🗳️ Polityka

To tym bardziej jesteś tego wynikiem. Tyle, że z wychowania :smiling_face_with_tear:

Jedyny plus jest taki, że wygląda na to że wraz z częściowym lewaczeniem społeczeństwa wraca na nowo koncept społeczności lokalnych.

2 polubienia

chyba żyjemy w innych światach…

1 polubienie

@Bartosz Poproś kogoś z kolegów i koleżanek, żeby opowiedział Sivemu, jak wygląda praca szeregowego posła. :grin:

4 polubienia

Silniczkom wywaliło bezpieczniki:
https://x.com/skrupulatny/status/1762839100334219488?s=61

2 polubienia

1 polubienie

Dobra. Nieważne. Szkoda ryja strzępić.

Zawsze można kupić swoją nieruchomość gruntową i wybudować na jej domek, całując deweloperów w… ;p

Widziałem twoje pytaniu w mailu, który do mnie przyszedł.

W sumie też nie mam ochoty się odpalać, wywiadu nie widziałem, ale myślę, że stanę w obronie tłumacza. Oczekiwałbym czasownika “apologise” - jest formalniejszy, wyraża bardziej chęć wzięcia na siebie odpowiedzialności za wydarzenia, które miały miejsce. Może gdybym nie widział wypowiedzi hatfu ambasadora na Twitterze, to oceniałbym to inaczej i stwierdził, że w emocjach wybrał opcję nieformalną. Natomiast biorąc pod uwagę kontekst, nie daję mu tej przepustki.

Nie wiem, czy to ma sens?

EDIT: W ogóle, chciałem jeszcze dodać, bo przeklikałem wywiad (rownież nie obejrzałem, bo bym nie wytrzymał), ale moment, w którym Mazurek mówi, że facet traktuje nas jak kraj skolonizowany, to moment, w którym serduszko mnie ukuło. Dużym symbolem takiego traktowania dla mnie jest fakt, że facet jest ambasadorem izraelskim w Polsce, a nie powiedział ani słowa po polsku podczas tego wywiadu - moim zdaniem hańba i pokazanie stosunku do kraju i jego języka.

2 polubienia

Dodałbym jeszcze tylko to, że samo “we are sorry” zestawione z tamtym tweetem i całym wywiadem (którego nie oglądałem, hehe), w którym odcinał się od faktów i zbywał temat potrzeby jakiegokolwiek zadośćuczynienia sprawia, że jest to de facto non-apology.
Równie dobrze mógłby powiedzieć “jeśli ktoś poczuł się urażony, to przepraszamy”.
Tak więc samo przetłumaczenie na “przepraszamy” czy “ubolewamy” nie ma specjalnego znaczenia, skoro ta wypowiedź nie niesie za sobą znaczenia.

4 polubienia

Dziękuję. Ja właśnie wysiadłem po kilkudziesięciu minutach, bo było coraz gorzej.

A proposal rozmawiania po polsku, to ja nie śledzę tego jakoś bardzo, ale pamiętam, że był w Izraelu ten ambasador za czasów pisu, który chodził po telewizjach i udzielał wywiadów po hebrajsku. Chyba ten Magierowski właśnie, którego podobno Izrael wyrzucił, ale nie znam szczegółów, bo dowiedziałem się o tym wczoraj.

Tak czy siak faktycznie szkoda nerwów, ja się nie będę odpalał. I dziękuję za fachową odpowiedź :slight_smile:

a co sie wydarzylo bo chyba nie w temacie jestem?

Izraelskie wojsko zbombardowało konwój humanitarny, zginęło kilka osób (wolontariusze) między innymi z Polski.

Wczoraj ambasador gnębionego przez nazistów kraju był w kanale zera i wyszło na to, że to wina Polaków, a wrogów Polacy to naziści i antysemici.

Ja powiem szczerze, że nie miałbym wielkiego problemu z wybaczeniem tego, co się stało (w przeciwieństwie do tego co robią Palestyńczykom - tego wybaczyć nie można), gdyby to faktycznie był wypadek.

Ale wszystko wskazuje na to, że to było celowe “poświęcenie” wolontariuszy, żeby zabić jednego typa, którego tam nawet nie było.

A w takim wypadku, to już naprawdę trzeba być Tomaszem Lisem, żeby widzieć to w jakikolwiek inny sposób, niż morderstwo pierwszego stopnia.

3 polubienia

Ale dzieki temu organizacje pomocowe sie wycofaly, wiec teraz palestynczycy beda szybciej umierac z glodu.

ironia, jakby ktos nie zauwazyl

2 polubienia

@Tadek chyba jestem komunista jak ty, towarzyszu :stuck_out_tongue:

1 polubienie

Chyba Ty! Ja jestem feudałem jak Memcen

Za antysemickie zostało uznane stwierdzenie, że Polak zginął „w żydowskim ataku na konwój humanitarny w Gazie”.

Czy to trzeba jakoś komentować?

Grubiutko

https://x.com/davidrkadler/status/1776455911328153756

https://us.cnn.com/2024/04/06/americas/ecuador-vice-president-arrest-mexico-embassy-diplomatic-tensions-intl-hnk/index.html

1 polubienie

Lewica gorzej niż Konfederacja według wstępnych sondaży xD. Więcej zandberga!

Słabo ale i tak lepiej niż w poprzednich gdzie ich prawie w ogóle nie było :smiley:

BTW, z tego co widzę, to w Krakowie wybór nowego prezydenta to wybór między zapaleniem płuc a kokluszem. Dobrze, że w tych akurat wyborach nie głosuję bo miałbym zgryz.

1 polubienie