Napisałbym sobie jakąś aplikację

Tak sobie rzucę, bo mi to chodzi po głowie od pewnego czasu. Ostatnio sobie pomyślałem, że takie Goodreads dla podcastów mogłoby być spoczko. Przy okazji z czasem mogłaby się wytworzyć niezależna baza podcastów.

3 polubienia
1 polubienie

O nie znałem ! dzięki :smiley:

1 polubienie

BTW. Mój pomysł - ja dalej bym chciał taką appkę. Ten shortcut jest spoko i się nadaje, ale wolałbym coś mimo wszystko bardziej user friendly.

Chociaż tutaj ktoś zrobił shortcut, którego nei testowałem, a który może się nadać: https://routinehub.co/shortcut/5483

Ale już widzę największy ból - brak integracji z aplikacjami do słuchania.
To jest największy plus scroblera od last.fm - słucham sobie Apple Music a on mi to scrobluje.
W goodreads jeszcze jestem w stanie znieść brak integracji, bo czasami czytam książki papierowe, czasami słucham audiobooków, ale lubię jak z kindla idzie automatyczna aktualizacja statusu. No ale nie czytam pięciu książek dziennie, a odcinki podcastu się zdarza ;D

1 polubienie

Napisz co konkretnie chcesz tweetować (skąd pobierać zdjęcie, czy dodajesz jeszcze inne multimedia i jaką akcją ma się kończyć tweet to napiszę taki skrót

No właśnie chcę żeby mnie zapytało

  • sam tweet czy z foto?
  • jak z foto → zaznacz fotoski → dopisz tekst → wyślij
  • jak bez foto → wpisz tekst → wyślij

That’s it

1 polubienie

Napisz apliację, która bedzie robiła tylko jedno - wskazywała aktualny, procentowy stan baterii na ikonce (tak jak np. jest wyświetlana data na ikonce)

To byłoby mega ułatwienie przy meal prep!

https://www.icloud.com/shortcuts/857aefd5073747a9a34149fcee7fca7b

Ale to da się ogarnąć shortcuts nie?

A ja chciałbym mieć aplikację do agregowania treści (coś jak Squid) ale z jedną dodatkową funcją. Poza tym, że wybierałbym sobie tematykę, która mnie interesuje i wyświetli mi się na feedzie, chciałbym pomijać artykuły zawierające określone słowa kluczowe.

Na przykład:

  1. Chcę obserwować polską scenę polityczną ale nie interesuje mnie #Morawiecki, #Bosak, #Ziobro, #TVP (a nie… przepraszam… to przecież byłoby w kategorii Media) albo chociażby #Tusk czy tam #Sikorski (cokolwiek… żeby nie upolityczniać tego wpisu),
  2. Chcę czytać newsy technologiczne ale nie chcę widzieć na swoim feedzie artykułów #Pająk, #Grabiec oraz niczego na temat #Facebook, #TikTok albo #Apple.

Być może takie coś już istnieje a ja po prostu tego nie znalazłem (bo słabo szukałem).

3 polubienia

https://www.icloud.com/shortcuts/c27a2aa45a42434eb5041ee4bf36ee24

I jak? Brakuje tylko dopisywania tekstu do obrazka ale można go dopisać do tweeta.

Tak w ogóle to wiecie jak połączyć. Tekst i obrazek i dodać je gdzieś np. Do notatki ? Zawsze w tej sytuacji pobiera mi nazwę obrazka zamiast wrzucić obrazek

1 polubienie

bardzo fajny pomysł, używałabym! :smiley: do tego jeszcze można dorzucić automatyczne tworzenie się listy zakupów, która zawiera w sobie produkty potrzebne do wykonania tych potraw i odznaczenie tych, które już się ma

1 polubienie

Można by potem dodać automatyczne losowanie posiłków z list w taki sposób żeby wybierało w szczególności warzywa sezonowe i dawno nie gotowane potrawy. I obowiązkowo żeby ogarniało ze niektóre potrawy gotuje się na kilka dni. Opcji dodatkowych jest dużo ale nawet podstawowa apka będzie mi mega potrzebna bo układam jadłospis co tydzień i jest to super powtarzalna czynność którą można by uprościć😁

1 polubienie

Fajne pomysły. Jeszcze damy chwile innym osobom i coś wybiorę :slight_smile: bardzo podoba mi się pomysł orzecha oraz z filtracją newsow. Dodałbym do tego textToSpeach do zamieniania newsow na podcasty, ale to w drugiej fazie

2 polubienia

Ja tak skromnie ale chciałbym taką prostą aplikację która by wyświetlała zadania z reminders i wpisy z kalendarza na jednym widoku kalendarza oraz obsługiwała tagi #coś.
No i oczywiście żeby dało się nowe przypomnienia i spotkania tworzyć z poziomu tej aplikacji.
Po prostu denerwuje mnie że muszę teraz się przełączać pomiędzy dwoma :wink:

Jest takie coś, nazywa się Kalendarz Google - wyświetla spotkania, wydarzenia, zadania i przypomnienia w jednym miejscu. W końcu to jakoś ładnie i rozsądnie zrobili przy okazji odświeżania aplikacji :smiley: :+1:

Nie używam rozwiązań Google :joy:
Wiara mi nie pozwala :scream:

1 polubienie

Połącz kalendarz z TickTick i dodaj sobie widget kalendarza z TickTick. Masz wtedy i taski i eventy na jednym widget