Kryptowaluty - co to jest i z czym to się je

A może to prąd z wiatru? :wink:

Na Islandii są idealne warunki na takie kopalnie, tani prąd ze źródeł geotermalnych plus łatwe chłodzenie :sunglasses:

prosze bardzo - link
zrobione pod eth z koparka na rx5700 12 kart

No ale te eko bzdury są dla mnie ważne. Bo nie mogę sobie kupić nowego prawilnego, 5 litrowego V8. Ani nawet 2.5l wolnossącego czterycylindrowca. Bo Unia mówi że one za dużo CO2 generują. Bitcoiny za to stały się ofiarą własnego sukcesu i ich udział w konsumpcji energii staje się znaczący.
Czuję że Unia, argumentując to uwarunowaniami ekologicznymi, już niedługo może zdelegalizować kryptowaluty. A bankom centralnym to będzie tylko na rękę.

Jest odpowiedź na cały ten PoW bullshit: Nano
Według mnie nie ma lepszej kryptowaluty. Brak opłat transakcyjnych, błyskawiczny transfer, lepsza skalowalność. I do tego ciągle względnie mały udział w rynku, więc duży potencjał wzrostowy.

mam dwie fury v8 powyzej 6 litrow. pod koniec roku bede zamawiał pewnie dodge ram trx i chyba nowego challa - mieszkam w polsce zeby nie bylo:) unia jak naraz8e ńic mi niezabrania z moich istotnych rzeczy:)

1 polubienie

importem pywatnym dużo ograniczeń da się obejść. Boli mimo wszystko kwota akcyzy powyzej 2L. No ale kto bogatemu zabroni? :wink:
A offtopując, widzę że Dodge ma nawet jakiegoś dealera w Polsce. Ciekawe jak oni obchodzą normy Euro, skoro było głośno pod koniec roku o tradycyjnych markach, że dealerzy wykupują samochody, bo w 2021 nie da się już ich zarejestrować.

zamawiam fure w usa w salonie i zaprzyjaźniony serwis ściąga i ogarnia wszystko. pewnie jakbym sam załatwiał to by wyszło kilka tysi taniej ale jestem leniwy i wygodny:)
a dodge to moja ukochana marka :slight_smile:

3 polubienia

A jest możliwe kopanie offline? Chodzi mi, czy komputer musi być podłączony cały czas do internetu, czy wystarczy co jakiś czas go podłączyć w celu wykonania ‘przelewu’ /innej operacji związanej z ‘wykopanymi dobrami’.

Jeśli nie jesteś online, to nie wiesz jak wygląda aktualny status blockchainu, który blok właściwie walidujesz (więc nawet przy długich interwałach jak 10 minut/block przy BTC to jest nie do zrobienia).

Polecam na przykład ten filmik, żeby zapoznać się z koncepcją blockchain i PoW.

3 polubienia

Z jakich giełd korzystacie? Próbowałem zarejestrować się na Coinbase, ale utknąłem na werfikacji dokumentu. Robię zdjecie paszportu, ale za każdym razem je odrzuca i nie mam pojęcia dlaczego :expressionless:

U mnie od dłuższego czasu Kraken i ogólnie sobie chwalę.

Bitbay - inwestycje w kryptowaluty

https://auth.bitbay.net/ref/125673

XD

Binance, Bitstamp.
Coinbase faktycznie ma czasem problem z tymi dokumentami, za którymś razem ze zdjęciem pod innym kątem powinno się udać.

1 polubienie

Dzięki za info, miałem już na nich machnąć ręką, ale w takim razie dam im jeszcze jedną szansę :wink:

Olej Coinbase. Na Binance, czy Kucoin będziesz miał od razu większy wybór trading pairs.

Ale zależy do czego potrzebujesz

Z coinbase masz wypłatę (btc)za drobne Ok 2 USD

Na binnance na chwile obecna jak to pisze to prawie 40 USD (0,0007btc)

Edit
A sorry 0,0005

Właśnie zakładałem konto na Coinbase i zaakceptowało mi dowód osobisty za pierwszym razem.

Jeśli ktoś chce przytulić 199 darmowych Banano, to jeszcze przez kilka godzin można podać w tym wątku swój public wallet address. Na ten moment to jakieś dwa dolary, ale w tym świecie za parę lat może się z tego zrobić równie dobrze zero, jak i 200 dolarów.
Adres można wygenerować w aplikacji Kalium.

Banano to meme fork (odpowiednik tego, czym jest Doge dla BTC) NANO - według mnie najlepszej obecnie p2p kryptowaluty. Fast, feeless (!), green. Cos czym chciał być Bitcoin, ale brakowało technologii.

4 polubienia

Ja dostałem tylko 19 Banano ale poszperałem trochę i są inne sposoby też żeby je dostać. Można na przykład kopać przez przeglądarkę tutaj jest link. Ja próbuję na MBP i mam 0,02/h :sweat_smile: