Mastodon jako alternatywa dla Twittera

Rozumiem, ze Yeswas podcast nie ma oficjalnego profilu na Mastodon? Czy ja nie mogę znaleźć? Znalazłem tylko taki z opisem JESTEM BOTEM.

Ten co jest botem, to jest automat który postuje nowe odcinki. A takiego innego nie ma:)

1 polubienie

Kolejny exodus z twittera w związku ze zbanowaniem dziennikarzy piszących o Musku (i o jego samolocie), więc na Mastodonie przybywa osób.

Coraz częściej zastanawiam się, czy jednak nie powinniśmy zrobić jakiejś wąsatej instancji, żeby ułatwić onboarding w tym nowym, mastodonowym świecie. Może za jakiś czas zrobię znowu ankietę, czy powinniśmy taki serwer mieć, czy nie…

1 polubienie

Mnie wqrzają momenty, kiedy social.lol jest down i się nie da podłączyć, żeby coś napisać albo sprawdzić feeda.
I przez coś takiego zastanawiam się nad stworzeniem dla siebie mini instancji, tylko nie wiem, czy będę miał czas później o nią dbać :smiley:
Jakbyś jednak robił dodatkowy próg patrona na zasadzie
AD + mastodon + może coś jeszcze w przyszłości
To z chęcią zmienię z obecnego :slight_smile:

2 polubienia

Pany chciałbym się Wam pochwalić :sweat_smile: Stworzyłem taki projekcik Twittodon.com i jakoś dziwnym trafem tak się przyjął, że najpierw napisał o nim FORBES :exploding_head: Get Twitter Verified On Mastodon, With Twittodon, Fedified, For Free
a potem Spider’s Web Polak stworzył narzędzie, które pozwala uciec od Elona Muska. Fala banów trafiła go rykoszetem

A to było zwykłe kucowanie w dwie nocki :scream:

24 polubienia

Zrób aplikację :slight_smile:

Funkcje Twittodon nie są raczej na tyle obszerne i przydatne każdego dnia, aby robienie aplikacji miało sens. To znaczy zawsze można zrobić, ale czy ludzie będą chętni ją pobierać? :wink:

Jestem lajkonikiem ale jesli będzie działać jak tt to będą pobierać :blush:

1 polubienie

Ale po co?
Łączysz swoje konta raz i zapominasz.
Po co aplikacja?

3 polubienia
Instancja social.YesWas.pl
  • Chciałbym z niej korzystać
  • Nie chce z niej korzystać

0 głosujących

Nie jestem aż tak zaznajomiony w tym temacie, ale co tak naprawdę zmieniłoby się gdyby z social.lol przejść na taką instancje ywp?

1 polubienie

Potencjalnie argumentów jest parę:

  • jeśli ufasz nam z forum, może zaufasz nam z instancją,
  • jest łatwy wybór, bo nie musisz szukać instancji, tylko wybierzesz naszą bo ją znasz,
  • będziemy dobrze działać z innymi instancjami gdzie są słuchacze (więc nie wytniemy np. 101010.pl)
1 polubienie

Mowa tu o instancji płatnej? Czy dla patronów?

Czy migracja jest czymś trudnym bardzo?

Chociaż widzę wynik ankiety i raczej i tak nie będzie za dużo chętnych xD

2 polubienia

Pewno dla patronów (a może nie? może nie tylko dla patronów?).

Nie bardzo - Moving or leaving accounts - Mastodon documentation

1 polubienie

Widzę, że jakieś 10 osób chętnie by z tej instancji korzystało. Dla 10 osób to mogę to ogarnąć :slight_smile: jeśli ktoś może - niech da tutaj jakąś emoji, że to o Was chodzi. Np. :tada:

Albo inaczej, rejestracje są wyłączone generalnie, ale możecie skorzystać z tego linka:

To fajne jest? Przenosić się?

Nomana instancja, jedyna różnica jest taka, że adminem jest wąsacz. W sensie, że ja. Jak się gdzieś jest, gdzie naszych mało to zapraszam, zachęcam.

@pawelorzech Z ciekawości, pleroma czy mastadon?

Mastodon:) normalnie, instalowane ze źródła, wszystko jak powinno być