Napisałbym sobie jakąś aplikację

Mam ale z jego poziomu nie mogę ich edytować czy dodać nowych

To jest trudna aplikacja. Wiesz jak się pisze customowe kalendarze? Nie bez przyczyny coś takiego komercyjnego kosztuje tyle co Fantastical.

Jeszcze weź to animuj. Każdy kwadracik to samodzielny UI VIEW w zależności od widoku, animowany jeszcze. Za dużo dłubania :smiley:

Ja nie chce osobnego. Chcę nakładkę na systemowy :joy: która by brała dane z kalendarza systemowego i z przypomnień.
I nie, nie wiem :joy: ja od programowania trzymam się tak daleko jak mogę :hugs:

Znalazłem!
Więc już nie potrzebuje więcej :heart_eyes:

Działa dokładnie tak jak chciałem - nie ma własnych danych, trzyma wszystko w systemowym kalendarzu i systemowych przypomnieniach, wyświetla wszystko na jednym ekranie i ma możliwość tworzenia nowych wpisów w kalendarzu i w przypomnieniach :heart_eyes:

No i jest wersja le która jest za darmo i ma prawie wszystkie funkcje. Zainstalowałem, sprawdziłem, po pół godziny testów kupiłem pełną za całe 33 złote :sunglasses:

3 polubienia

Zastanawiam się nad nim jako alternatywą da Fantasticala

Nie mam porównania bo fantastical nie używałem ale mi pasuje to, że działa jako nakładka do natywnych aplikacji a nie że wymaga założenia konta w jakimś serwisie i że wszystkie dane ci zaciąga z telefonu do tego serwisu.

Wieczorem odpalę :grin:
Niestety kalendarzy używam w zboczony sposób. Z żoną udostępniamy sobie 6 różnych, w zależności od tematyki. Sam swój dzień mam podzielony na 4 bloki tak aby, np. Spotkania nie wpadały mi w czasie kiedy mam okres “zamknięcia” dnia przed skończeniem pracy lub obiadu (nauka jedzenia o regularnych porach). Plus kalendarze treningowe, eventowe. W sumie mam ich chyba 21 :man_facepalming:

1 polubienie

O, czyli nie tylko ja mam milion kalendarzy xD

w sumie nie próbowałem robić więcej niż 1 kalendarza. Ja też wbijam sobie różne ewenty, aby dzielić dzień, ale żeby robić pod to inny kalendarz to nie wiem czy jest sens. Rozumiem, że chodzi głównie o kolory? :slight_smile:

Ja mam swój prywatny kalendarz, swój pod działalność, kolejny który współdzielę z żoną, osobny na urodziny itp, kolejny święta państwowe, kilka osobnych które współdzielę z różnymi osobami i tak się zbiera :joy:

w sumie też tak mam - nie liczę tego urodzinowego i na jakieś tam święta czy wspólny z żoną, natomiast posiadanie oddzielnego kalendarza na wrzucenie info o jedzeniu - to mnie np zastanawia.

Ja jak mam white lunch czy np odprowadzenie dziecka do żłobka to wbijam do tego kalendarza, gdzie współpracownicy mają wgląd, aby wiedzieli, że mnie po prostu nie ma. Sam dla siebie raczej nie potrzebuję wbijać takich rzeczy bo wiem, kiedy muszę zjeść albo iść z synem do żłobka :smiley: Natomiast może ja czegoś nie wiem i może tworzy się swoje pod kalendarze, a one i tak synchronizują się z master kalendarzem, ktory np zaznacza, że jesteś w tym czasie busy. To by miało sens w przeciwnym razie to nie wiem.

Wait WHAT?

10 polubień

buahaha… klawiatura wariuje jak się pisze w pl i w eng :smiley: ahahahaha white lunch wskoczył no pięknie :smiley:

Edit.

Nie no dokumentnie mnie rozjebałeś. Płaczę ze śmiechu :smiley:

9 polubień

Na ywp człowiek zawsze nauczy się czegoś nowego. Nawet jeśli nie chce :wink:

3 polubienia

Knowledge is power :muscle:

Przypomniało mi się, że kiedyś widziałem taką apkę z pomysłami: Problem of the day.
Może nie ma tam wyłącznie pomysłów na aplikacje ale można się zainspirować :wink:

Niestety, ja jak usiądę do pracy to potrafię się odciąć i zapomnieć o jedzeniu :frowning:
Co do automatyzacji to staram się taki workflow stworzyć, niestety bez skutku. Chciałem aby wydarzenia z prywatnych kalendarzy wpadały do kalendarza pracowego pod nazwą placeholder w konkretnych godzinach w dni robocze, niestety mam z tym problem. Aktualnie robię takie przeniesienia ręcznie jak zwierzę. Na szczęście w czasie pandemi nie mam takich niespodziewanych wyjść za dużo.
I tak, kolory kalendarzy są dla mnie mega ważne, pozwalają mi zapanować nad wszystkim.
Mój workflow nie jest intuicyjny dla innych, ważne że dla mnie działa całkiem sprawnie.

1 polubienie

Jeśli mógłbyś zaprojektować kilka ekranów na iOS, to bardzo chętnie bym się przyłączył :slightly_smiling_face:

Postaram się to zrobić!

1 polubienie

W wersji MVP zrobiłbym nawet tak:

Po kliknięciu w foto → native picker. Nawet bez opcji wylogowywania (usuń appkę żeby się wylogować, elo). W kolejnych wersjach dodałbym kolejno:

  • mentiony i możliwość odpisania na nie
  • wylogowanie
  • zobaczenie swojego proflu
  • możliwość edycji profilu

Tak mi się wydaje przynajmniej

1 polubienie