,,Można nie jeść w ogóle, ale nie można jeść źle’’ czyli gastronomiczne polecajki Wąsaczy

  1. Widelec (ale ten na ul. Sienkiewicza, bo na ul. Targowej bywa syfiasto) - super burgery z jeszcze lepszymi frytkami
  2. Chleb i Wino na rynku Staromiejskim - w zasadzie wszystko dobre, ale ja rekomenduje pikantne żeberka
  3. Sushi Poke Go - nie jadłem zbyt wiele sushi w swoim życiu więc nie mam dużego porównania, ale znam kogoś kto jadł :smile: podobno bardzo dobre jakościowo, a w mojej opinii wyśmienite.

Pozdrawiam wszystkie toruńskie wąsy! :smile:

5 polubień

Trattoria Pergamin na Wyki w Krakowie daje radę. Bardzo fajne menu dla dzieci.

@Tadek Jak z młodym stalliśmy przed knajpą, to przypomniał mi się Twój wpis w wątku o hałasie. :wink:

1 polubienie

Ostatnio niestety pomniejszyli porcje, a ceny poszły w górę. Ale jest całkiem ok.

Mieszkałem dokładnie 180m od tej pizzerii :joy::joy::joy:

3 polubienia

Wyki 4ever :stuck_out_tongue:

1 polubienie

Lanckorona. Arka Cafe. Kilkadziesiąt metrów przed knajpą jest zajebista piekarnia. Kolejka do niej jest nawet o 14 w niedzielę.

2 polubienia

jeśli ktoś lubi pizzę nie tylko jeść ale i robić w domu to polecam ten kurs jak robić pizzę neapolitańską

dostępny tutaj w cenie 99zl (promocja obecnie)

Edit: dostałem info że promo kończy się 30 stycznia o 20:00
Edit 2: a dlaczego warto? ten gość jest architektem, otworzył jakiś czas temu knajpę, ale nie na zasadzie “mam kasę to otworze biznes i ktoś mi to pociągnie” tylko sam tam pracuje, zajął 5 miejsce we Włoszech w Trofeo Pulcinella 2018 i 6 miejsce na świecie w Olimpiadi Vera Pizza Napoletana 2019

1 polubienie

Jeśli ktoś będzie w Zamościu i będzie miał ochotę na kawę, to z czystym sercem polecam kawiarnię Mazgran. Tylko wpadajcie na zamojski rynek jak temperatura pieprzonej kostki brukowej będzie tak o jakieś 40 stopni niższa. :wink:

1 polubienie

Jeśli będzie ktoś w okolicy Darłowa, to niech nie zastanawia się tylko wali jak w dym do Obory w Bobolinie. Zasłużenie najlepsza knajpa w okolicy. Rosół z domowym makaronem. Cudny chłodnik. Leniwe ze śmietaną i sosem malinowym. Wegetariańskie gołąbki z kaszą i warzywami. Ceny adekwatne do wielkości porcji na talerzu. :wink:

Najlepszą zupę ogórkową w Krakowie zjem w ? No właśnie, możecie polecić knajpę z dobrymi obiadami domowymi. Znajmy Anglik bedzie w Krk i chce spróbować domowej zupy ogórkowej :smile:

Najlepszy ramen w Wawie to?

Yatta
Uki Uki / Uki Uki Green
Arigator
Vegan Ramen Shop

zależy który Rabin się wypowie

1 polubienie

Kolega zamknął temat. Ja, rabin dałbym Arigatora zdecydowanie na pierwszym miejscu mięsnym, a Vegan Ramen Shop po stronie vege.

PS w Arigatorze zawsze pytaj o Ramen spod stołu, mają co tydzień inny. I bardzo polecam tam okonomiyaki.

1 polubienie

Pizza w Łodzi i okolicach:

  • Zielona Górka w Pabianicach (Trochę obrosło legendą ale w sumie to słusznie),
  • Forno Nero (@Gab już polecał dawno temu ale podbijam),
  • Pomodoro (kiedyś lokalna rewelacja a teraz po prostu bardzo dobre i bardzo szybko podane żarcie),

Sushi w Łodzi:

  • Bukowiecki

Włoskie w Łodzi:

  • Ristorante Mare e Monti - i tu się na chwilę zatrzymam. Kuchnia wybitna. Nie dają tego co wszędzie tylko to czego gdzie indziej się raczej nie zje. Regularnie spędzają czas we Włoszech na zakupach i na poznawaniu nowych smaków. Nie wszędzie zje się cotechino i to jeszcze tak przygotowanie (uprzedzam, że cotechino to… dość kontrowersyjna odmiana kiełbasy).
  • Trattoria Italiana - knajpa prowadzona przez specyficznego Włocha. Albo się tą knajpę kocha albo nienawidzi. Raczej trzeba rezerwować bo nie działa codziennie i tylko w określonych godzinach. Wielkie i przepyszne dania (naprawdę wielkie… proponuję być na to gotowym). Minusem jest jednak to, że polecają gówniane wina. Lepiej polegać na swoim doświadczeniu (jeśli ktoś ma… ja nie mam).
2 polubienia

Upełniam Tarnów:

El Paso - świetne żarcie teksańsko-meksykańskie (polecam żeberka :heart:). Porcje gigantyczne. Świetna atmosfera. Dobrze wcześniej zrobić rezerwację.

2 polubienia

Jeśli chodzi o Łódź to od siebię mogę spokojnie polecić:
Pizza:

  • Ferment pizza i krany
  • Dzielna 43

Ramen:

  • Ramenownia by Susharnia
  • Ato Ramen

Sushi:

  • Susharnia
3 polubienia

Szukam polecajek w Katowicach i okolicy jeśli chodzi o:

  • kuchnię grecką
  • kuchnię meksykańską / texmex

Z tym aktualnie ciężko, bo Souvlaki będące w centrum Kato dopiero co się zamknęły. Najlepszą grecką kuchnię mogę Ci polecić w Rybniku - Santorini.

Biała Małpa Mexico ma dobre jedzonko.

1 polubienie

Restauracja “U Greka” w Zabrzu jest całkiem fajna. W Krakowie natomiast jest bardzo dobra “Grecka Taverna Minoas”.

2 polubienia

Potwierdzam, opędzlowałem tam dzisiaj pizzę Diavola 50cm, pycha!

3 polubienia