Mastodon jako alternatywa dla Twittera

może i post pod postem, ale widzę, że Paweł też zaczął, bo dostałem od niego follow (jeszcze przed zafollowowaniem jego!)

2 polubienia

Ja sobie cziluję na omg.lol’owej instancji

Jaki serwer polecacie na początek i dlaczego?

Dowolny spoza listy blokowanych :smiley:

1 polubienie

Personalnie polecałbym np. instancję od social.vivaldi.net, home.social, mastodon.lol, mastodon.online, mstdn.io, mas.to, masto.nu

2 polubienia

Mastodonowa oficjalna appka na Mac OS jest akceptowalna przez wąsaczy czy też lepiej szukać alternatywy ?

Ja korzystam jednak głównie z przeglądarki bo aplikacje są mocno takie sobie na MacOS. IMO

1 polubienie

Gracias mistrzu Orzech :heart:

1 polubienie

Musisz zobaczyć. Ja zacząłem od metatext, potem mastodon i jednak metatext :stuck_out_tongue_closed_eyes:

3 polubienia

To że nie lądują mi się obrazki/feed to problem mojej instancji czy całego Mastodona?

Szansa, że serwera, ale i całej sieci - wczoraj na Masto przyszło 250 000 osób - to największa liczba nowych kont ever.

Jednak winowajcą był NextDNS i lista Goodbye Ads

Ja tu tylko zostawię linka jednego:
https://Twittodon.com :wink:

Instancja social.YesWas.pl
  • Chciałbym z niej korzystać i nie jestem patronem
  • Chciałbym z niej korzystać i jestem patronem
  • Nie chce z niej korzystać

0 głosujących

Trochę głupio ze Ci o tym napisałem a teraz głosuje, ze nie chce, ale wystarczyło mi dziesięć minut na tym mastodonie, żeby się przekonać, ze to jednak nie dla mnie :see_no_evil:

4 polubienia

Dla mnie to git, wbrew pozorom to nie takie hip hop

1 polubienie

A ja zostaję na Mastodonie, ale też zagłosowałem na nie, bo teraz jestem na większym serwerze i jeżeli mam się przesiadać na jakąś inną instancję to na hostowaną przez siebie :slight_smile:

2 polubienia
2 polubienia

Założyłem konto ale mam wrażenie, że tam nikogo nie ma. Możesz polecic kogos? Jakiś punkt zaczepienia?

Oczywiście! Nie ma algorytmu, więc trzeba samemu sobie wybrać kogo się obserwuje, więc ja zachęcam do sprawdzenia kogo ja obserwuję, bo mam sporo osób dodanych: social.lol

2 polubienia