📚 Książki [B⊙⊙bs]

https://www.fastcompany.com/90385380/google-has-a-secret-design-library-here-are-35-of-its-best-titles

Może kogoś zaciekawi/zainspiruje.

Wszystko Pratchetta i wszystko Gaimana. Bez przerwy i non stop. “Amerykańskich Bogów” zaczytałem na śmierć. Mam wszystkie książki Pratchetta (właśnie odtwarzam biblioteczkę kupując co miesiąc elektroniczny egzemplarz lub dwa) Z rzeczy do których wracam co jakiś czas to Sapkowski (kiedyś wracałem do Wiedźmina, teraz raczej do Trylogii husyckiej).

1 polubienie

A ogladales może serial? Bo się zbieram żeby obejrzeć, ale tylko dlatego, że gra tam Ian McShane i nie wiem, czy warto.

Pierwszy sezon. Mnie się bardzo podobało ale moja dziewczyna wymiękła bo, cytuję “tam się nic nie dzieje”.

1 polubienie

A to ja takie bardzo lubię, gdzie się mało dzieje, a są killer dialogi. To dam szanse.

Zobacz koniecznie, klimat świetny.

1 polubienie

Do mnie dotarły właśnie dwie pozycje. Nie wiem, za którą wziąć się najpierw :slight_smile:

5 polubień

Neila. Przyjaciele mogą poczekać

3 polubienia

Ha! Ja kupiłem to o Przyjaciołach na Amazonie dwa dni temu pod wpływem insta Arleny W.; oprócz tego nabyłem tydzień temu “Ali: A Life” pod wpływem podcastu What Really Happened. A dziś zjechałem do PL żeby znaleźć w przesyłkach “Grama to nie drama” Arleny i książeczkę od dyrektorstwa:

2 polubienia

Co do Arleny to moja mama niedawno zaczęła się uczyć angielskiego. Kupiłem jej kiedyś Gramę, a teraz zobaczyła, że wychodzi nowa książka. Nie pamiętam, żeby zajarała czymś innym tak, jak tym, że zamawiając preorder dostanie autograf :wink:

2 polubienia

Słuchajcie, skończyłem niedawno słuchać Sapiens i o kurde jaka to jest ważna książka! Świetna to poznania korzeni człowieka i naszej cywilizacji. Teraz słucham Michelle Obamy - Becoming. Początek słaby ale później się rozkręca. Następne w kolejce kolejne książki autora Sapiens. Ten gość jest niesamowity!

4 polubienia

Zgadzam się! Moja “Od zwierząt do bogów” jest w środku cała podkreślona jak dobry notatnik. Masa ważnych i ciekawych informacji.

Mam problem z książkami opowiadającymi o historiach, ponieważ w zależności z której perspektywy się patrzy to wydarzenia wyglądają inaczej. Pomimo, że Harari również o tym wspomina to ciężko jest nie odnieść wrażenia, że autor jest w pewnych kwestiach mocno subiektywny. Niemniej książka to pozycja obowiązkowa dla każdego. Jest to zbiór prawd znanych bardziej lub mniej przez wszystkich zebranych w jednym miejscu.

3 polubienia

No… Homo Deus wymiata.

5 polubień

Thank you! :flushed:

1 polubienie

Bardzo dobry pakiet!

https://artrage.pl/bookrage/quick

1 polubienie

Z dokumentu Netflixowego o Billie Gateside, książki które zabiera w swoje podróże służbowe:

Edit: czytał ktoś którąś z nich? Jakieś recenzje?

Educated - ta książka jest niesamowita, jedna w najlepszych ever jakie czytałam.

3 polubienia

właśnie kupiłem na Audible, zaraz się zabieram