Mastodon jako alternatywa dla Twittera

Obiecujesz testowanie na produkcji?

5 polubień

Podzielisz się szczegółami? jaki stack? (maszyna, redis, elastic itp.) :slight_smile: będę wdzięczny

1 polubienie

Wiesz co, mam najtańszy VPS od OVH (ten za chyba 20 brutto na miesiąc), Debian 11, a potem zrobiłem wszystko dokładnie jak tutaj: Running your own server - Mastodon documentation

Jako serwer plików mam B2 od Backblaze. I w sumie chyba tyle

1 polubienie

Mnie jednak te klocki nie przekonują do pełnej instancji. Instalowanie tego wszystkiego wprost na vps (bez chociażby ansible czy kontenerów) to proszenie się o kłopoty w utrzymaniu w przyszłości.

1 polubienie

Czy na tym serwerze yeswas da się zobaczyć wszystkich użytkowników serwera? Bo widzę lokalne posty, ale nie mogę znaleźć ludzi.

@DentystaSadysta ja Ciebie tez nie mogę wyszukać z własnej instancji.

Ja nie widzę też niczyich starych postów z innych instancji, ale nie wiem czy to cecha mastodona czy aplikacji ivory.

Stare posty z innych instancji są niewidoczne, bo tak działa Mastodon

2 polubienia

A to akurat mi działa - jak wpisałem na social.lol czyjś username to znalazło go bez problemu

No ja tez jak skopiuję username skądkolwiek to ivory go znajduje i mogę dać follow.

1 polubienie

Teraz sprawdziłem i już działa, widocznie musiało się rozpropagować :slight_smile:

1 polubienie

Ok, to jakiego iOSowego klienta się teraz używa? :wink:

Ivory/IceCubes/Mammoth

1 polubienie

Ok, padło na start na Mamuta.

Najlepszy chyba obecnie klient.

3 polubienia

A na Androidzie? Bo zastanawiam się czy mi takie konto w ogóle do czegoś potrzebne

No robię szybką zmianę, bo Mammoth zaczął lagować :man_shrugging:t2:

Według mnie Tusky

3 polubienia

Mi Toot bardzo dobrze się sprawdza.

1 polubienie

Mastoot ma synchro timeline. Ktorys klient juz to ma? (Dzialajace)