MacBook - first steps / tips & tricks

czyli mialem racje ze tego nie potrzebuje. Do schowka uzywam osobnej aplikacji Clipy, do konwersji i wyszukiwania uzywam po prostu Google, a do zarzadzania plikami uzywam Midnight Commander :smiley: Reminders itp caly ekosystem nie uzywam, bo siedzie w Google. W ogole Mac to dla mnie laptop do uruchamiania Slacka, przegladarek, Intellij i linii komend. Moglbym to robic na dowolnym innym systemie, tyle ze Maki z M1 maja zajebista baterie, ekran i touchbar, przy wciaz akceptowalnych rozmiarach

8 polubień

Może ktoś się pokusi o podanie automatyzacji jakich używa, jakieś przykłady, albo ogólnie do czego jeszcze tego używacie bo ja co do schowka to tez korzystam z oddzielnej aplikacji Paste i sobie chwale, a Spotlight głównie kiedy chce odpalić jakaś aplikacje, szukam pliku lub chce czasem zrobić szybka konwersje waluty i to w sumie tyle. Alfreda kiedyś próbowałem ale przerosło mnie a później Spotlight się tez mocno poprawił.

Ja na próbę zainstalowałem ten Raycast i jestem w szoku jakie to dobre i ile jest do tego dodatków łącznie z HomeAsistantem, kubernetesem, zakładanie tasków w Jira i wieloma innymi rzeczami które mnie kręcą i są mi mega potrzebne.

5 polubień

uzyles dwoch slow ktore mnie striggerowaly, mozesz zgadywac ktore :wink:

4 polubienia

O Paaanie :grin:
Na 99% Alfred zostanie zastąpiony

2 polubienia

Znacie jakąś apkę do podziału plików mp3 na mniejsze części? Zoptymalizowana pod M1, maksymalnie prosta, może być nawet na iPada :upside_down_face:

Jeśli nie planujesz ciąć dziesiątek czy setek mp3 to i QuickTime, i GarageBand to zrobią.

A jeśli to jakieś audiobookowe sprawy, to lepiej sobie wstawić rozdziały do dużego pliku w forecast i słuchać w Overcast, czy czymkolwiek innym do podcastów.

2 polubienia

Widać, że nie pracujesz z dużymi plikami typu CAD czy Excel, w przypadku których posiadanie podglądu na stałe włączonego w Explorerze jest mordęgą :slight_smile: Znacznie bardziej wolałbym w pracy mieć to rozwiązane jak na moim prywatnym maku, czyli jak chcę podgląd to spacja, a jak nie to nie zacina mi komputera przy przeklikiwaniu kolejnych plików, bo ładuje podgląd każdego.

PS: sorry za odpowiedź do posta sprzed tygodnia :smiley:

Spokojnie, odznaki złotej łopaty nie dostaniesz :sweat_smile:

1 polubienie

Przyganial kocioł garnkowi :joy:

ja mam chyba coś schrzanione- akurat pozostaję przy Alfredzie, nie z uwagi na jakieś tam pluginy tylko on najszybciej szuka pliki. Spotlight szuka ale wolniej. Raycast czasem w ogóle nie znajduje, więc zawieszam korzystanie, choć bardzo fajny. Myślałem, że wyszukiwanie plików na tym samym silniku działa a tu taka sytuacja. Ktoś ma podobnie?

Macie jakiś sposób na przeniesienie aktywnego okna aplikacji na biurko obok za pomocą skrótu klawiaturowego?

1 polubienie

Wydaje mi się, że się nie da bez 3rd party app.
Najprościej jak ja potrafię, to kliknąć i przytrzymać title bar + Control i strzałki w bok albo cyfry.

Aplikacja Magnet to ogarnie i w sumie wiele wiele innych apek

1 polubienie

Idealnie bo jej używam. Ale w sumie coś nie widzę tutaj tej opcji

Next display.

1 polubienie


hmm

Jaka wersja?

@Michael - przecież masz tą opcję:

:stuck_out_tongue:

1 polubienie

Owszem mam. Ale wyszarzone :smiley:
image

Skróty klawiaturowe też nie działają

@arsen mam tą samą wersje