia

Ja używałem go jakiś czas, ale w końcu zamieniłem na coś wi.ększego. Czasem go biorę jak gdzieś idę/jadę i nie chce wypychać kieszeni. Wkładam prawko, dowód, kartę i voila !

Mam w nim sporo kart, mam w nim trochę pierdół, ale generalnie wszystko się mieści. Chociaż leży w plecaku i czasami przez parę dni go zupełnie nie wyciągam i nie zabieram na miasto. Nigdzie nie potrzebuję plastiku prawie :slight_smile:

Nie wiem jaki mam portfel bo się napis zmazał ze starości. Niedługo cały się pewnie rozleci. Plus jest taki, że nie ma miejsca na monety więc wszystko wkładam do skarbonki i wyciągam 2x do roku od 800 do 1000zł przed wakacjami i feriami.
Mieści koło 30 kart i 40 paragonów. Czasem wkładam też do niego gotówkę ale zazwyczaj nie ma na nią miejsca.