,,Można nie jeść w ogóle, ale nie można jeść źle’’ czyli gastronomiczne polecajki Wąsaczy

Jestem służbowo w Warszawie i zostałem przegłosowany - większość wybrała włoskie jedzenie :slight_smile: Gdzie można skoczyć na dobrą obiadokolację po włosku?

Dziurka od klucza

3 polubienia

Dziękuję za polecenie i również dalej polecam. Wnętrze + obsługa + jedzenie. Świetne.

2 polubienia

Opole, kanapki z pastrami i burgery w

Niebo w gębie, polecam!

3 polubienia

Potwierdzam, miałem okazję zjeść ostatnio kanapkę z pastrami i była wyborna

1 polubienie

W Warszawie otworzyła się filia poznańskiej cukiernio kawiarni Happa to Mame. Specjalizuje się ona w japońskich słodyczach oraz napojach na bazie matchy.

Dodatkowo jeżeli jesteśmy w japońskich klimatach polecam sprawdzić Niigata Onigiri serwujące onigiri czyli ryżowe kanapki z różnorodną pulą nadzień zarówno wege jak i mięsnych :slight_smile:

3 polubienia

We Wrocławiu jest genialna indyjsko-nepalska knajpa. Jak byłem latem to z zewnątrz było czuć piękny zapach czosnku. Wczoraj powtórzyłem wypad, nadal jest pysznie.

THE INDIAN ISLAND
https://maps.app.goo.gl/ypwHjDUUHw4qKfds8

Będę w Krakowie na jedną noc pod koniec marca. Gdzie warto coś zjeść? Będę nocował dokładnie między Starym Miastem i Kazimierzem, więc najchętniej coś w pobliżu. Szukam jakichś luźnych propozycji. Żeby wieczorem po targach coś zjeść.

1 polubienie

Nolio, Akita Ramen.

3 polubienia

Hevre

Hamsa

Ariel

Albo tradycyjnie, ale to trzeba być lekko najebanym:
Endzior

2 polubienia

Salta Resto, Taj, Karakter, Ramen People

2 polubienia

+1

I od tej samej właścicielki ZAZIE bistro

Super. Dzięki za odpowiedzi. Będę miał z czego wybierać w zależności na co będę miał ochotę.

1 polubienie

Jak ja jesteś w okolicach Kazimierza, to wpadnij na kawę do Stopklatki na Podgórzu :two_hearts: po drugiej stronie Wisły. W sumie tam też jest baskijski bar tapas Euskadi.

3 polubienia

Pierwszy Stopień i ich cudowne pierogi z gęsiną

2 polubienia

Tak swoją drogą to jak przeglądam oceny tych krakowskich knajp to pierwsze co się rzuca w oczy to ilości ocen.
Endzior ma więcej ocen niż 90% turystycznych miejsc w Pradze :smiley:

2 polubienia

No to siedzę w Hamsie. Czekam na hummus i kebab. Zobaczymy jak będzie.
BTW czy w okolicy jest jakieś fajne miejsce żeby wypić kulturalnie Whiskey sour czy coś? Najlepiej żeby nie było koszmarnych tłumów i nie było tak głośno, że nie da się myśleć, ale też żadna mordownia.

1 polubienie

Nie byłem ale mam na liście “do odwiedzenia”

Gin Mill
https://maps.app.goo.gl/Sne4oMho5K7p49oR9

Jakbyś tam wylądował to daj znać czy dobre

1 polubienie

To będziesz wiedział za jakieś dwie godziny. Albo cztery jak będzie naprawdę dobre. :sweat_smile:

4 polubienia

Napisz jutro :smiley:

Powodzenia!