Napisałbym sobie jakąś aplikację

szukam inspiracji :slight_smile: Z czego chcielibyście korzystać? Na pewno aplikacja nie może być mega, super hiper wymagająca bo będę to pewnie pisał sam, a później może by się znaleźli jacyś entuzjaści, ale noce mam wolne, a coś bym porobił produktywnego…
any good ideas?

3 polubienia

Polski Bon Turystyczny w przystępnej formie :slight_smile:
Oficjalna strona jest do niczego

Trza by to jakoś parsować, umieścić na mapie? robić wyszukiwarkę w promieniu x km, linki do miejsc, opinie etc… Choć nie wiem czy to projekt dla jednego

2 polubienia

Ło panie, chcesz dwadzieścia? :wink:

Jeden taki przychodzi do głowy, za który być może trzeba byłoby się brać od razu globalnie, bo inaczej ukradną, a to już nie moje progi.

Połączenie Ubera z BlaBlaCar-em minus płatności plus własny samochód.

Przewiezienie kogoś w tygodniu 1km w mieście = 10 pkt.
Poza miastem: 2 pkt.
Daleka trasa: 1 pkt.
Ścisłe centrum: +50%.
Weekend: +100%

Liczby strzelam, można je na początek jeszcze bardziej uprościć.

Przykładowo kierowca zarabia sobie 200 pkt. w tygodniu podwożąc codziennie kogoś do pracy, za to w weekend ma jedną odwózkę z imprezy w centrum.

Omija się chyba wszystkie regulacje podatkowe, z którymi mierzą się różne Ubery, bo nie dochodzi do wymiany pieniędzy.

Monetyzacja? Na przykład poprzez podbicie swojej oferty, aby pojawiła się kierowcom wyżej na liście w szczycie. I oczywiście reklamy oraz wersja premium bez reklam. Czyli de facto wciąż nie płaci się za przejazd, nie dochodzi do wymiany pieniędzy kierowca-pasażer.

Na wejście trzeba byłoby się zweryfikować np. zdobywając ileś tam punktów na początek i mieć dobre oceny, połączenie konta z Facebookiem, weryfikacja KK czy przelewem.

Trzeba byłoby przysiąść z prawnikami jak się zabezpieczyć przed przestępcami, ale ten sam problem miał BlaBlaCar i jakoś działa. Należałoby także opracować systemy anty-fraudowe, żeby ktoś nie woził komórki z innym kontem i nabijał sobie punkty. Ale to później, myślę, że testy można zacząć od grupy znajomych/grupy na fejsie w danym mieście.

Docelowo nie jest to projekt mały, ale myślę, że absolutnie podstawową wersję, czyli mapa plus liczenie punktów dałoby się zrobić w rozsądnym czasie w pojedynkę.

Nie jest to projekt, który mam dogłębnie przemyślany ani przedyskutowany, więc może mieć problematyczne luki. Ale skoro BlaBlaCar działa to w praktyce on także powinien działać.

Edit: Żeby była jasność, punktów nie da się kupić, da się je tylko zarobić wożąc kogoś i wydać zamawiając przejazd i będąc pasażerem.

6 polubień

chyba warto byloby napisac czy to apka standalone, do przegladarki, czy na komorki, i na ktory system.

na iOS zacznijmy :smiley:

Jak ktoś ma pomysł na aplikacje webową to też chętnie przyjmę :smirk:

1 polubienie

A kto nie przyjmie… :slight_smile: takich tematów mnóstwo w internecie

Ja chciałbym mieć appke do Tweetowania na iOS. Ale taką, gdzie mogę tylko tweetować. Bo czasami jak widzę feed to mam depresję. A chciałbym móc wejść, wrzucić tweeta/focię i tyle. Może mi pokazywać mój feed max, bez odpowiedzi.

3 polubienia

Tweety prosto z iOS, to były czasy…

Za antycznych czasów iOS i OSX było coś takiego, pamiętam że w moim iP 4 się dało :open_mouth: Wycofali to?

Właśnie tak, wycofali. A mi tego tak brakuje… Była też appka Engage od twittera dla zweryfikowanych kont, tylko do tweetowania, ale też discontinued.

A nie da się przytrzymując ikonkę Twittera? Na Androidzie jest taka opcja:

Da się, ale ja nie chcę widzieć potem feedu. Chcę ograniczyć czytanie xD

A to nie wiedziałem. Kompletnie nie Twittuję :stuck_out_tongue:

a shortcuts?

O, w sumie to jest rozwiązanie mojego problemu. Znaczy appka byłaby mile widziana w dalszym ciągu :smiley:

Jeśli nie chcesz mieć aplikacji na telefonie to stawiasz sobie na serwerze aplikację do tweetowania (nodejs pewnie wystarczy). Przez shortcuts wysyłasz request do odpowiedniego endpointa (jakoś to zabezpieczyć tokenem) i jesteś wolny od aplikacji.

Zrobiłem tak. Działa do tweetowania. Szkoda, że nie ma fajnego interfejsu do dodawania mediów itd. ale jest ok.

Apka do tworzenia jadłospisu na kolejny tydzień. Te które są to po prostu żart. A wystarczyło by zrobić apkę która pozwala wprowadzić potrawy do list: obiad, lunch, śniadanie etc. I potem moc stworzyć jadłospis na kolejny tydzień wybierając po prostu pozycje z listy. Wiem, ze można to pisać w notatkach ale nigdy nie pamięta się wszystkich przepisów które się zna. I trzeba je wpisywać ręcznie a kliknięcie w pozycje było by prostsze.

3 polubienia

Próbowałem zrobić to w skrótach ale mega dużo klikania palcem. Pisząc apkę będzie ładniej i szybciej

1 polubienie