🖥 Mój setup

Wiem, ale to nie do końca był mój wybór. Trochę po kosztach, bo różnica w cenie znaczna (Amazon), ale wciąż - przyjemna rzecz!

1 polubienie

No właśnie mam trochę wątpliwości co do tego. Przez chwilę miałem ochotę podbić rozdzielczość, bo jednak słabo widziałem co na nim jest. Z drugiej strony w takim setupie trzymam na laptopie np. Przeglądarkę, Slack, Spotify - nie muszę tam często zaglądać. Raczej jako dashboard. Głównie pracuje jednak na ekranie przed twarzą. Szkoda tylko, że ten przed twarzą to full HD a nie coś lepszego, ale daje rade.

czyli jednak moje obawy są na miejscu. Musiałbym się przekonać do tego. Teraz używam looks like full hd pomimo znacznie gorszej jakości obrazu, chcę mieć większą przestrzeń roboczą, ale myślę, że z odległości 2m obraz byłby za mały, aby swobodnie czytać.

BTW. Mistrzowskie, totalnie nie user-friendly są strony z dokumentacją Apple - czcionka nomen-omen ‘maczek’ :smiley:

https://developer.apple.com/library/archive/navigation/

Właśnie ja mam to samo, mam największą możliwą przestrzeń roboczą. Jak miałem komputer przed twarzą, a drugi ekran nad nim - nie było problemu. Ale teraz trochę odsuwam go mimo wszystko dalej, więc… Problem się robi. Muszę jeszcze dopracować ten setup. Bo z jednej strony - pracuję głównie przy tym biurku, więc mam ten komfort, że jak dostosuję wszystko przy nim, to właściwie jestem ustawiony, a z drugiej strony - jednak używam też komputera czasami w domu chociażby pracując z niego. No nie wiem, ciekawie to wygląda i nie wiem jak będzie za dwa miesiące, ale podoba mi się klawiatura, podoba mi się gładzik, podoba mi się stand. Tylko - po 24h - jeszcze nie podoba mi się do końca suma tych wszystkich rzeczy.

Ergonomia to ciężka rzecz. Kurde, nawet setup ekranu głównego w iPhone szlifowałem wiele lat, a teraz po przesiadce z laptop+ekran mam robić laptop+ekran+klawa+gładzik, więc muszę się tego nauczyć. Wiem, że ostatecznie będzie lepiej - kręgosłup mi podziękuje, tak samo jak fakt, że nie będę musiał dotykać gorącego komputera.

1 polubienie

Dokladnie… tak tego nienawidzę

A prosty skrypt żeby zmieniać rozdzielczość po podłączeniu monitora na większą? Tylko pytanie czy okna nie będą jeździły potem po ekranie i nie będzie to irytowało. Pozostaje jeszcze opcja drugi monitor i jednak zamykanie komputera.

Co do klawiatury to ona się podoba bo jest naprawdę niezła. Sam używam jej do iMaca, którego mam też na biurku w [racy (robi mi głównie teraz za ozdobę), ale nie podoba mi się praca na 2 komputery, więc i tak dłubię na MBP, w każdym razie wracając do meritum - ta klawiatura jest idealna do pracy z myszką lub właśnie gładzikiem bo jest malutka. Kolega obok korzysta z klawiatury z polem numerycznym, która ogólnie jest wygodniejsza, ale… niekoniecznie z wielkim gładzikiem. Jest wtedy mocno odsunięty na prawo bo nie dość, że klawiatura duża to jeszcze gładzik ogromny. Także znalezienie ergonomicznego ułożenia peryferiów jest nie lada wyzwaniem.

reasumując, empatycznie podzielam Twoje problemy. Sam jeszcze nie odnalazłem idealnego setupu.

Uwaga, chyba znalazłem jakieś rozwiązanie, a przynajmniej coś, czego właśnie próbuję i JEST LEPIEJ!

Zamieniłem miejscami komputer i ekran. Więc głównym jest ekran od maka, który jest bliżej. Z boku mam większy. Szczerze mówiąc już po paru minutach czuję różnicę, że jest lepiej, więc chyba tak zostawię.

2 polubienia

Tylko ten czarny touchpad…

Oj wiem, wiem. Po prostu był tańszy (sporo) od białego! Będzie niedługo może trochę inaczej tj. klawa nie będzie pasować, bo mają zmienić moją retinkę na nową z touchbarem, będzie pewno czarna, więc… Klawiatura biała będzie pasować tak średnio :slight_smile:

Ja w sumie mocno polecam zejście z makiem na biurko a monitor nad laptopem.
Znacznie wygodniej się tak pracuje. Podnosisz tylko wzrok do góry a nie kręcisz całą głową w bok do nienaturalnej pozycji.

Nie będzie cie boleć szyja od ciągłego patrzenia w bok?

Raczej patrzę ciąglę na maka, na drugim monitorze (mimo że większym) mam raczej stałe elementy dashboardu - spotify, slack, mail… Więc raczej nie. Mam taką nadzieję przynajmniej.

Miałem tak, ale przez brak wentylacji mak dostawał szału i wbijał na 80*C bardzo szybko. Teraz przynajmniej ma szansę się wentylować

wut? te komputery tak się gotują? Trochę beka w sumie…

W wakacje jest dramat. Wersje z mocniejszymi procesorami bez klawiatury zewnętrznej to nie nadają się do używania. Może dlatego ta “innowacyjna” klawiatura motylkowa. Ma zachęcić ludzi jeszcze bardziej do zewnętrznych klawiatur.
Nie ten wątek ale chciałbym się podzielić fajnym pomysłem na sprzęt Apple. Mac mini, z baterią. Praktycznie do tego sprowadza się funkcja mojego laptopa. Przenoszę go z biura do domu i spowrotem. Na dwóch lokacjach mam praktycznie te same peryferia. To byłoby takie fajne.

Nie wiem czy “te”, ale mój jak mam podpięty drugi ekran i duży projekt sketchowy, to mam 70°C zwykle.

grafika wektorowa grzeje dość mocno CPU. Ostatnio ktoś nie rozumiał za bardzo czym jest grafika wektorowa… to ciągła permutacja wierzchołków oraz wyznaczanie takich ciekawych funkcji jak w animacjach pod linkiem.

@pawelorzech kurde nie wiem sam… mówisz mac na wprost, a monitor na boku? Ale czy właśnie nie jest tak, że ze względu na wielkość to chcesz mieć monitor jako główny? A eksperymentowałeś z tym looks like 1680x1050?

Niby jest większy, ale ma gorszą rozdzielczość i kolory, dlatego wolę jednak ten od maka. I do tego jak go odpinam i mam samego macbooka, to nie muszę się mentalnie przestawiać na coś mniejszego.

Nie eksperymentowałem z rozdzielczościami, po prostu ta “maks” wygląda i sprawuje mi się najlepiej na komputerze. I nie marnuje mi się przez to przestrzeń robocza :slight_smile:

BTW. Minęło trochę czasu od tego. Jest BDB. Doskonały setup.

3 polubienia

@anon32751637 Dwa pytania:

  1. nie przeszkadza Ci odstęp w klawiaturze?
  2. Mógłbyś podać dokładny model laptopa?
1 polubienie

Hej,


Laptop: ThinkPad T480
Monitor 1: LG 29UM58-P
Monitor 2: iyama 2530H
Stacja dockujaca: ThinkPad USB-C dock
Krzesło: HERO Unique
Biurko: ikea
Uchwyt: Jakiś no name z Allegro

Jak widać, póki co zestaw zbudowany po taniości. Tanie monitory, biurko również. Plan na przyszłość to elektryczne biurko, fajna klawiatura, mx master zamiast tej malutkiej myszy, no i pewnie update monitorów. Da się w ogóle zbudować stanowisko, być z niego w 100% zadowolonym i nie mieć ochoty na updatowanie czegokolwiek? :slight_smile:

6 polubień